החלטות מהותיות בחברת “תלמה שלמה” יידרשו הצבעה פה אחד של הדירקטוריון

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
בתשובה שהגישה לביהמ"ש חברת תלמה לתביעת בעלי הרוב במנוע חיפוש הטיסות "אליס" עולה שכל עוד כל אחד מהצדדים יחזיק 50% מהחברה החלטות של עסקאות בעלי עניין ונושאי משרה, כניסת משקיע לחברה, הנפקה לציבור, קביעת תכנית העבודה והתקציב השנתי של החברה החדשה ידרשו פה אחד בדירקטוריון
עתירה לבג
צילום: 123rf

חברת התיירות תלמה ביקשה מבית המשפט המחוזי בתל אביב לדחות את בקשת בעלי השליטה במנוע חיפוש הטיסות “אליס” להוציא צו מניעה זמני למנוע העברת מניותיה של תלמה באליס לחברה החדשה “תלמה שלמה” שהוקמה בעקבות כניסת חברת שלמה החזקות לשותפות בתלמה.

בתשובתה של תלמה לבית המשפט עולה כי תוקם ועדת הדירקטוריון המנהלת שתורכב משלושה חברים: מנכ”ל/ית החברה, במקרה הזה כרגע, אייה מגן, ארז שמול ואסי שמלצר, מבעלי תלמה שלמה.

ועדת הדירקטוריון המנהלת תתכנס לפחות אחת לשבוע או בתדירות אשר תיקבע על ידי וועדת הדירקטוריון המנהלת. החלטת ועדת הדירקטוריון המנהלת תהיה בגדר המלצה בלבד הכפופה לאישור הדירקטוריון.

הוועדה אף תעביר לדירקטוריון החברה את המלצותיה בקשר עם מינוי נושאי המשרה הבכירים בחברה. מנכ”ל וכל מנהל הכפוף במישרין למנכ”ל ואישור תנאי שכרו וכהונתו של המנכ”ל ושל נושאי משרה הבכירים האמורים.

לפי ההסכם, כל עוד החזקות של כל אחד מהצדדים במניות החברה, קרי ארז שמול ואסי שמלצר, הינו בשיעור שווה של 50% מהונה המונפק והנפרע של החברה בנושאים המפורטים, תידרש החלטה פה אחד של כל הנוכחים בהצבעה בדירקטוריון. במקרה שהעניין מסור לסמכותו של דירקטוריון החברה או בהצבעה באסיפת הכללית של בעלי המניות בחברה.

זאת ועוד, החלטה על פירוק, כינוס נכסים או כניסה להליכי חדלות פירעון או חיסול עסקי החברה או איזו מהחברות הבנות שלה, חברות כלולות או שותפויות. הקמת חברות על ידי החברה או רכישת פעילות של חברה אחרת ורכישת ניירות ערך על ידי החברה בחברות אחרות:

עסקאות עם בעלי עניין ו/או עסקאות שלבעלי עניין ו/או נושאי משרה של החברה יש בהן עניין אישי לרבות קביעת תנאי העסקה; כל החלטה שעניינה הון המניות של החברה, ובכלל זה הגדלת הון רשום; כל החלטה הנוגעת לאישור כניסת משקיע לחברה, לרבות זהות המשקיע הנכנס ותנאי השקעתו בחברה; הנפקה לציבור; מינוי רו”ח מבקר שאינו אחד מה-Big4; החלטות הנוגעות למימון החברה לרבות תנאי המימון ו/או גיוס כספים לחברה; העמדת ערבויות על ידי החברה ויצירת משכון, בטוחה או כל שעבוד אחר.

כמו כן, קביעת תכנית העבודה והתקציב השנתי של חברה וכל פעולה החורגת ב-20% או יותר מהאמור בתכנית העבודה והתקציב השנתי של החברה; החלטות בדבר זכויות החתימה של החברה; החלטות בקשר עם עסקאות שלא במהלך העסקים הרגיל; חלוקת דיבידנד שלא על פי מדיניות החלוקה האמורה בהסכם זה, וכן כל החלטה בדבר שינוי מדיניות החלוקה.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

5 מחשבות על “החלטות מהותיות בחברת “תלמה שלמה” יידרשו הצבעה פה אחד של הדירקטוריון”

  1. ארז ממשיך להוביל את שוק התיירות לגבהים חדשים.
    בזמן שכולם מתפרקים תלמה קונה עוד ועוד חברות.

    1. תלמה נקנתה או נכון יותר ניצלה מקריסה כלכלית בגלל שלמה sixt
      ארז שמול לא מוביל את השוק , להזכירך אין שוק וגם אז שיהיה להערכתי האיש יהיה כמו כולם , כפי שהיה עד עתה .

  2. לא הבנתי כלום, מישהו אולי יהיה נחמד ויפרש מה העניין ואיך זה קשור לכך שאליס לא רוצים להצטרף לחברה החדשה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה