"המדינה, תאלץ לשאת בהוצאה של עשרות מיליונים בגין טיסות החילוץ או כיסוי עלויות הטיסות היוצאות ריקות בחלקן"

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
כך מתריעה מנכ"לית התאחדות סוכני הנסיעות ודורשת שניתן יהיה להמשיך ולמכור כרטיסים לטיסות שכבר אושרו ליציאה מנתב"ג עד סוף חג הסוכות. "עשרות טיסות אשר אושרו, נשארו עם מאות מושבים פנויים. נבקש כי המדינה תאשר כי היא תבצע את טיסות החילוץ במקרה של ביטול הטיסות או לחילופין כי היא תישא בהוצאת הטיסות הריקות בחלקן"
צילום: פספורטניוז

ההחלטה של הממשלה, בדבר המשך פעילות נתב"ג לטיסות יוצאות כמתוכנן בתקופת הסגר רק לנוסעים שרכשו כרטיסי טיסה עד יום שישי האחרון בשעה 14:00 ממשיכה להכות גלים אצל בכירי תעשיית התיירות בישראל.

לאחר שאפרים קרמר, מנכ"ל חברת אשת טורס, ויעקב אמסלם מנכ"ל חברת אמסלם תיירות, מחו נגד המגבלה וטענו כי אין לה בסיס חוקי, וקראו לאפשר טיסות שתוכננו כבר מראש, גם טלי לאופר אפשטיין, מנכ"לית התאחדות סוכני הנסיעות בישראל,  פנתה הבוקר (ראשון),  על רקע האיסור למכירת כרטיסי טיסה לטיסות קיימות במכתב, לשר האוצר, ישראל כ"ץ, ושרת התחבורה מירי רגב.

"ברצוני להעיר בדחיפות את תשומת ליבכם לכך כי המגבלה שנקבעה בהחלטה, לפיה חל איסור על מכירת כרטיסי טיסה החל מאתמול, לטיסות שאושרו כבר בתקופת הסגר, צפויה לגרום, בנוסף לגל ביטולי טיסות ועוגמת נפש עצומה לנוסעים, גם ובעיקר נזק גדול של עשרות מיליוני ₪ למדינה, למארגני תיירות ולחברות תעופה", כותבת מנכ"לית התאחדות סוכני הנסיעות לישראל כ'ץ ומירי רגב.
"בהסתמך על החלטות הממשלה הנוגעות לפתיחת השמיים ולקראת תקופת החגים חידשו מארגני הטיסות והתיירות את פעילותם, חכרו מטוסים, התחייבו לחדרים בבתי מלון, שילמו את סידורי הקרקע בנתב"ג ובמדינות היעד, ונשאו בעלויות כ"א, שיווק ופרסום אשר נדרשו לצורך חידוש הפעילות כאמור. בהתאם, גם חברות התעופה הוסיפו טיסות בתקופת החגים ומכרו עליהן מושבים, וסוכני נסיעות רכשו הקצאות של מושבים על טיסות אלו.
ככל שקרבו החגים נמכרו חלק מהמושבים על הטיסות והחלק הנותר של המושבים צפוי היה להימכר בתוך תקופת החגים. אציין, שהשנה במיוחד, בשל אי הודאות ששררה סביב נושא פתיחת נתב"ג בתקופת הסגר, המתינו נוסעים רבים עם תוכניותיהם והתעתדו לרכוש את הכרטיסים מיד לאחר אישור על קיום טיסות יוצאות. כעת, כתוצאה מההגבלה על מכירת הכרטיסים בתקופת הסגר, נוצר בן כלאיים שהשלכותיו הרסניות לכל העוסקים בדבר: עשרות טיסות מתוכננות אשר אושרו, נשארו עם מאות מושבים ריקים אשר חל איסור למכור. הדבר יוצר מציאות בלתי אפשרית בעליל – מצד אחד, לא ניתן לקיים את הטיסות כמתוכנן שכן אין כל הצדקה או כדאיות כלכלית להוציא את הטיסות כשהן חצי ריקות, אך מאידך, ביטולן כרוך גם הוא בנזק עצום, שכן טיסות אלו אמורות להשיב את הישראלים הנמצאים כעת בחו"ל."
לאופר אפשטיין מוסיפה ומזהירה: "משמעות ביטול הטיסות, מעבר לעלויות הכבדות הכרוכות בביטול כל ההזמנות הקיימות, הינה שהמדינה, שהחלטתה על איסור מכירת הכרטיסים הביאה לביטולן, תאלץ לשאת בהוצאה של עשרות מיליוני ₪ בגין טיסות החילוץ או כיסוי עלויות הטיסות היוצאות ריקות בחלקן."
לאופר אפשטיין מבקשת מהשרים כי: "אנו פונים אליכם בדחיפות לתקן את ההחלטה כך שניתן יהיה להמשיך ולמכור כרטיסים לטיסות המתוכננות שכבר אושרו ליציאה מנתב"ג עד סוף חג הסוכות. לחילופין, נבקש כי המדינה תאשר כי היא תבצע את טיסות החילוץ במקרה של ביטול הטיסות או לחילופין כי היא תישא בהוצאת הטיסות הריקות בחלקן.
אדגיש כי אנו מבקשים את התייחסותכם הדחופה שכן במקרה שיידרש ביטול טיסות וארגון טיסות חילוץ על ידי המדינה יש להחליט על כך בהקדם.

בנוסף, אנו מבקשים את אישורכם כי המדינה תישא בכל יתר העלויות הנלוות לצדי ג' כתוצאה מההחלטה על איסור מכירת הכרטיסים, לרבות תשלום לבתי המלון ולסידורי הקרקע.
לסיום, אנו פונים אליכם שוב בתחינה, כמי שאמונים בהווה ובעבר על פתיחת שמי מדינת ישראל – אנא! עשו הכול על מנת לסייע בייצוב הפעילות מנתב"ג עכשיו ובהמשך ולמנוע פגיעה אנושה בענף התיירות, בצרכן הישראלי, בקשר עם יהדות התפוצות ובפעילות העסקית והבינלאומית של מדינת ישראל מול מדינות העולם."

התאחדות סוכני הנסיעות
"המדינה תישא בכל יתר העלויות הנלוות לצדי ג' כתוצאה מההחלטה על איסור מכירת הכרטיסים". לאופר: צילום:תמר מצפי
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

10 תגובות

  1. הטיסות ללונדון מלאות חרדים מעדות אישית אז מה הקשר חרדים מזכיר קצת את האנטישמיות האירופית

 1. די, מספיק עם האיומים והדרישות שהמדינה (אנחנו הציבור) ניקח על עצמנו את ההוצאות. חאלס, תפנימו, התחום מת לפחות עד הקיץ הבא.

 2. אני חושב שעקב המצב לא צריך למכור כרטיסים ולהמתין עוד קצת עם הנסיעות

 3. כסוכן נסיעות כבר שנים ארוכות, עוד לא נתקלתי בגוף כל כך לא יעיל ולא מועיל כמו התאחדות סוכני הנסיעות, לא ראיתי שום דבר טוב שהם השיגו לענף מתחילת הקורונה….

 4. צודקים!
  זה לא הגיוני שלא ניתן לקנות כרטיס ולצאת מהארץ עם בדיקת קורונה ורישום של כל מי שניכנס ויוצא
  אבל אפשר ללכת ולהפגין, להגיעה מכל הארץ, לא יודעים מי היה ומי לא היה בהפגנה וחצי מהאנשים עומדים בצפיפות בלי מסכה. איפה ההגיון????

 5. ניכר שבכירי ענף התיירות מתקשים להפנים ולהכיל את הטלטלה הגדולה שעבר הענף. יקיריי- התיירות היוצאת והנכנסת כרגע לא רלוונטית. כל העולם במלחמה מול נגיף אכזרי ואתכם מעניין הנופשונים בסוכות? אנא פטרו את אלפי העובדים שהוצאתם לחלת כדי לאפשר להם הזדמנות למצוא תחום אחר להשתלב בו והפנימו שהתיירות שהכרנו לא תחזור כל-כך מהר.

 6. האם ניצן להזמין כרטיס נכון לעכשיו ל 11.10 כלומר לאחר תקופת הסגר

  1. טכנית כנראה אפשרי בפועל אם תעשה זאת כנראה שלא תהיה טיסה ואתה תצטרך להיאבק מול חברת הטיסה על החזר הכספים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.