שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

הממשלה אישרה את הארכת "מצב חירום מיוחד" בשבוע ימים

ועדת החוקה, תתכנס ביום ראשון הקרוב לדון בהחלטת הממשלה להאריך את תוקפה של ההכרזה על מצב החירום המיוחד בשל נגיף הקורונה. משרד הבריאות: "מחייבים המשך נקיטת צעדים מחמירים ובכלל זה מגבלות מחמירות של תנועה והתקהלויות"
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
bibi netanyahu
בנימין נתניהו. צילום: 123rf

כצפוי, הממשלה אישרה היום (ד'), את הארכת "מצב חירום מיוחד" הנוגע בתנועה והתקהלויות לרבות הפגנות.
ביום ראשון הקרוב (11.10), תתכנס וועדת החוקה לדון בהארכת מצב החירום המיוחד שהוכרז בשל נגיף הקורונה.
לקראת הדיון בועדת החוקה משרד הבריאות מציג חוות דעת אפידמיולוגית בעניין המצב הבריאותי בשיראל כתוצאה מנגיף הקורונה:
"על פי הניסיון הישראלי, שיעורי התמותה נמוכים עד גיל 60 ,עומדים על כ-0.1% בבני 69-60, כ-5% בבני 79-70, 15% בבני 89-80 וכ-30% בקרב בני 90+ שיעור התחלואה הקשה גבוהים אף יותר.
נכון להיום אובחנו מעל לרבע מיליון החולים, למעלה מ- 000,5 חולים קשים וקריטיים ונפטרו למעלה מ-1,700.  אחוז הבדיקות החיוביות הגיע בשבוע שעבר לשיא של 15%, כאשר במוקדים מסוימים הוא חוצה את רף ה- 25% בדיקות חיוביות."

עוד עולה מהדוח של משרד הבריאות, כי בתחילת חודש אוגוסט קצב החולים החדשים היה יציב סביב כ-1,800 מקרים חדשים ביום, ואילו מאז תחילת חודש ספטמבר הוא הכפיל את עצמו פי יותר מ-4. מספר החולים הקשים החדשים כמעט הכפיל את עצמו מיולי לאוגוסט, ושוב כמעט הכפיל את עצמו מאוגוסט לספטמבר.

נכון להיום, התחלואה מנגיף הקורונה מפושטת ב-341 יישובים ברחבי המדינה.

כ-185 ערים ויישובים הם 'אדומים' או 'כתומים' בהתאם למדדי "הרמזור".

במשרד הבריאות מוסיפים ומציינים לגבי כך כי: "לצורך התמודדות יעילה עם התפשטות המחלה, לא ניתן להסתפק בנקיטת צעדים "מקומיים". בנוסף, ברמת תחלואה של 7,000-8,000 חולים חדשים ליום למערכת הבריאות בישראל אין את היכולת לצמצם שיעורי תחלואה בצורה סבירה באמצעות קטיעת שרשראות הדבקה."
נכון ליום 4.10.20, מספר חולי הקורונה המאושפזים בבתי החולים ברחבי הארץ עמד על 1,566, לא כולל החולים המצויים במלוניות או שוהים בביתם. מתוכם 890 חולים קשים וקריטיים.
לצורך השוואה, מספר החולים שהיו מאושפזים בבתי חולים הכללים לפני כחודש עמד על כ-1,100 מטופלים שמתוכן היו 457 חולים במצב קשה וקריטי. כאמור, במהלך החודש האחרון, מספר החולים הקשים והקריטיים, וכן מספר הנפטרים, כמעט והכפיל את עצמו (638 פטירות בספטמבר לעומת 386 פטירות באוגוסט). בשבועות האחרונים מספר החולים הקשים והקריטיים החדשים הזורמים אל בתי החולים מידי יום הולך ועולה ועבר את רף 160 מקרים ליום.
במשרד הבריאות מסכמים ואומרים כי הסגר של השבועות האחרונים נותן את אותותיו והם עדים לתחילת ירידה בתחלואה. "יחד עם זאת, שיעורי התחלואה עדיין גבוהים מאוד, גם באופן אובייקטיבי וגם מבחינת יכולתה של המערכת להתמודד עמם. לסיכום, מדינת ישראל עודנה נמצאת במצב של תחלואה חריפה ומצב בריאותי חמור המחייבים המשך נקיטת צעדים מחמירים ובכלל זה מגבלות מחמירות של תנועה והתקהלויות להתמודדות עם המצב החמור."

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.