היסטוריה: נתניהו וכץ חנכו את נמל התעופה הבינלאומי “רמון”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
רה"מ, ושר התחבורה, חנכו היום את נמל התעופה הבינלאומי החדש ליד אילת. השר כץ: "מהיום מדינת ישראל היא מדינה עם שני נמלי תעופה בינלאומיים, העומדים בסטנדרטים המתקדמים בעולם... אישה אחת, אישה נדירה ומיוחדת, הייתה צריכה להיות כאן איתנו היום, רונה רמון ז"ל

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, חנכו היום (יום שני) בטקס חגיגי את נמל התעופה הבינלאומי “רמון” ע”ש אילן ואסף רמון, שליד אילת.

נמל התעופה “רמון” הוא השדה האזרחי הראשון המוקם בישראל מאז קום המדינה.

בטקס חנוכת השדה השתתפו, בין השאר: מנכ”ל רשות שדות התעופה, יעקב גנות, יו”ר רשות שדות התעופה, אליעזר צ’ייני מרום, מנכלי”ת משרד התחבורה, קרן טרנר-אייל, ראש העיר אילת, מאיר יצחק הלוי, יו”ר ועד עובדי רשות שדות התעופה, פנחס עידן, מנהלים, עובדי רשות שדות התעופה ונכבדים רבים נוספים.

השר כץ ציין בטקס כי נמל התעופה החדש ישמש את התעופה הבינלאומית והפנים ארצית לדרומה של המדינה ויחליף את השדות הקיימים באילת ובעובדה. לדבריו, הנמל ישמש כשדה תעופה בינלאומי נוסף של מדינת ישראל ושדה אלטרנטיבי לנתב”ג בשעת חירום.

השר כץ הוסיף כי מהיום מדינת ישראל היא מדינה עם שני נמלי תעופה בינלאומיים, העומדים בסטנדרטים המתקדמים בעולם. “כעת יש לנו שדה חלופי לנתב”ג, במקרה שלא ניתן לנחות בו עקב תנאי מזג אוויר קשים, או מכל סיבה אחרת, מבלי להזדקק לשדות התעופה בעמאן ולרנקה. זהו שדרוג אסטרטגי משמעותי של יכולת התעופה האזרחית שלנו”.

לדברי השר, נמל רמון יהיה אבן שואבת ליצירת אלפי מקומות עבודה בתעשיית התיירות והנופש, התחבורה והשירותים. “כדי להבטיח שהשדה יתאים לכל סוגי המטוסים בעולם, החלטנו להאריך את מסלול הנחיתות וההמראות, ולהכפיל את מספר רחבות חניית המטוסים”, ציין כץ.

שמי אילת והנגב נפתחים היום לתחרות ומצטרפים למדיניות ‘השמים הפתוחים’, שאותה מובילה ממשלת ישראל, בעשר השנים האחרונות. מדיניות זו הובילה לתחרות ולהוזלה דרמטית של מחירי הטיסות, וכן לגידול עצום במספר הנוסעים, יותר מ- 22 מיליון נוסעים בשנה החולפת, לעומת כ- 10 מיליון נוסעים בלבד בשנת 2009, והיעד לשנה הנוכחית הוא 25 מיליון נוסעים”, אמר השר כץ.
“בשנת 2010 החלטנו בממשלה על הקמת השדה ברמת תמנע, אחרי שנים רבות של היעדר מדיניות ברורה ואי ביצוע ההחלטות שהתקבלו, ואף הנחות של אבני פינה שלא מומשו. נמל התעופה רמון יחליף את שדות התעופה אילת ועובדה. השטח החיוני, שיתפנה בלבה של העיר אילת, יאפשר לעיר לצמוח ולהתפתח, ולהרחיב את תשתיות התיירות שלה, כדי לקלוט את מיליוני התיירים שיגיעו בטיסות ישירות מכל העולם היישר לנמל החדש”, הוסיף השר כץ.
השר כץ החליט לקרוא לשדה התעופה בתמנע ע”ש אילן ואסף רמון, כאות הערכה והוקרה של מדינת ישראל למשפחת רמון.
“אין דבר יותר סמלי ומתאים להנצחת שני האישים המתאימים שתרמו כה רבות למדינת ישראל ולקרוא על שמם את שדה התעופה”, הוסיף שר התחבורה. לפני מספר חודשים, הוסר הלוט מעל “שדה התעופה הבינלאומי ע”ש אילן ואסף רמון”, במעמד רונה רמון ז”ל ומשפחתה.
“אישה אחת, אישה נדירה ומיוחדת, הייתה צריכה להיות כאן איתנו היום, רונה רמון ז”ל. ב-2013 קראתי לרונה ובישרתי לה על ההחלטה לקרוא לשדה החדש ע״ש בעלה אילן ובנה אסף ז״ל. רונה הגיבה בהתרגשות רבה, אולי בסתר ליבה לא האמינה שהשדה אכן יקום. אבל הנה אנחנו כאן מגשימים את החלום. לפני כשש שנים הנחנו ביחד את אבן הפינה, כשסביבנו מדבר שממה, וכעת השדה עומד על תילו”, אמר השר כץ.
“רונה עוד הספיקה לקחת חלק בטקס מרגש שקיימנו כאן לפני מספר חודשים לקריאת השדה ע״ש אילן ואסף ואלה היו דבריה: ‘זאת ההוכחה שחלומות מתגשמים, אני חושבת על החברים של אילן ואסף, שיגיעו כאן למקום הזה לנחיתה, ויקראו ‘רמון אירפורט’- וישר יתחברו למקום הנכון, לאהבה הגדולה הזו, לישראליות הזאת’. וכפי שאמרתי לה אז רונה לקחה את אותו אסון גדול והפכה אותו לחוזק, לא רק כלפיה, אלא כלפי כל החברה במדינת ישראל”, הוסיף השר כץ. “בשנה האחרונה ידעתי על ההתמודדות הקשה של רונה עם המחלה. בהכירי את האומץ ואת העוצמות האדירות שלה, קיוויתי כי תוכל לה, אך לצערי זאת הייתה מערכה אחת יותר מדי. רונה לצערנו לא נמצאת עימנו היום. אבל לילדיה- טל, יפתח ונועה,  נמל התעופה הזה מנציח אמנם את אביכם ואחיכם, אך גם את אמכם רונה”, אמר השר כץ.
רשות שדות התעופה (רש”ת) תפרסם בקרוב את לוח הטיסות הפנים ארציות שיופעלו בהדרגה עד למעבר המלא מהטרמינל במרכז העיר אילת לנמל החדש “רמון”. לאחר מכן, יפורסם לוח הטיסות הבינלאומיות עד להפעלה מלאה של הנמל.

 

 

רוה”מ נתניהו בטכס ברמון.צילום: סיון פרג’
“מהיום מדינת ישראל היא מדינה עם שני נמלי תעופה בינלאומיים”. בתמונה: רוה”מ, השר כץ וילדיה של רונה רמון ז”ל הבוקר בטכס. צילום: ששון תירם.
צילום: ששון תירם

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020
  • תא לחץ

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.