הממשלה תחליט: המדינה תרכוש מניות אל על בסכום של עד כ-110 מיליון דולר

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
לפי ההצעה המדינה לא תוכל להשתמש בזכויות ההצבעה שיתנו לה. "המתווה צפוי לשפר את מצבה הכלכלי של החברה ובכלל זאת להקטין את המינוף הפיננסי של החברה"
אל על. צילום: עידו וכטל
אל על. צילום: עידו וכטל

לאחר שחברת אל על שלחה היום מכתב נוקב לשר האוצר ישראל כ”ץ, בו טענה כי, משרד האוצר חזר מכוונתו לרכוש מניות בהנפקה, משרד האוצר גיבש הצעת מחליטנים לגבי חברת התעופה שתובא לאישור הממשלה.

משרד האוצר מתכוון לסייע לאל על בסך של עד 400 מיליון דולר. לפי ההצעה בהנפקה של החברה המתוכננת בהיקף של כ-150 מיליון דולר. המדינה מתכוונת להשתתף בהנפקת מניות חברת אל על לציבור בסכום שלא יעלה על 372.3 מיליון שקלים השווים לכ-110 מיליון דולר.
המדינה מציינת בהצעה כי אל על תיקח הלוואה בהיקף של 250 מיליון דולר בערבות המדינה. “בכפוף לתנאי המדינה ולאישור ועדת הכספים של הכנסת. סכום זה יאפשר לחברה לעמוד בהתחייבויותיה, ובין היתר להשיב לנוסעים שטיסתם התבטלה את ההחזר בגין כרטיס הטיסה שקנו הנוסעים בהתאם לחוק שירותי תעופה”.
לפי ההצעה המדינה תמכור או תעביר את ניירות הערך שהוקצו לה בתוך 24 חודשים ממועד ההקצאה. עד למכירתם של ניירות הערך המדינה לא תעשה שימוש בזכויות ההצבעה שיוקנו לה בגין ניירות הערך שיוקצו לה.
המדינה תמשיך להיות בעלת כל הזכויות ההוניות הצמודות למניות שיוקצו לה.
בהסבר להצעה מצוין כי :”בעוד שחברות התעופה הישראליות האחרות שהיקף הפעילות התעופתית והכלכלית שלהן נמוך פי 8 קיבלו סיוע במסגרת קרן הלוואות לעסקים גדולים בעקבות המדינה, (רק ישראייר קיבלה בינתיים הלוואה) גדולה של חברת אל על והצורך בשמירה על פעילות תעופתית ישראלית הכוללת בין היתר טיסה ליעדים מרוחקים חייב גיבוש מענה ייחודי לסיוע לחברה”.
המדינה צופה כי: “המתווה צפוי לשפר את מצבה הכלכלי של החברה ובכלל זאת להקטין את המינוף הפיננסי של החברה, וכן להגדיל ב-400 מיליון דולר את קופת המזומנים של החברה שתאפשר לחברה לשמר את פעילות התעופה”.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

2 מחשבות על “הממשלה תחליט: המדינה תרכוש מניות אל על בסכום של עד כ-110 מיליון דולר”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.