המדריך לטסים לחו״ל: כל ההנחיות העדכניות ליעדים הפתוחים לישראלים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
ריכזנו את כל המידע הנדרש לטסים לחו״ל בימים אלו - החל ממה שנדרש לבצע לפני הטיסה ובחזרה ממנה ועד טבלת יעדים מלאה עם ההנחיות והדרישות של המדינות לכניסה אליהן. פספורטניוז עושים לכם סדר בבלאגן: טיסה נעימה ובטוחה
כל ההנחיות ליעדים הפתוחים לישראלים
כל ההנחיות ליעדים הפתוחים לישראלים. צילום: 123RF

צריך לבצע בדיקת קורונה? כמה שעות לפני? מחוסנים פטורים? ומה עם מחלימים וילדים? אבל איזה טפסים נדרש למלא?

החלטנו בפספורטניוז Passport News לעשות לכם סדר בבלאגן ולרכז לכם את כל הנחיות הכניסה למדינות העיקריות הפתוחות לישראלים.

– כאן תמצאו החל ממה שנדרש לבצע לפני הטיסה בארץ ובחזרה ועד לטבלת יעדים מלאה, המכילה את כל ההנחיות והדרישות של המדינות השונות לכניסה אליהן, עם לינקים לכל המסמכים הנדרשים (כולל טפסי הרשויות המקומיות של המדינות).

הנתונים נכונים ליום ה-02/12/2021

לפני כל טיסה ובסמוך למועד ההמראה, יש לעקוב אחר מצב התחלואה במדינה אליה טסים ולוודא כי לא חל שינוי בהנחיות ובדרישות הכניסה אליהן, לכלל התיירים ולישראלים בפרט
וכן לקבל את ההנחיות המלאות מטעם חברת התעופה איתה טסים ולהגיע עם כלל המסמכים הנדרשים על ידם.

בשל השינויים התכופים, הנעשים על ידי רשויות הבריאות של המדינות השונות, לאור מצב התחלואה במדינה ועקב דרישות משתנות של חברות התעופה,
יודגש כי אין הכתבה מהווה כל אישור לגבי ההנחיות העדכניות והדרישות המלאות ליעדים אליהם טסים.

סיווג משרד הבריאות:

משרד הבריאות מגדיר את כלל מדינות העולם בסולם סטטוס יעדים הכולל 2 הגדרות:

מדינות אדומות – מדינות בסיכון מירבי (מדינות שאסור לטוס אליהן)

ע"פ תקנות הקורונה מיום 26/11/2021 המדינות הבאות נמצאות ברשימת המדינות שאסור לטוס אליהן, אלא במקרים חריגים:

אנגולה, אוגנדה, איי סיישל, אריתריאה, אתיופיה, אסוואטיני, בוטסואנה, בורונדי, בורקינה פאסו, בנין, גאנה, גבון, ג'יבוטי, גינאה, גינאה ביסאו, גינאה המשוואנית, גמביה, דרום אפריקה, דרום סודן, הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, הרפובליקה המרכז אפריקנית, הרפובליקה של קונגו (קונגו בראזוויל), זימבבואה, זמביה, חוף השנהב, טוגו, טנזניה, כף ורדה, ליבריה, מאוריטניה, מאורציוס, מאלי, מדגסקר, מוזמביק, מלאווי, לסוטו, ניגריה, ניז'ר, נמיביה, סאו טומה ופרינסיפה, סומליה, סנגל, סיירה לאון, סנט הלנה (בריטניה), צ'אד, קומורוס, קניה, קמרון, ראוניון (צרפת), רואנדה.

הנסיעה למדינות אלו אסורה בהחלט למעט מקרים חריגים שאושרו על ידי ועדת החריגים. מי שינסה לצאת אליהן ללא אישור מוועדת חריגים ייקנס ב-5,000 שקלים. החוזרים ממדינות אלו ייכנסו לבידוד, לרבות מחוסנים/מחלימים.

מדינות כתומות – מדינות בסיכון (מדינות אליהן ניתן לטוס. העומדים בקריטריונים המפורטים מטה יכולים לשוב מהן ללא בידוד מלא) שאר מדינות העולם (מדינות שלא מופיעות ברשימה האדומה).

ניתן לטוס לכל מדינה שאינה ברשימה האדומה ובתנאי שהמדינה פתוחה לישראלים (רשימת המדינות שפתוחות לישראלים והנחיות הכניסה אליהן, בטבלה למטה).

השבים ממדינות כתומות שמחזיקים בתו ירוק בתוקף, כלומר עומדים באחד הקריטריונים הבאים, יהיו פטורים מבידוד מלא בחזרה מהן ויחויבו ב-3 ימי בידוד בלבד (בכפוף ל-2 בדיקות):

מחוסנים
– מי שקיבל שלוש מנות חיסון וחלף שבוע לפחות ממנת החיסון השלישית (לא כולל יום החיסון).
– מי שקיבל שתי מנות חיסון וחלף לפחות שבוע ממנת החיסון השנייה של פייזר/שבועיים ממנת החיסון של מודרנה (לא כולל יום החיסון), וטרם חלפה חצי שנה ממנת החיסון השנייה.

• מחלימים
– אדם שטרם חלפה חצי שנה ממועד בדיקת PCR חיובית.
– אדם שאובחן בבדיקת PCR כחיובי לקורונה, חלפה חצי שנה ממועד הבדיקה והתחסן במנה אחת לפחות.
– אדם שטרם ביצע חיסון ויצא חיובי בבדיקה סרולוגית וביצע מנת חיסון לאחר הבדיקה הסרולוגית.

• מחלים-מחוסן
– מחלים-מחוסן או מחוסן-מחלים (ללא חשיבות לסדר) אשר התחסן במנה אחת לפחות.

מי שפטור מבידוד מלא – מחויב עם הנחיתה בנתב״ג בבידוד של 72 שעות בכפוף ל-2 בדיקות: הראשונה, בנתב״ג בנחיתה והשנייה, ביום השלישי לבידוד (עם קבלת תוצאה שלילית וקבלת אישור ממשרד הבריאות ניתן לצאת מבידוד).

מי שאינו פטור מבידוד מלא – מחויב בבידוד של 14 ימים אותו ניתן לקצר בביצוע 2 בדיקות: הראשונה בנחיתה בנתב״ג והשנייה ביום ה-7, לאחר קבלת תשובה שלילית מהבדיקה השנייה ועם קבלת אישור ממשרד הבריאות ניתן לצאת מבידוד.

הנחיות לשבים מחו״ל
הנחיות לשבים מחו״ל. קרדיט: משרד הבריאות

 

קבוצת אוכלוסייהתוקף התו
מי שקיבלו שלושה חיסונים ועבר שבוע מהחיסון השלישילמשך חצי שנה מהחיסון השלישי
מי שקיבלו שני חיסונים ועבר שבוע מהחיסון השני (שבועיים בחיסון מודרנה)למשך חצי שנה מהחיסון השני
מחלימים מקורונהממועד אישור ההחלמה לחצי שנה
מחלימים – מחוסנים – מי שהחלימו וחוסנו בחיסון אחד לפחות, או חוסנו והחלימו בשלב מאוחר יותר1.4.22
מי שהוגדר כמחלים רק ע"פ בדיקה סרולוגיתוקיבל חיסון אחד1.4.22
ילדים עד גיל 12 שהוגדרו כמחלימים ע"פ בדיקת PCR או סרולוגית חיובית1.4 או עד הגיעם לגיל 12 (המוקדם מביניהם)

לפני שטסים:

• תעודת מחוסן/מחלים –
משרד הבריאות הגדיר תעודה מאוחדת הנקראת תעודת קורונה. היא מונפקת באתר הרמזור של משרד הבריאות בלינק הזה, ומשמשת כאישור רפואי וכאסמכתא בינלאומית לכך שהתחסנת או שהחלמת. למתחסנים (במנה השנייה לפחות) תונפק תעודת התחסנות ולמחלימים (מכל זמן) תונפק תעודת החלמה. שימו לב – תעודות קורונה שהופקו לפני 3.10.2021 אינן תקפות עוד וקוד ה-QR שמופיע בהן כבר לא עובד.

• הצהרת נוסע יוצא –
כל אזרח מעל גיל 16 מחויב למלא טופס הצהרת נוסע יוצא מישראל במהלך 48 השעות שלפני הטיסה, בלינק הזה. הנחיה זו תקפה רק במצב בו קיימות מדינות אדומות לפי סיווג המדינות של משרד הבריאות – נכון להיום (30.11), יש מדינות אדומות ונדרש למלא הצהרת נוסע יוצא.

• בדיקת קורונה –
מדינות רבות דורשות הצגת בדיקת קורונה שלילית בכניסה אליהן. הבדיקה המוגדרת והמקובלת הינה בדיקת PCR והיא היחידה התקפה ביציאה מישראל. את הבדיקה יש לבצע לפי הזמן שהוגדר מראש לכל מדינה (לוח הזמנים לביצוע הבדיקה ומי פטור מבדיקה בכל מדינה – בטבלה למטה). חשוב להדגיש: נכון להיום, כל הנוסעים היוצאים מישראל, למעט המחזיקים בתו ירוק בתוקף (מפורט למעלה), מחוייבים להציג לפני ההמראה תוצאת בדיקת PCR שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני מועד הטיסה, גם אם לפי הנחיות היעד שאליו נוסעים אינו נדרשים בבדיקה.

את הבדיקה ניתן לבצע מספר במקומות:
– בנתב״ג בעלות של 89 שקלים (תוצאה עד 14 שעות) או 149 שקלים (תוצאה עד 4 שעות) – קביעת תור מראש דרך אתר Test2Fly.
– ב-Check2Fly באיירפורט סיטי, וברחבי תל אביב. בדיקות קורונה בעלות של 75 שקלים (תוצאה עד 14 שעות) או בדיקה מהירה בעלות של 135 שקלים (תוצאה עד 4 שעות). הבדיקות נעשות בקניון עזריאלי תל אביב, בדיזנגוף סנטר, ברמת החייל – רח' הברזל 3 ובאיירפורט סיטי (סמוך לנתב"ג) – ניתן להזמין דרך אתר Check2Fly. אין צורך בתיאום תור מראש.
– בסניפי Be של שופרסל בעלות של 139 שקלים או 99 שקלים למחזיקי כרטיס אשראי שופרסל (תוצאה עד 24 שעות). אין צורך לתאם מראש, חובה להגיע עם דרכון בתוקף ועם טופס ההרשמה, הנמצא בלינק הזה.
– ב-17 מתחנות מד״א ברחבי בארץ בעלות של 135 שקלים (תוצאה עד 24 שעות), עם הנחות למבוטחי חברות ביטוח וסוכנויות נסיעות שונות. קביעת תור מראש באתר איכילוב Well.
– בסניפי ביקור רופא ברחבי הארץ בעלות של 99 שקלים (תוצאה עד 24 שעות) – מומלץ לקבוע תור מראש בטלפון 6101*.
– בבתי חולים ברחבי הארץ בעלות של 297 שקלים לבדיקה (תוצאה עד 24 שעות). נוסעי קבוצת לופטהנזה יכולים לבצע את הבדיקה בבית החולים איכילוב בעלות של 140 שקלים.
– ב-14 מסניפי סופר פארם בעלות של 119 שקלים או 89 שקלים למחזיקי כרטיס לייף סטייל (תוצאה עד 36 שעות). אין צורך לתאם מראש, חובה להגיע עם דרכון בתוקף ועם טופס ההרשמה, הנמצא בלינק הזה.

• ביטוח –
ישנן מדינות שמחייבות בכניסה אליהן הצגת ביטוח בריאות הכולל סעיף כיסוי לקורונה, כתנאי כניסה ליעד. מומלץ בימים אלו, להוסיף זה, גם אם אינו נמצא בהנחיות המדינה אליה טסים. בנוסף, מומלץ לעשות את הביטוח מול חברה/סוכנות מוכרת.

• מסכות וציוד היגייני –
כל נוסע מעל גיל 16 מחויב לעטות מסכה באופן תקני במהלך כל שהותו בנתב״ג ובמהלך הטיסה. כמו כן, חשוב להקפיד על שמירה על היגיינה אישית והנחיות שמירת המרחק.


בחזרה לארץ:

• בדיקת קורונה בחו״ל –
אם השהות בחו”ל נמשכה יותר מ-72 שעות, תידרשו לעבור בדיקת PCR עד 72 שעות לפני מועד ההמראה חזרה לארץ. כמו כן, ניתן לבצע בדיקת אנטיגן ב-24 שעות שלפני הטיסה. את הבדיקות נדרש לבצע במכונים/בתי חולים מורשים (מומלץ לבדוק בכל יעד את הרשימה המלאה אל מול חברת התעופה/מקום הלינה).

פטור מהבדיקה שצריך לבצע לפני ההמראה לישראל יינתן למחלימים שעברו 11 יום לפחות ולא יותר מ-3 חודשים מיום אבחונם כחולים בקורונה. שימו לב, פטור זה ניתן לבדיקה שלפני הטיסה לישראל בלבד ולא לבדיקה שמבצעים בנתב״ג, לאחר הנחיתה.

• טופס הצהרת נוסע נכנס –
כל הנוסעים הנכנסים לישראל נדרשים למלא טופס הצהרת נוסע נכנס לישראל. יש למלא את הטופס במהלך 48 השעות שלפני הטיסה ולהגיע עם אישור העלייה לטיסה שהתקבל לאחריו.

• בדיקת קורונה בנחיתה בישראל –
על כל הנכנסים לישראל לבצע על חשבונם בדיקת PCR בעת הנחיתה. הבדיקה תתבצע לפני היציאה משדה התעופה באולם בדיקות הקורונה (בעלות 80 שקלים בהזמנה מראש או 100 שקלים במקום). ניתן להזמין מראש בלינק הזה.

• בידוד –
מי שמחזיק בתו ירוק בתוקף – בחזרה מכלל המדינות שאינן ברשימה האדומה, יידרש להישאר בבידוד ביתי בלבד של עד 72 שעות בכפוף ל-2 בדיקות: הראשונה, בנתב״ג בנחיתה והשנייה, ביום השלישי לבידוד (עם קבלת תוצאה שלילית וקבלת אישור ממשרד הבריאות ניתן לצאת מבידוד).

מי שאינם מחזיקים בתו ירוק בתוקף – מחוייבים בבידוד מלא של 14 ימים בחזרה מכל מדינה בחו״ל.
כלל השוהים בבידוד מלא של שבועיים יכולים לקצר את הבידוד ל-7 ימי בידוד בלבד בהצגת 2 בדיקות קורונה שליליות – בדיקה אחת בכניסה לארץ ועוד בדיקה ביום השביעי – ברגע שמתקבלת תשובה שלילית מבדיקה זו ניתן לצאת מבידוד.

טבלת היעדים:

• הטבלה מרכזת את הנחיות המדינות השונות לאזרחים ישראליים אשר שהו בישראל לפני ההגעה – אין מדובר על מעבר בין מדינות שונות, שכן בכל יעד רשימה אחרת של מדינות מהן הנכנסים מחויבים בבידוד/לא מורשים להכנס.

• טווח הזמנים המוגדר הינו לבדיקת PCR בלבד.

• הטפסים הנדרשים מטעם המדינות מצורפים כאן ומהווים תנאי כניסה ליעדים. את כל הטפסים נדרש למלא מראש (כל יעד בהתאם לדרישתו – טווח הזמנים המוגדר למילוי מראש מופיע בתוך הלינקים). חלק מהטפסים מקוונים וחלקם טפסים שיש להדפיס ולהביא מלאים וחתומים לנסיעה.

• מדינות המאפשרות למחלימים כניסה אליהן מגדירות טווח זמן מסוים לפיו נוסע נחשב כמחלים. כל מחלים נדרש לוודא היטב שהינו מוגדר כמחלים, לפי זמן ההחלמה הנדרש ביעד כדי להיות פטור מבדיקה וביעדים מסוימים אף מבידוד.

שימו לב: בהנחיית משרד הבריאות, נכון להיום, כל הנוסעים היוצאים מישראל, למעט מחוסנים (במנה השנייה לפחות) ומחלימים (מכל זמן), יציגו לנציג חברת התעופה לפני ההמראה תוצאת בדיקת PCR שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני מועד הטיסה. על אף שמדינות רבות לא דורשות בדיקה, כפי שמצוין בטבלה, אין זה אומר שמי שאינו מחלים/מחוסן יוכל לצאת מהארץ ללא בדיקה!!!

V – פטורים מבדיקת קורונה לפני הטיסה

X – אינם פטורים מבדיקת קורונה לפני הטיסה

מדינהנדרשת בדיקת קורונה?מחוסנים פטורים?מחלימים פטורים?ילדים פטורים?טפסים שנדרש למלא בנוסףהנחיות אחרות
אוזבקיסטןעד 72 שעות לפני הטיסהXXמתחת לגיל 2
אוסטריהעד 72 שעות לפני הטיסהVמחצי השנה האחרונהמתחת לגיל 12• אסרה כניסת תיירים עד ה-13.12
• הכניסה למחוסנים (במנה השנייה לפחות או מחלימים מחצי השנה האחרונה או מחלימים עם מנת חיסון אחת לפחות). כמו כן, ילדים עד גיל 18 יכולים להיכנס בליווי הורים מחוסנים בהצגת בדיקה. השאר, יידרשו בבידוד מלא
• בטיסות לאוסטריה ובשהות בשדה התעופה יש לעטות מסיכה רפואית בלבד (לדוגמא N95) ללא פילטר
אוקראינהעד 72 שעות לפני הטיסהVVמתחת לגיל 12• על הנוסע להיות מבוטח בביטוח רפואי (שרשום באוקראינה) הכולל כיסוי לקורונה – ניתן לרכוש בלינק הזה
אזרבייג׳אןעד 72 שעות לפני הטיסהXXמתחת לגיל 18 ניתן להכנס בהצגת בדיקה• הכניסה אסורה לנוסע מעל גיל 18 שאינו מחוסן/מחלים
איחוד האמירויותעד 72 שעות לפני הטיסהXXמתחת לגיל 12• כלל הנכנסים נדרשים בבדיקת קורונה בהגעה למדינה ובבידוד אחריה עד לקבלת תוצאת הבדיקה
איטליהעד 72 שעות לפני הטיסהXXמתחת לגיל 6טופס PLF – איטליה• הכניסה למחוסנים (במנה השנייה לפחות), מחלימים עם מנת חיסון אחת לפחות וילדים עד גיל 18 בליווי הורים מחוסנים, השאר יידרשו בבידוד בהגעה למדינה
איי הבהאמהעד 120 שעות לפני הטיסהVXמתחת לגיל 12טופס הצהרת בריאות – איי הבהאמה
איי סיישלעד 72 שעות לפני הטיסהXXXטופס הצהרת בריאות – איי סיישל – בתשלום• ביטוח בריאות כולל כיסוי לקורונה
• יש להזמין מראש מקום לינה לכל אורך השהות, במקום אירוח מורשה בלבד
• מדינה אדומה – חל איסור מוחלט לטוס אליה וכלל השבים ממנה מחוייבים בבידוד מלא
איסלנדעד 72 שעות לפני הטיסהXמחצי השנה האחרונהמתחת לגיל 16טופס כניסה לאיסלנד• מי שאינו מחוסן/מחלים – נדרש בבדיקת קורונה בהגעה למדינה ובבידוד אחריה (עד גיל 16 פטורים)
אירלנדעד 72 שעות לפני טיסהVמחצי השנה האחרונהמתחת לגיל 12טופס PLF
אל סלבדורעד 72 שעות לפני טיסהVVמתחת לגיל 2הכניסה למדינה חופשית
אלבניהעד 72 שעות לפני הטיסהVמחצי השנה האחרונהמתחת לגיל 12
אסטוניהXVXXטופס הצהרת בריאות – אסטוניההכניסה למחוסנים (במנה השנייה לפחות) בלבד
אקוודורעד 72 שעות לפני הטיסהVXמתחת לגיל 16טופס הצהרת בריאות – אקוודור
ארגנטינהעד 72 שעות לפני הטיסהXמחלימים מ-3 החודשים האחרוניםמתחת לגיל 6טופס הצהרת כניסה לארגנטינה• הכניסה למחוסנים בלבד (במנה השנייה לפחות)
• חובה לעשות ביטוח בריאות הכולל כיסוי לקורונה
ארמניהעד 72 שעות לפני הטיסהVXמתחת לגיל 7
ארצות הבריתעד 72 שעות לפני הטיסהXXמתחת לגיל שנתייםטופס הצהרה – ארה״ב• נדרשת ויזה כניסה לארה״ב
• הכניסה למחוסנים (במנה השנייה לפחות) ולילדים עד גיל 18 בליווי הורים מחוסנים. מי שאינו מחוסן (כולל מחלימים) לא יורשה להיכנס
אתיופיהעד 120 שעות לפני הטיסהXXמתחת לגיל 10נדרשת ויזה כניסה לאתיופיה
• מדינה אדומה – חל איסור מוחלט לטוס אליה וכלל השבים ממנה מחוייבים בבידוד מלא
בולגריהעד 72 שעות לפני הטיסהV מחלימים עם חיסון אחד או מחלימים מחצי השנה האחרונהX
בוסניה והרצגובינהXVמחצי השנה האחרונהמתחת לגיל 7• הכניסה למחוסנים (במנה השנייה לפחות), מחלימים (מחצי השנה האחרונה) ולילדים עד גיל 7 בליווי הורים מחוסנים או מחלימים
בחרייןעד 72 שעות לפני הטיסהVXX• הכניסה ללא בידוד למחוסנים בלבד
• עם הנחיתה בבחריין תתבצע בדיקת קורונה בתשלום, אחריה יש לשהות בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית
• נדרשת ויזת כניסה לבחריין
בלגיהעד 72 שעות לפני הטיסהXאין כניסה למחלימיםמתחת לגיל 18טופס PLF – בלגיה• הכניסה למחוסנים (במנה השנייה לפחות) ולילדים עד גיל 18 בליווי הורים מחוסנים. מי שאינו מחוסן (כולל מחלימים) יחויב בבידוד מלא
בליזעד 96 שעות לפני הטיסהVXמתחת לגיל 6חובה להזמין לינה במקום מורשה ולהגיע עם אישור הזמנה – לחצו כאן לרשימת מקומות הלינה המורשים
בלרוסעד 96 שעות לפני הטיסהמהשנה האחרונהXמתחת לגיל 6חובה לעשות ביטוח בריאות הכולל כיסוי לקורונה
ברזילעד 72 שעות לפני הטיסהXXמתחת לגיל 12 בליווי הורה מחוסןטופס הצהרת בריאות
בריטניהעד 72 שעות לפני הטיסהVXמתחת לגיל 11טופס PLF – בריטניה• מי שמעל גיל 18 ואינו מחוסן – יחויב בבידוד (כולל מחלים עם חיסון אחד)
נדרש לבצע בדיקת קורונה עד היום השני לשהייה במדינה ולשהות בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית – יש להזמין את הבדיקה לפני ההגעה למדינה. 
גאורגיהעד 72 שעות לפני הטיסהVXמתחת לגיל 10טופס הצהרת בריאות – גיאורגיה• ביום השלישי לשהייה במדינה, נדרש לבצע בדיקת קורונה נוספת (מחוסנים פטורים גם מבדיקה זו)
• מחוסנים פטורים ממילוי הצהרת הבריאות הגאורגית
גוואטמלהעד 72 שעות לפני הטיסהVXמתחת לגיל 10
גרמניהעד 72 שעות לפני הטיסהV1-6 חודשים מההחלמהX• בכניסה לגרמניה ובשהות בשדה התעופה יש לעטות מסיכה רפואית בלבד (לדוגמא N95) ללא פילטר
• מי שאינו מחלים (1-6 חודשים מההחלמה) או מחוסן במנה השנייה לפחות, יחויב בבידוד של 10 ימים בכניסה לגרמניה (אפשר לקצר ל-5 בביצוע בדיקה ביום החמישי)
דנמרקXמ-12 החודשים האחרוניםמ-12 החודשים האחרוניםמתחת לגיל 16הכניסה למחוסנים (במנה השנייה לפחות) ומחלימים (שהחלימו בשנה האחרונה) בלבד
דרום אפריקהעד 72 שעות לפני הטיסהXXמתחת לגיל 5טופס הצהרת בריאות• מדינה אדומה – חל איסור מוחלט לטוס אליה וכלל השבים ממנה מחוייבים בבידוד מלא
האיים המלדיבייםעד 96 שעות לפני הטיסהXXמתחת לגיל שנהטופס הצהרת בריאות-מלדיבים• חובה להזמין מראש מקום לינה מורשה לכל השהייה
• מי שאינו מחוסן/מחלים ייתכן כי יידרש בבידוד מלא. כמו כן, גם ילדים עד גיל 18 בליווי הורים מחוסנים רשאים להיכנס ללא בידוד.
הולנדעד 48 שעות לפני הטיסהVXמתחת לגיל 12טופס הצהרת בריאות – הולנד• מי שאינו מחוסן (במנה השנייה לפחות) יחויב בבידוד בכניסה להולנד
הונגריהעד 72 שעות לפני הטיסהV מחלימים עם חיסון אחד או מחלימים מחצי השנה האחרונהX
טורקיהעד 72 שעות לפני הטיסהVמחצי השנה האחרונהמתחת לגיל 6טופס כניסה לטורקיה
טנזניהעד 72 שעות לפני הטיסהXXמתחת לגיל 5טופס הצהרת בריאות – טנזניה• מדינה אדומה – חל איסור מוחלט לטוס אליה וכלל השבים ממנה מחוייבים בבידוד מלא
יווןעד 72 שעות לפני הטיסהV1-6 חודשים מההחלמהמתחת לגיל 12טופס PLF – יוון
ירדןעד 72 שעות לפני הטיסהXXמתחת לגיל שנתייםטופס הצהרת נסיעה לירדן• על הנוסע להציג ביטוח רפואי לכל תקופת השהייה במדינה
• כלל הנכנסים/נוחתים לירדן נדרשים לבצע בדיקת קורונה בהגעה בעלות של כ-125 שקלים
לטביהעד 72 שעות לפני הטיסהVמחצי השנה האחרונהמתחת לגיל 11טופס הצהרת בריאות – לטביהמי שלא מחוסן (במנה השנייה לפחות)/מחלים מחצי השנה האחרונה ייתכן כי יחויב בבידוד בכניסה למדינה
ליטאעד 72 שעות לפני הטיסהVמחצי השנה האחרונהמתחת לגיל 16טופס הצהרת בריאות – ליטאמי שלא מחוסן (במנה השנייה לפחות)/מחלים מחצי השנה האחרונה ייתכן כי יחויב בבידוד בכניסה למדינה
מאוריציוסעד 72 שעות לפני הטיסה חובה לעשות ביטוח בריאות הכולל כיסוי לקורונה
• מדינה אדומה – חל איסור מוחלט לטוס אליה וכלל השבים ממנה מחוייבים בבידוד מלא
מולדובהעד 72 שעות לפני הטיסהVXמתחת לגיל 5טופס אפידימיולוגי – מולדובה
מונטנגרועד 72 שעות לפני הטיסהמחצי השנה האחרונהמחצי השנה האחרונהמתחת לגיל 18
מלטהעד 72 שעות לפני הטיסהVמחצי השנה האחרונהXטופס PLF – מלטההכניסה למחוסנים ומחלימים מחצי השנה האחרונה בלבד. ילדים בגיל 5-11 יכולים להכנס למדינה עם הוריהם המחוסנים בלבד ובהצגת בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני
מצרים (מעבר טאבה)עד 72 שעות לפני הטיסהVXמתחת לגיל 6
מקסיקוהכניסה למדינה חופשיתטופס כניסה למקסיקו
מרוקואסרה כניסת ישראלים בשלב זהXXXטופס הצהרת בריאות – מרוקו• נדרשת ויזה כניסה למרוקו
נורווגיהעד 72 שעות לפני הטיסהVמחצי השנה האחרונהXטופס הצהרת כניסה לנורווגיהמי שלא מחוסן (במנה השנייה לפחות/מחלים מחצי השנה האחרונה ייתכן כי יחויב בבידוד בכניסה למדינה
נפאלעד 72 שעות לפני הטיסהXXXטופס הצהרת כניסה לנפאלהכניסה למחוסנים בלבד (במנה השנייה לפחות)
סלובניהעד 48 שעות לפני הטיסהVמחצי השנה האחרונהXטופס PLF
סלובקיהעד 72 שעות לפני הטיסהVמחצי השנה האחרונהמתחת לגיל 12טופס PLF
טופס הרשמה לנכנסים מחו״ל
• כל מי ששהה בישראל בשבועיים שקדמו להגעה יחוייב בבידוד מלא
ספרדעד 72 שעות לפני הטיסהVאין כניסה למחלימיםמתחת לגיל 12טופס הצהרת בריאות – ספרד• הכניסה למחוסנים (במנה השנייה לפחות) או ילדים עד גיל 12 בליווי הורים מחוסנים.

סרביהעד 48 שעות לפני הטיסהXXמתחת לגיל 12
סרי לנקהעד 72 שעות לפני הטיסהXXמתחת לגיל 2טופס הצהרת בריאותהכניסה למחוסנים (במנה השנייה לפחות) או ילדים עד גיל 12 בליווי הורים מחוסנים
פוליןעד 48 שעות לפני הטיסהVמחצי השנה האחרונהמתחת לגיל 12טופס PLF
פורטוגלעד 72 שעות לפני הטיסהXXמתחת לגיל 12טופס PLC – פורטוגל • הכניסה לישראלים מחוסנים בלבד, מחלימים עם חיסון אחד לפחות או מחלימים מחצי השנה האחרונה. כמו כן, ילדים עד גיל 12 בליווי הורים מחוסנים יכולים להיכנס למדינה בהצגת בדיקה גם כן.
פינלנדXVאין כניסה למחלימיםXהכניסה בטיסות ישירות בלבד
• הכניסה לישראלים מחוסנים בלבד
פנמהעד 72 שעות לפני הטיסהVXXטופס הצהרת נסיעה – פנמה• מי שאינו מחוסן (במנה השנייה לפחות) יידרש בבידוד של 72 שעות בהגעה לפנמה

פרגוואיעד 72 שעות לפני הטיסהXמ-3 החודשים האחרוניםמתחת לגיל 10טופס הצהרת בריאות – פרגוואי• מי שאינו מחוסן או מחלים מ-3 החודשים האחרונים יידרש בבידוד
ביטוח בריאות כולל כיסוי לקורונה
פרועד 72 שעות לפני הטיסהVXמתחת לגיל 12טופס הצהרת בריאות – פרו• הכניסה למחוסנים (במנה השנייה לפחות) בלבד! ילדים עד גיל 12 יוכלו להיכנס בליווי הורים מחוסנים

 

צ׳כיהעד 72 שעות לפני הטיסהVמחצי השנה האחרונהמתחת לגיל 12טופס PLF הכניסה למחוסנים (במנה השנייה לפחות) ולמחלימים (מחצי השנה האחרונה) בלבד! ילדים עד גיל 18 יוכלו להיכנס בליווי הורים מחוסנים
צרפתעד 48 שעות לפני הטיסהXאין כניסה למחלימים ללא מנת חיסוןמתחת לגיל 11טופס הצהרת נסיעה – צרפת• הכניסה למחוסנים בלבד! (כולל מחלימים שהתחסנו במנה אחת לפחות) בהצגת תעודת מחוסן ובדיקת PCR שלילית. ילדים עד גיל 18 יוכלו להיכנס בליווי הורים מחוסנים בהצגת בדיקה שלילית.

 

קולומביההכניסה חופשית לישראליםטופס הצהרת נסיעה – קולומביה
קוסטה ריקההכניסה חופשית לישראליםטופס הצהרת בריאות – קוסטה ריקהביטוח בריאות כולל כיסוי לקורונה
קנדהעד 72 שעות לפני הטיסהXXמתחת לגיל 5אישור כניסה לקנדההכניסה למחוסנים (במנה השנייה לפחות) או ילדים עד גיל 12 בליווי הורים מחוסנים
קניהעד 96 שעות לפני הטיסהXXמתחת לגיל 5טופס הצהרת בריאות – קניה• מדינה אדומה – חל איסור מוחלט לטוס אליה וכלל השבים ממנה מחוייבים בבידוד מלא
קפריסיןעד 72 שעות לפני הטיסהVXמתחת לגיל 12טופס הצהרת בריאות – קפריסיןכלל הנוחתים בקפריסין מחוייבים בנחיתה לבצע בדיקה נוספת, אחריה ישהה בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית
קרואטיהעד 72 שעות לפני הטיסהמהשנה האחרונהמחצי השנה האחרונהמתחת לגיל 12טופס כניסה לקרואטיה• יש להזמין מראש מקום לינה
גם מחלימים עם מנת חיסון אחת פטורים מבדיקה בהלוך
רומניהעד 72 שעות לפני הטיסהVמחצי השנה האחרונהמתחת לגיל 3טופס כניסה לרומניה
רפובליקה דומיניקניתעד 72 שעות לפני הטיסהVXXטופס כניסה לרפובליקה הדומיניקנית
שוודיהעד 72 שעות לפני הטיסהVאין כניסה למחלימים
מתחת לגיל 18• אסורה כניסת ישראלים לא מחוסנים (כולל מחלימים). ילדים עד גיל 18 יוכלו להיכנס בליווי הורים מחוסנים.
שוויץאסרה כניסת ישראלים בשלב זהXXXטופס כניסה לשוויץ• אסורה כניסת ישראלים בשלב זה

תאילנד (פוקט)עד 72 שעות לפני הטיסה ולמחוסנים בלבדXאין כניסה למחלימיםעד גיל 12 ניתן להצטרף להורים מחוסנים. אין פטור מבדיקהתעודת כניסה COE – תאילנד• הכניסה למחוסנים בלבד וילדיהם עד גיל 12 בהצגת בדיקה
נדרש לבצע בדיקה בנחיתה (אחריה שוהים בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית) ובדיקה נוספת ביום השישי לשהייה
• נדרש להזמין מראש מקום לינה מורשה ולבצע ביטוח בריאות הכולל כיסוי לקורונה

הנתונים נכונים ליום ה- 02/12/2021

לפני כל טיסה ובסמוך למועד ההמראה, יש לעקוב אחר מצב התחלואה במדינה אליה טסים ולוודא כי לא חל שינוי בהנחיות ובדרישות הכניסה אליהן, לכלל התיירים ולישראלים בפרט
וכן לקבל את ההנחיות המלאות מטעם חברת התעופה איתה טסים ולהגיע עם כלל המסמכים הנדרשים על ידם.

בשל השינויים התכופים, הנעשים על ידי רשויות הבריאות של המדינות השונות, לאור מצב התחלואה במדינה ועקב דרישות משתנות של חברות התעופה,
יודגש כי אין הכתבה מהווה כל אישור לגבי ההנחיות העדכניות והדרישות המלאות ליעדים אליהם טסים.

לידיעות, חדשות ועדכונים נוספים, בקרו באתר פספורטניוז אתר חדשות התיירות והתעופה של ישראל.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

62 תגובות

  1. ב 22.12.2021 עד 19.01.2022 אני טס לפורטוגל
   אני צריך לעשות בדיקת קורונה לפני הטיסה וגם למלא טופס הצהרת בריאות? וגם בפורטוגל הצהרת נוסע?

  1. בטבלה מופיעות מדינות שפתוחות לישראלים. רוסיה אינה פתוחה לישראלים בשלב זה.

  2. אני טס עוד שבוע לאמסטרדם. אני מחוסן במנה שלישית. אצטרך להיכנס לבידוד כשאגיע לשם?

 1. איפה קנדה? אינה מופיעה בשום התייחסות לנסיעות לחו"ל.

 2. אני טס לרוסיה עם דרכון ישראלי ב9.9 .האם יש מיגבלה כלשהי?
  אני מבין שצריך לעשות בדיקה 72 שעות לפני 9.9 נופל מיד לאחר יומיים חג
  של ראש השנה. מתי לעשות בדיקה והיכן.

  1. אני מחלים מלפני שנה ולפני חודש ביצעתי חיסון ראשון, אני רשאי להיכנס לספרד? למדריד

 3. ספרד וגאורגיה לא הוצאה ב31.8 מרישמת המדינות בסיכון גבוהה האסורות לנסיעה?

 4. מה נשאר לגבי כניסה לארץ ממדינה בסיווג כתום למחלימים בחצי שנה האחרונה בחו"ל?

  1. כי דובאי נכללת תחת איחוד האמירויות. אולי כדאי שתלמד קצת על היעד לפני שאתה רוצה לטוס אליו, חכמולוג.

 5. אם אני נמצא פחות מ72 שעות במדינת היעד האם אני צריך בדיקה כשאני חוזר?
  אשמח לתשובות!

 6. האם ניתן להכנס לפורטוגל בטיסה מאיטליה ולאחר שהייה של 10 ימים באיטליה?
  תודה

 7. שלום,
  אני נוסעת עם ארבעת ילדיי מתחת לגיל 12 (שלושה עם תו ירוק ואחד לא) לג'נבה שוויץ אך יוצאים לטייל באלפיים הצרפתיים.
  אנו צריכים למלא אחר הוראות הקורונה של שוויץ או צרפת?
  תודה

 8. האם צריך בידוד בהגעה לצרפת אם יש תו ירוק אחרי 3 חיסונים?

 9. רועי היקר אם תוכל לעזור לי אני מחלים פלוס חיסון אחד לפני שש חודשים האם אני צריך בדיקה לפני היציאה לקפריסין ובנחיתה? (הרי הם מחייבים בדיקות מחלימים תודה רבה

 10. ניתן לטוס לבולגריה?
  האם היא מקבלת ישראלים לאור ההחלטה של הממשלה מאתמול?

 11. אני טס להונגריה ומחוסן בשלושה חיסונים , האם אני צריך בדיקת קורונה 72 שעות לפני הטיסה. תודה

 12. האם מישהו יודע מה תנאי הכניסה לנורווגיה לישראלים? האם ניתן להיכנס עם תעודת מתחסן ב 2 חיסונים? צריך בדיקת קורונה בכניסה?

 13. מה קורה עם הונגריה מחוסנים 3 פעמים ( תעודת מתחסן )
  פטורים מבדיקת pcr לפני הגעה לבודפשט???

 14. אנא עדכנו הטבלה
  איטליה מבקשים גם ממחוסנים בדיקת PCR שלילית החל מהיום