הוריקן דוריאן: 5 הרוגים – 1,380 טיסות בוטלו בפלורידה

הסופה גרמה להרס באיי בהאמה ו-5 אנשים נהרגו. הסופה נחלשה לדרגה 3 וצפויה להתקרב לחוף המזרחי של פלורידה עד מחר בערב. התחזיות צופות שהיא תגיע עד למרחק של 120 ק"מ מן החוף ובהמשך היא תצפין ותגיע סמוך לחופי ג'ורג'יה ודרום קרוליינה ביום חמישי

צילום: 123rf

 

סופת ההוריקן דוריאן ממשיכה היום (3.9.19) במסעה האיטי לעבר חופי פלורידה. למרות שהיא נחלשה ובשעות אחר הצהריים הורדה לקטגוריה 3, נמל התעופה הבינלאומי של אורלנדו נסגר. נוסעים שאמורים לטוס בימים הקרובים מפלורידה ואליה נתבקשו לארגן מחדש את טיסותיהם מול חברות התעופה.

שדות תעופה נוספים שנסגרו כוללים את פורט לודרדייל ופאלם ביץ' ובסך הכל בוטלו כ-1,380 טיסות. בריטיש איירוויס הודיעה שהיא מעניקה ללקוחותיה אפשרות לדחות את טיסותיהם למיאמי, אורלנדו, טמפה, פורט לודרדייל או נסאו באיי בהאמה עד ליום שישי הקרוב.

לפי הדיווחים מארה"ב הסופה דוריאן אמורה להתקרב לחוף המזרחי של פלורידה עד מחר בערב. התחזיות צופות שהיא תהיה במרחק של 120 ק"מ מן החוף ובהמשך היא תצפין ותגיע סמוך לחופי ג'ורג'יה ודרום קרוליינה ביום חמישי. בסופו של יום חמישי תגיע הסופה לחופי צפון קרוליינה. הרשויות בפלורידה הורו כבר על פינוי חובה בכמה אזורי חוף שנחשבים לפגיעים.

הסופה מצויה היום מעל איי בהאמה זה היום השני. הרס רב נגרם באזורים מסויימים של המדינה והבוקר דווח על לפחות חמישה מקרי מוות. הרוחות נושבות במהירות של כ-190 קמ"ש. ראש ממשלת איי בהאמה תיאר הבוקר את ההרס שגרם ההוריקן דוריאן כ'חסר תקדים'.

הסערה פגעה בחלק הצפוני של מדינת איי בהאמה. באיי אבקו, שממזרח לגרנד בהאמה, נפגעו או נהרסו אלפי בתים ומשם דווח על חמשת ההרוגים. נמל פריפורט שבאי גרנד בהאמה נסגר. לעומת זאת, משרד התיירות והתעופה של איי בהאמה דיווח שנמל נסאו, המצוי בדרומה של מדינת האיים, ממשיך לתפקד. הצפי הוא שספינות הקרוז הראשונות יחזרו לנסאו, בירת בהאמה, בהמשך השבוע.

פספורט קרוז: גם נמלי הקרוזים נסגרו בפלורידה לקראת הסופה הקרבה.

 

נושאים שמוזכרים בידיעה