מנהלי הגוש הגדול: "הזמן הסביר חלף זה מכבר"

מנהלי הגוש הגדול יוצא בהודעה רשמית ומאיימת על התחייבות המדינה כלפי ההסכם מול בעלי הקרקעות, ומציג שוב את ההשלכות הכלכליות לדבריהם והפסדים של מילארדים של שקלים במידה והמדינה תפר את ההסכם עימם

שדה דבשדה דב. צילום: פספורטניוז

מנהלי הגוש הגדול גם הם מעלים הילוך במאבק החברתי על סגירת שדה התעופה דב הוז, לאחר שיחרור הקמפיין הויראלי אשר מציג את הבעיות הקיימות בשדה דב, כגון רעש המטוסים וסגירת גישה נוחה לרצועת חוף חשובה על חופי תל אביב, אל מול הקמת אלפי יחידות דיור, מקומות תעסוקה וכמובן 12 מיליארד שקלים כהכנסות למדינה. 

 

לקוח מסרטון ההסברה של "הגוש הגדול"

 

מנהלי הגוש יוצאים בהודעה היום, בטון טיפה אחר שבה נמסר כי המדינה קיבלה מבעלי הקרקע 4 מיליארד שקלים בזכויות בניה ופטור מתשלום דמי שימוש של למעלה ממיליארד שקלים נוספים. זאת תמורת התחייבותה לפנות את שדה דב תוך זמן סביר והתחייבותה הנוספת כי הטיסות האזרחיות משדה זה תיפסקנה לפני הפסקת הטיסות הצבאיות.

אי עמידה של המדינה בהתחייבותה לפינוי השדה ביום 1.7.19 ואיחור כלשהו של הפינוי ולו קל שבקלים, משמעו החזרת הסכומים שלעיל לבעלי הקרקע והפסד הכנסות של כ-12 מיליארד שקלים למדינה.

אין זה סביר כי בתקופה של עליה בגרעון, קיצוצים רוחביים והעדר תקציבים לחינוך בריאות ורווחה והצורך בפתרונות דיור אלה יהיו סדרי העדיפויות של הממשלה.

המאבק החברתי סביב סגירת שדה דב כנראה יתעצם במהל השבועיים הקרובים עד ל'דד ליין' האמיתי בראשון ליולי.

נושאים שמוזכרים בידיעה