הוריקן “פלורנס״: אמטרק סוגרת קוים חברות התעופה נערכות

סופת ההוריקן שבדרכה לדרום מזרח ארה״ב כבר בדרגה 4 ועשויה להגיע לדרגה מספר 5, ולהכות בעוצמה של כ-210 קמ״ש באזורי החוף במזרח ארה״ב ביום חמישי. כמיליון תושבים קיבלו כבר הנחיות מהרשויות להיערך להתפנות

הוריקן פלורנס. צילום Shutter Stock

סופת ההוריקן ״פלורנס״ מתקרבת במהירות לחוף המזרחי של ארה״ב וחברות התעופה והרכבות כבר נערכות לקראתה.
חברת הרכבות האמריקאית אמטרק, AMTRAK הודיעה כי היא מבטלת שירות מדרום לוושינגטון החל ממחר (יום רביעי ובסוף השבוע הקרוב). השירות בצפון מזרח יפעל רק מצפון לוושינגטון ביום חמישי.
גם חברות התעופה האמריקניות הגדולות ביניהן דלתא, יונייטד ואמריקן איירליינס כבר נערכות לסופה העזה, והודיעו כי הנוסעים יכולים לשנות את טיסותיהם ללא קנסות על טיסות אל האזור של סופת ההוריקן בתאריכים 13-16 בספטמבר.

סופת ההוריקן המוגדרת "כמפלצת" והחזקה ביותר ב-30 שנה האחרונות, נמצאת בדרכה לחוף המזרחי והיא כבר בדרגה מסוג 4 עם מהירות של כ-140 קמ"ש.
על פי מרכז ההוריקן הלאומי, הסערה צפויה להתחזק לדרגה 5 ולהגיע עד מהירות של כ-210 קמ"ש לאורך החוף הדרום מזרחי או באמצע האוקיינוס ​​האטלנטי ביום חמישי בלילה.
הרשויות בארה״ב חוששים כי הסופה עשויה להוביל לכמות אדירות של גשמים שיגרמו להצפות ואסונות כבדים בעיקר בקרוליינה ווירג׳יניה.
על פי התחזיות האחרונות, ״פלורנס״ תעבור מעל דרום מערב האוקיינוס האטלנטי בין ברמודה לאיי בהאמה הלילה -בין הימים שלישי לרביעי, ותתקרב לדרום וצפון קרוליינה ביום חמישי.