הנאמן על הצעת רמי לוי: יש בה רכיב מזומן לא מבוטל

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
עו"ד נאור בהסבר לביה"מש על הבחירה בהצעה של רמי לוי: "קבלת המניות והאפשרות לעליה בשווי ניירות הערך עשויה להביא להשאת התמורה לנושים, בשים לב להיותה של BGI חברה ציבורית נסחרת, בעלת איתנות  פיננסית". עוד מסביר נאור, מדוע בחר שלא להנפיק את ישראייר ומה באשר להצעת פורטיסימו
רמי לוי לפספורטניוז:
רמי לוי, הבעלים החדשים של ישראייר, ואורי סירקיס, מנכ"ל ישראייר. צילום מתוך דף הפייסבוק של סירקיס

עו”ד אופיר נאור, הנאמן של חברת אי.די. בי פיתוח, בדו”ח שהגיש היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי בת”א הוא מסביר מדוע המליץ לאשר את מכירת ישראייר לרמי לוי והחברה שלו  בי.ג’י. אי. השקעות בע”מ והעדיף אותה על פני שאר ההצעות כנפיים של תמי בורוביץ’, דור אלון אנרגיה של מוטי בן משה, פורטיסימו, חברת שלדות ואמנון סלע. אגב עו”ד נאור מציין לגבי פורטיסימו

כי ההצעה המעודכנת שלה התקבלה רק לאחר המועד האחרון במהלך אתמול, 1.1.2020, ובלא שנמסרה לידיו של הנאמן ערבות בנקאית אוטונומית (למעט העתק סרוק של הערבות) למרות שהבטיחה להעביר לידיו את  הערבות.

  לגבי בי.ג’י אי. כותב הנאמן  כי: “גובה ההצעה וודאות קבלת התמורה:  מדובר בהצעה שיש בה רכיב מזומן לא מבוטל בסך של 75 מיליון שקל אשר ישולם כבר במועד ההשלמה, בד בבד לקבלת תמורה נוספת במניות אשר לגביהן ישנה התחייבות לביצוע הצעת רכש בתנאים המפורטים בהצעה.

רכיב UPSIDE : קבלת המניות והאפשרות לעליה בשווי ניירות הערך עשויה להביא להשאת התמורה לנושים, בשים לב להיותה של BGI חברה ציבורית נסחרת, בעלת איתנות  פיננסית ופוטנציאל סינרגיה לפעילות הנרכשת.

האיתנות של BGI: בהתאם לאישור רו”ח של BGI, שי אודם בע”מ, רמי לוי שיווק השקמה, טעמן שיווק מזון בע”מ, סך יתרת המזומנים החופשיים בבנק לקבוצה גבוהה מההון הנדרש לטובת עמידה בהצעה לרכישת ישראייר ומימון העסקה.

להצעת BGI צורף ההסכם אשר נחתם בין BGI לבין בעלת השליטה לגבי התחייבות בעלת השליטה לממן את הצעתה ככל שהעסקה תושלם, בדרך של רכישת BGI ומתן הלוואת בעלים.

בטחונות – BGI הפקידה בידי הנאמן להבטחת הצעתה ערבות בנקאית אוטונומית”.

הנאמן עו”ד נאור מציין כי הוא בחן מודלים שונים, לרבות האפשרות של ביצוע הנפקה של מניות ישראייר בבורסת ת”א.

עוד מציין עו”ד, אופיר נאור: “לאחר בחינה מעמיקה וקיום התייעצות עם שורה של אנשי מקצוע, עורכי דין וחתמים וכן התייעצות עם נציגי מחזיקי אגרות החוב ובשים לב לצו הפירוק שניתן לחברה והנסיבות המתקיימות בה, אין המדובר בחלופה ישימה ו/או חלופה שיש בה על מנת להשיא ערך לנושים מבלי להטיל על כתפיהם סיכונים לא מבוטלים”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

4 מחשבות על “הנאמן על הצעת רמי לוי: יש בה רכיב מזומן לא מבוטל”

 1. עובד בענף

  יופי, בע”ה עוד חברה תפסיק להכניס עובדים מסכנים למעגל העבדות של 7 ימי עבודה בשבוע.

  1. נראה לי שיטוסו ‏אם שם ‏אחר בסוף השבוע. לא רוצה לפרט אבל זה אפשרות דתית ‏מקובלת. ורק לא לתת לכנפיים להיכנס ולעשות בלגן כמו הנזק שהם גרמו באל על.

  2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   לא כולם עובדים 7 ימים בשבוע מקבלים חופש באמצע השבוע ומספיק לספר על עבדות מי שלא מבין בעבדות

 2. לקוחה מסורה לישראייר

  הכל טוב ויפה
  אבל אם ישראייר חברת תעופה יחסית קטנה תפסיק לטוס בשבת
  אז כל הכסף שיתקבל יצלול במהירות מטה.. וכל העבודה הקשה בתקופת הסגרי הקורונה שהחב ישראלית טסה לכל מיני יעדים כששתי חברות אל על ואריע קירקעו את עצמם והוציאו אלפי עובדים לחלת…וכל אלה כתוצאה מהמכירה המוצעת יתאדו ולא יזכרו…לא רק הכסף חשוב אלא גם העתיד והמנוף… של חברה שנלחמה ועדיין נלחמת על קיומה…חישבו היטב שנית יש הצעות דומות עם פוטנציאל טוב יותר להשאיר את ישראייר באוויר ולא על הקרקע….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

 • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה