הוקפא מכרז משרד החקלאות להשתלמות עובדיו באילת

רשת מלונות קלאב הוטל עתרה לבית המשפט נגד משרד החקלאות בטענה שזה "תפר" מכרז למידותיו של מלון פתאל סאנרייז לצורך השתלמות עובדיו בעיר הנופש הדרומית. טרם התקבלה תגובת משרד החקלאות

צילום: 123rf

קלאב הוטל נגד משרד החקלאות: רשת המלונות, עתרה לבית המשפט המחוזי מרכז בטענה כי משרד החקלאות "תפר" מכרז להשתלמות עובדיו למידותיו של מלון פתאל סאנרייז בעיר אילת במארס השנה.

השופט צבי דותן, שדן בבקשה, נענה אתמול לבקשתה של קלאב הוטל והורה למשרד החקלאות להשהות את הליך התיחור ולדחות את המועד להגשת ההצעות שנקבע למחר (ה-15 בינואר), מבלי לקבוע מועד חדש, לעת עתה.

"הליך התיחור נתפר באופן גס, בניגוד לדין, למידותיו של מלון פתאל סאנרייז", טוענת קלאב הוטל בעתירתה. "ההליך המכרזי שנערך על ידי משרד החקלאות היה פגום מיסודו, לא היה שוויוני ואף לא תחרותי, באופן אשר פגע בקלאב הוטל ובמלונות אחרים וכן פגע פגיעה קשה גם בקופה הציבורית ובעובדי משרד החקלאות עצמם".

עוד טענה הרשת, "בחירת המלון להשתלמות אמורה להיעשות לפי כללים שקבע החשב הכללי, באמצעות הליך מעין מכרזי (המכונה הליך תיחור), שבו מתחרים מספר סוכנים.

לטענת קלאב הוטל, למרות רמתו הגבוהה של מלון קלאב הוטל אילת, אשר מאז שודרג לפני שנתיים, הוא מארח כנסים, השתלמויות ונופש של אלפי עובדים בחברות ובגופים הגדולים במשק, משרד החקלאות לא איפשר לסוכנים להציע את קלאב הוטל אילת ומלונות נוספים. כפי שעולה מהעתירה, בהליך המכרזי שותף בתחילה רק מלון אחד (פתאל סאנרייז), וזאת בניגוד לדין המחייב לפחות השתתפותם של לפחות שלושה מלונות. בנוסף, מלון פתאל סאנרייז אף לא התאים לדרישותיו של משרד החקלאות עצמו, שכן אין בו די חדרים, ללא קשר לרמתו הנמוכה מקלאב הוטל".

עוד טוענת קלאב הוטל, כי "משרד החקלאות בחר להתאים את דרישות המכרז למלון פתאל סאנרייז. במקום שמשרד החקלאות ידרוש מלון שיכול לאכלס כ-700 עובדים ב-380 חדרים, כפי שדרש בתחילה, בחר המשרד לצמצם את מספר החדרים הדרושים לו, תוך הגדלת מספר העובדים בכל חדר, כך שיתאים דווקא למלון פאתל סאנרייז. בנוסף, הוסיף משרד החקלאות לרשימת המלונות שני מלונות – האחד, מלון שאינו זמין לקיום ההשתלמות במועדים הרלוונטיים להשתלמות (וזאת, למרות שמשרד החקלאות ידע על כך) והשני, מלון נוסף מרשת פתאל, כך שאינו מתחרה במלון פתאל סאנרייז".

ממשרד החקלאות טרם התקבלה תגובה.

נושאים שמוזכרים בידיעה