"היה לי חלום להיות מנהלת בית מלון"

כך אמרה איילת שקד שרת המשפטים ביום האישה הבינלאומי שמציינות בשעה זו בתל אביב עשרות נשים מענף התיירות. ומה אמרו סמדר נמרודי רינות, ח"כ מירב בן ארי ונוספות?

איילת שקד שרת המשפטים

איילת שקד שרת המשפטים שהגיעה לכנס גילתה: "כשהייתי צעירה היה לי חלום להיות מנהלת בית מלון". עוד אמרה, "הגעתי לפוליטיקה אחרי שכל חיי הייתי במסגרת גברית. בצבא ובהייטק אבל מעולם לא הרגשתי מחסום או תקרת זכוכית כלשהי. הכנסת היא הסביבה הכי נשית שיצא לי להיות בה עד היום. העצה הכי נכונה שלי לכן היא לנצל הזדמנויות טובות. לי זה קרה פעמיים בפוליטיקה". עוד לדבריה, "כדי לקדם נשים בעמדות מפתח צריך למנות נשים טובות ומצטיינות לתת להן צ'אנס. כשבנט היה מנכ"ל בחברת הייטק הוא תמיד אמר שהעדיף נשים סמנכ"ליות תחתיו וכך גם בפוליטיקה שעם שותפות זה מוכיח את עצמו". ועל המצב בפוליטיקה כיום אמרה "כרגע אני מנסה למנוע בחירות כי זה דבר לא טוב למדינת ישראל". על תכניותיה העתידיות בפוליטיקה אמרה: "אני מרוצה ומאושרת במשרד המשפטים. אחרי עידן נתניהו, בנט מתאים להיות ראש הממשלה".

סמדר נמרודי רינות יו"ר רשת מלונות רימונים אמרה בכנס: "נשים הן מלונאיות מצוינות ויש המסבירים זאת כך: מלון נחשב משק בית ענק, משנו שנשים מצטיינות בו. תמשיכו להצליח וכמו שוולט דיסני אמר: 'כל דבר גדול מתחיל בעכבר קטן'".

הילית מגד ברנבאום, סמנכ"לית בכירה במשרד התיירות: "65% מכלל עובדי משרד התיירות הן נשים ו 43% בהנהלת המשרד. גם בצד הממשלתי יש מקום לנשים ובטח בהנהלה".

ח"כ מירב בן ארי: "אני שומעת בכל מיני מקומות שצריך לבטל את יום האישה. הלוואי שיום אחד נבטל את יום האישה ואת מצעד הגאווה. הלוואי ומנכ"לים, שופטים, צבא ואקדמיה יהיו שווים. כל עוד אין שוויון אנחנו חייבות את יום האישה. חייבות".

אתי גווילי, מנכ"לית איסתא הפורשת: "אין אישה שלא מג'נגלת כל החיים שלה בין קריירה וחיים אישיים. הג'ינגלול הזה קיים ותמיד יהיה קיים ונשים חייבות להשלים עם זה. הכל עובר וחולף. חשוב לעמוד על שלך ואי אפשר אף פעם לרצות את כולם. והחלק הזה של נקיפות מצפון הוא חלק מהיותנו נשים. צריך לדעת להתמודד עם זה. והכי חשוב, ילדים שרואים בבית בין גברים ונשים אלה ילדים שגדלים לשוויון". עוד לדברי גווילי שתיכנס בקרוב לתפקיד יו"רית איסתא, לא לחכות שיציעו לנו, צריך ליזום לבוא ולבקש. אני ביקשתי שכר שווה כי הייתי חצופה ולמרבה הפלא גם קיבלתי. ככה צריך. לדעת לדרוש. העניין הזה שנשים מרוויחות פחות מגברים, גם אצלנו בענף שהוא נשי, צריך לסגור אותו".

ח"כ מירב בן ארי