החל מאפריל: המעבר לשדה התעופה החדש באיסטנבול

ב-6 לאפריל יחל המעבר לשדה התעופה החדש באיסטנבול / במהלך סוף שבוע הקרוב תיכנס פעילות הביטול לתוקף. בנוסף, ב-6 לאפריל גם ישתנה קוד שדה התעופה מ- Istanbul New Airport ל- IST, ואילו קוד שדה התעופה Atatürk Airport ישנתה ל- ISL

שדה התעופה החדש באיסטנבול. צילום: Shutterstock

 

המעבר לשדה התעופה החדש באיסטנבול יחל בתאריך ה- 6 באפריל.

במהלך תקופה זו שדה התעופה החדש יעבוד בקיבולת נמוכה אשר תגדל בהדרגה  עד לפעילות מלאה בתאריך ה- 20 לאפריל.

בנוסף, ב-6 לאפריל גם ישתנה קוד שדה התעופה מ- Istanbul New Airport ל- IST, ואילו קוד שדה התעופה Atatürk Airport ישנתה ל- ISL.

במהלך סוף שבוע זה תיכנס פעילות הביטול לתוקף, כל הטיסות המפורטות מטה יעודכנו במערכת ה-GDS תוך יומיים.

שדה התעופה החדש, הושק ביום היווסדה ה-95 של הרפובליקה הטורקית במהלך טקס חגיגי במעמד נשיא הרפובליקה הטורקית, רג'פ טאייפ ארדואן, שגם חשף את שמו – "שדה התעופה של איסטנבול" (Istanbul Airport).

בשלב הראשון, עם פתיחתו הרשמית של השדה , הפעילה טורקיש אירליינס באמצעותו מספר מצומצם של טיסות ליעדים מקומיים ובינלאומיים, בעוד שלוח הטיסות הקיים המשיך לפעול כסדרו משדה התעופה אטאטורק באיסטנבול.

פרויקט הענק יושק בארבעה שלבים, כאשר השלב הסופי יושלם בשנת 2028.

סך הכל, המתחם ישתרע על שטח של 76.5 קמ"ר, עם שישה מסלולים, ארבעה טרמינלים ו-233 מקומות חניה למטוסים, עם יכולת לשרת עד 200 מיליון נוסעים בשנה עם יותר מ-500 עמדות צ'ק-אין ו-225,000 עובדים. עם השלמת השלב הסופי, מרכז התעופה הבינלאומי הגדול ביותר יכלול משרדים, בתי מגורים, מלונות, מרכז בריאות, מבני תרבות ואמנות, קניון, חנויות מעצבים, מרכז כנסים EXPO ומתקנים לפגישות ואימונים.

נושאים שמוזכרים בידיעה