הממשלה צפויה לאשר: הכנת תכנית אסטרטגית לפיתוח הנגב ומיתוגו כמוצר תיירותי בינלאומי

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
התכנית שתוגש בהצעת המחליטים תאפיין את הצרכים הנדרשים לפיתוח אזור הנגב כמוצר תיירותי ותוצג לממשלה בתוך 120 ימים. התכנית תתייחס בין השאר: סוגיות תכנון סטטוטורי, מיפוי הצרכים לפיתוח מתקני אכסון מגוונים, תחזוקה וניקיון של אתרי התיירות
נגב, צילום: שאטרסטוק
צילום: shutterstock

בישיבת הממשלה שתתקיים ביום ראשון הקרוב על סדר יומה לאשר הכנה של תכנית אסטרטגית לפיתוח אזור הנגב ומיתוגו כמוצר תיירותי בינלאומי.

שר התיירות, יואל רזבוזוב יודיע על כוונה זו, כאשר התכנית שצפויה להיות תאפיין את הצרכים הנדרשים לפיתוח אזור הגנב כמוצר תיירותי ותוצג לממשלה בתוך 120 ימים.

התכנית האסטרטגית לפיתוח אזור הנגב תתייחס לנושאים הבאים:

1. סוגיות תכנון סטטוטורי וניצול מיטבי של קרקעות

2. מיפוי הצרכים לפיתוח מתקני אכסון מגוונים

3. מיפוי הצרכים לקידום פרויקטים מחוללי תיירות

4. קידום תיירות בת קיימא במרחב התכנית

5. תחזוקה וניקיון של אתרי תיירות

6. בחינת שיתופי פעולה בין משרדיים לקידום מותג הנגב

 

צילום: שאטרסטוק

לקראת החלטת הממשלה, מציינים כי: "אזור הנגב, מאופיין כאזור שאוצרותיו ההיסטוריים, הגיאולוגיים והתרבותיים ייחודיים בעולם. מדובר בשטח גיאוגרפי מגוון מאוד אשר בו אתרים ארכיאולוגיים והיסטוריים, אתרי מורשת מוכרזים על ידי אונסק"ו(כמו ערבים נבטיות, תל באר שבע, מצדה), דרכי הבשמים ההיסטוריות שעברו בו, שמורות טבע ומרחבי נוף (כמו ארץ המכתשים, שמורת עין גדי, פארק תמנע ועוד). בשנים האחרונות הוקמו בנגב מוקדי חדשנות טכנולוגית וחקלאית אשר מהווים נקודות עניין נוספות בעלי פוטנציאל ביקור.
היותו של אזור הנגב מדבר ידידותי מאפשר שיווקו למגוון רחב של קהלי יעד כמו כן, מזג האוויר הנוח בעונת בחורף מהווה אף הוא יתרון לתיירות, מאירופה בעיקר. הגידול בביקוש לתיירות מדברית בעולם, תיירות בת קיימא והקמתו של שדה התעופה רמון תורמים אף הם לסל היתרונות היחסיים של הנגב כיעד תיירותי מוביל בינלאומי. מכאן, שאזור הנגב הינו בעל פוטנציאל משמעותי ליצירת מוצר תיירותי בינלאומי, שיאפשר להרחיב את היכולת של ישראל לפנות לקהלי יעד חדשים, ובכך להגדיל בצורה ניכרת את התיירות הנכנסת לישראל.
פיתוח אזור הנגב כמוצר תיירותי על היתרונות הטמונים בו כמפורט לעיל, יכול להביא למשיכת תיירים לישראל, בכלל ולנגב, בפרט. כמו כן, פיתוח הנגב כמוצר תיירותי צפוי גם להעלות את רמת שביעות הרצון של התיירים מהביקור ולהפוך אותם לשגרירים של ישראל בעולם. פיתוח המוצר התיירותי בנגב עשוי להוביל להקמת עסקים, להעלות כמות המועסקים ברחב וממילא לצמיחה כלכלית שיש בידה למשוך ולהשאיר אוכלוסייה באזור.״

מטרת הצעת המחליטים היא להביא לכדי גיבוש תכנית אסטרטגית ממשלתית אחודה המרכזת מאמץ להמשך פיתוח הנגב כמוצר תיירותי, מתוך הבנה כי שילוב זרועות הממשלה בתכנית יניב תרומה משמעותית יותר לפיתוח המוצר התיירותי ויביא למיצוי נכון יותר של התועלות הפוטנציאליות הגלומות ביישום התכנית.

passport_readmore]

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

תגובה אחת

  1. אנמ גר בנגב 60 שנה עבודה בעיניים לאף אחד לא איכפת מהנגב רק פקה פקה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.