הישג למלונאים: יקבלו הפחתה של 300 מיליון שקל בארנונה

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
קרש הצלה למלונאים: שרי האוצר והתיירות סיכמו על סיוע בהיקף של כ-300 מיליון שקל למלונאים. הסיוע יינתן דרך הפחתה בתשלומי הארנונה. מה סכום הארנונה החודשי שמלונות החברים בהתאחדות המלונות משלמים?
הישג למלונאים: ישלמו פחות ארנונה
בתי מלון בחוף תל אביב. צילום: כפיר סיוון

שר האוצר, ישראל כ”ץ ושר התיירות, אסף זמיר נפגשו הבוקר עם נציגי המלונאים ושמעו מהם על הקשיים שחווה הענף עקב הירידה בתיירות הנכנסת. לאור העובדה שכ-50% מהאורחים בבתי המלון בימים כתיקונים הם תיירים, חווים בתי המלון קשיים תפעוליים מעבר לכלל ענפי המשק והפסיקו את פעילותם עקב משבר הקורונה. שרי האוצר והתיירות סיכמו על סיוע בהיקף של כ-300 מיליון שקל למלונאים. על פי הסיכום, הסיוע למלונאים שנפגעו קשה ממגפת הקורונה, יינתן דרך הפחתה בתשלומי הארנונה. על פי ההערכות, מלונאים משלמים כיום כ-35 מיליון שקל ארנונה בחודש. על פי המתווה, המלונאים למעשה לא ישלמו ארנונה בחצי השנה הקרובה.

משבר הקורונה עצר לחלוטין את כניסת התיירים לישראל כבר בתחילת חודש מארס. לאור העובדה שלא צפויים לשוב לישראל תיירים בהיקף משמעותי בחודשים הקרובים, סיכמו שר האוצר ושר התיירות להקצות תקציב לסיוע בהפעלת המלונות בעתיד גם ללא תיירות חוץ, ולבצע פעולות נדרשות בענף התיירות.

שר האוצר, ישראל כ”ץ: “כחלק מתכנית הסיוע למשק להתמודדות עם משבר הקורונה סיכמנו על 300 מליון שקל לסיוע לתיירות ולמלונאות, כפי שנעשה במשברים בעבר. התיירות מהווה חלק בלתי נפרד מהכלכלה הישראלית ואני רואה בה חשיבות רבה. צעד זה מהווה שלב נוסף בהחזרת המשק וכלכלת ישראל לשגרה ולצמיחה”.

שר התיירות, אסף זמיר: “ענף התיירות כולו נמצא במשבר חמור בעקבות הקורונה ותפקידנו לפעול במהירות האפשרית להחזירו למסלול ולסייע בשיקומו. אני מודה לשר האוצר ישראל כ”ץ על ההירתמות המידית לנושא”.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה