הנגיף בסין: סגר על 5 ערים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
הנגיף Coronavirus שפריצתו היתה בעיר ווהאן בסין גבה חייהם של 17 איש, 633 כבר אושפזו ובהם 4 תיירים סקוטים ששבו לארצם מווהאן. הממשלה בביג'ינג ביטלה מספר אירועים ציבוריים גדולים בניסיון למנוע את התפשטותה של מגפה

הרשויות בסין אישרו היום (23.1.2020) כי 95 חולים מאושפזים במצב קריטי בשל הידבקותם בנגיף coronavirus. עד עתה מתו בעיר ווהאן 17 אנשים מאז התגלה שם הנגיף בסוף דצמבר.

על חמש ערים סיניות – ווהאן וארבע ערים שכנות לה – הוטל סגר והתחבורה אל מחוץ להן הושבתה. הממשלה בביג'ינג ביטלה מספר אירועים ציבוריים גדולים בניסיון למנוע את התפשטותה של מגפה.

עוד נמסר על 633 מקרים של התדבקות בנגיף, בסין, ביפן, בתאילנד, בסינגפור, בהונג-קונג וכן מקרה אחד בארה"ב וארבעה בסקוטלנד, כולם של אנשים שהגיעו מווהאן.

החשש הוא להתפרצות מגפה באשר מדובר בנגיף מאותה משפחת וירוסים שהולידו את מגפת ה-SARS ב-2002/3 שגבתה חייהם של כ-800 איש. בסין חוששים מחופשת השנה החדשה שבה מיליוני סינים צפויים לנסוע ברחבי ארצם.

 

ווהאן, סין. צילום: 123rf

 

כלי התקשורת מצטטים מומחים המשבחים את המהלכים הנוכחיים של סין, על שנתנה פומבי להתפרצות הנגיף, בניסיון למנוע את תפוצתו. הם מזכירים שכאשר התפרץ נגיף ה-SARS הסתירו זאת הסינים עובדה שמנעה אפשרות לנקוט באמצעים שימנעו את התפשטותו.

כבר עתה ננקטו אמצעי זהירות בשערי הכניסה של מדינות שכנות ובסוף השבוע הופעלו בשלושה שדות תעופה גדולים בארה"ב צעדים לבדיקת נוסעים שהגיעו בטיסות ישירות מווהאן.

כפי שנכתב אתמול בפספורטניוז צנחו שערי המניות באסיה ובחלקי תבל אחרים בשל חשש מן הנזק הכלכלי הצפוי עם התפרצותה של מגפה. מגמה זאת נמשכה היום ומדד השערים של שנחאי (Composite) ירד ב-2.75% בעוד בורסת הונג-קונג (Hang Seng Index) רשמה ירידה של 1.5%.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.