"המלון החדש יאפשר לנו למכור חדר ב-200 ש"ח ללילה"

התוכנית של אשר גבאי, הבעלים של רשת 'אסטרל', עומדת להתגשם בעקבות אישור של קבינט הדיור הממשלתי להקים מלון חדש של 500 חדרים באילת ולהוסיף 345 חדרים למלונות הקיימים של הרשת

תמונת הדמיה של המלון החדש. צילום: יח"צ אסטרל

מלון ראשון במסלול תשתיות לאומיות. הודות לתיקון לחוק תכנון ובנייה, שיזם משרד התיירות, אישר קבינט הדיור הממשלתי הקמת מלון חדש ברמה עממית (D נופש) בהיקף של 500 חדרים וכן לתת תוספת זכויות בנייה לשם הרחבת המלונות של רשת  'אסטרל' באילת: מלון אסטרל פלאמה  – תוספת של 60 סוויטות, מלון אסטרל ויליג' –  תוספת של 40 חדרים, מלון אסטרל נירוונה – תוספת של 50 יחידות אירוח, מלון אסטרל נירוונה סוויטס –  תוספת של 50 יחידות אירוח, מלון אסטרל מאריס – תוספת של 145 חדרים.

סה"כ מדובר בזכויות בניה של 845 חדרים לעיר אילת. כמו כן, בנוסף, קיימות זכויות ל-400 חדרים, ובסך הכל יוקמו 1,245 חדרים במהלך 6 השנים הקרובות, מציינת הרשת.

הוועדה הוקמה במטרה למסד גוף תכנון ייחודי עבור תכניות תשתית בעלות חשיבות לאומית. הקמת בית מלון של מאות חדרים או רשת בתי מלון, הוגדרה כהקמה של תשתית לאומית ותאושר באופן מהיר בוועדה לתשתיות לאומיות (ות"ל).

נוסף לאישור התוכנית בקבינט הדיור, היזמים הגישו בקשות לקבלת מענקים לפי החוק לעידוד השקעות הון. בהתאם להוראות החוק ובהתאם לנהלי המשרד, צפוי המיזם לזכות במענקים בגובה של עד 33 אחוזים מגובה ההשקעה המוכרת של היזם.

אשר גבאי, היזם והבעלים של רשת 'אסטרל', מציין: "הות"ל קיצר לנו את הזמן לפחות בחצי והפך את פרויקט מלון הלואו קוסט שלנו לרלוונטי. המלון החדש יאפשר לנו למכור חדר ב-200 ש"ח ללילה, כאשר מלכתחילה הוא מותאם לתיירות חסך מבחינה תפעולית".

היתר בנייה למלון החדש צפוי להתקבל בינואר 2020 ותחילת בנייה בפברואר 2020.

נושאים שמוזכרים בידיעה