המלונאים לפרוייקטור הקורונה: “לפתוח את כל המלונות בארץ עם דרכון ירוק”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
ראשי התאחדות המלונות ומנכ"לי רשתות בתי המלון הגדולות נפגשו עם פרופ' נחמן אש. בפגישת הזום הבהיר אש למלונאים כי יש לנהוג באופן הדרגתי בפתיחת המלונות. המלונאים מצידם ביקשו, עם סיום הסגר, לפתוח את ה"איים הירוקים" ובשאר חלקי הארץ בפורמט של השכרת חדרים
המלונאים לפרוייקטור הקורונה:
צילום: shutter stock

ראשי התאחדות בתי המלון: נשיא ההתאחדות, אמיר חייק, מנכ”לית ההתאחדות, יעל דניאלי, יחד עם אביה מגן, מנכ”לית רשת פתאל, ליאור רביב, מנכ”ל רשת ישרוטל, ורונן ניסנבאום, מנכ”ל רשת דן, נפגשו אתמול (שלישי) בפגישת זום עם פרופ’ נחמן אש, פרוייקטור הקורונה ובכירים נוספים במשרדי הבריאות, התיירות והאוצר.

בשולחן העגול שהתקיים כאמור בזום הבהיר פרופ’ אש למלונאים שקשה בשלב זה לנקוב בתאריך ברור ליציאה מהסגר, בשל הירידה האיטית ברמת התחלואה.

משרד הבריאות הציג מתווה משקי המחלק את העסקים לכאלה בסיכון נמוך ועסקים בסיכון גבוה בהתאם למאפייני הפעילות שלהם. בשלב ראשון, ציינו, כי יש כוונה לפתוח עסקים בסיכון נמוך ובשלב שני, עסקים בסיכון גבוה.

כך למשל, פעילות ברמת סיכון נמוכה כוללת ישיבה בלבד, הזמנה מראש, עם מסיכות וללא מזון. פעילות כזו, יכולה לאפשר עם תו ירוק תפוסות של עד 60% במקום סגור ועד 80% במקום פתוח.

פעילות בסיכון גבוה, על פי המתווה של משרד הבריאות, מתייחסת לכניסה מזדמנת של אורחים, ללא מסיכות, עם מזון, פעילות בתנועה ולא בישיבה. פעילות כזו עם תו ירוק, תאפשר עד 40% תפוסה במקום סגור ועד 60% תפוסה במקום פתוח.

בדיון הבהירו המלונאים לאנשי משרד הבריאות כי ענף המלונות הוא עירוב של 2 רמות הפעילות ולא ניתן לקבוע לגביו מתווה אחיד עם כלל המשק. עוד הדגישו המלונאים כי בשונה ממסעדות, האכילה בחדרי אוכל היא של משפחות או אנשים המתארחים באותו חדר. יתרון נוסף העומד לזכותם הוא הצלחתו הבלתי מעורערת של פיילוט ה”איים הירוקים” שהוכיח שמלונות יודעים לחיות תחת דרכון ירוק ותו סגול מקל. על רקע עובדות אלה, המלונאים ביקשו לפתוח מיידית את המלונות בכל הארץ עם דרכון ירוק.

עוד טוענים המלונאים כי אנשי משרד הבריאות קיבלו את עמדתם ביחס לשונות הענף מול שאר ענפי המסחר, אך פרופ’ אש הבהיר שצריך לנהוג באופן הדרגתי בפתיחה. במקרה כזה, ביקשו המלונאים מיידית, עם סיום הסגר הנוכחי, לחזור למצב הקיים של לפני הסגר (השכרת חדרים בלבד בכל הארץ ופתיחת איים ירוקים) ותוך שבועיים פתיחה מלאה של מלונות בדרכון ירוק בכל הארץ.

כמו כן, המלונאים הבהירו את הצורך בהיערכות המלונות מספיק זמן לפני הפתיחה ואת חשיבות פתיחת כלל המלונות בארץ בפסח השנה, לאחר שבפסח הקודם, חגי תשרי וסוף השנה האזרחית, נאסר עליהם לעבוד. פרופ’ אש הבטיח שהמסר הובן ושהגורמים הרלבנטיים ינסו ליצר עבור המלונאים ודאות מהר ככל האפשר כדי שיוכלו להיערך כראוי.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “המלונאים לפרוייקטור הקורונה: “לפתוח את כל המלונות בארץ עם דרכון ירוק””

  1. פלוני

    אז הבטיח. אחד אחר הבטיח מתווה לתיירות נכנסת. הבטיחו ליצור מתווה בטוח לנתב״ג. אף אחד לא מתייחס ברצינות לענף התיירות. ענף חלש. רב מנהלי חברות התיירות והתעופה נעלמו ונאלמו. שלחו את העובדים לחל״ת וסגרו הדלתות עד יעבור זעם. חדרי הכושר, האומנים ואנשי התרבות נשמעים בתקשורת פעם בשבוע בעוד ענף התיירות מוזכר לעתים רחוקות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה