הבעת אמון: הנפקה מוצלחת לפתאל החזקות שגייסה כ-99 מיליון שקל

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מתוכם בעל השליטה בחברה, דוד פתאל, השקיע כ-57 מיליון שקל. כ-99% מבעלי המניות השתתפו בהנפקה. סמנכ"ל הכספים: "ההיענות הגדולה מהווה הבעת אמון מצד המשקיעים"
פתאל
דוד פתאל, בעל השליטה ברשת מלונות פתאל. צילום: יח"צ פתאל

פתאל החזקות מדווחת הבוקר (ה’) כי סיימה בהצלחה את הנפקת הזכויות למשקיעים. 99% מבעלי המניות השתתפו בהנפקה בתמורה כוללת לחברה של כ-99 מיליון שקל, מתוכם השקיע דוד פתאל, בעל השליטה בחברה, כ-57 מיליון שקל.

המניות הוצעו לציבור באופן בו כל בעל מניות של החברה שהחזיק ב-1,833 מניות רגילות של החברה ביום 7 ביולי 2020, היה זכאי לרכוש יחידת זכות אחת בתמורה לכ-12,692 שקל. סה”כ התקבלו מבעלי מניות החברה הודעות ניצול לרכישת 778,741 מניות רגילות של החברה, המהוות כ-5.12% מהון המניות המונפק והנפרע של החברה ומזכויות ההצבעה בה וכ-5.05% מהון המניות המונפק והנפרע של החברה ומזכויות ההצבעה בה, בדילול מלא.

כזכור, בשבוע שעבר דיווחה חברת הבת, פתאל נכסים אירופה כי היא בוחנת מהלך של הנפקת סדרת אג”ח חדשה (סדרה ד’) בהיקף של עד כ-200 מיליון שקל. הסדרה החדשה תהיה מובטחת בשעבוד מדרגה ראשונה על מספר נכסים של החברה ומדורגת על ידי מידרוג.

שחר עקה, דירקטור וסמנכ”ל הכספים, מסר: “ההיענות הגדולה להנפקת הזכויות מהווה הבעת אמון מצד המשקיעים ביחס לעוצמתה של הרשת וליכולתה לצלוח את משבר הקורונה. בכוונתנו לבצע פעולות נוספות אשר יחזקו את החברה ויגדילו את נזילותה. בנוסף, בכוונת פתאל נכסים (אירופה) להגדיל את נזילות החברה ובשבוע שעבר הודענו, כי בין היתר אנו בוחנים גיוס חוב באמצעות סדרה חדשה עם שעבודים מדרגה ראשונה לנכסים איכותיים של החברה. בנוסף, אנחנו מנהלים מו”מ למכירת 3 בתי מלון באירופה ששווים בספרים כיום 524 מיליון שקל. יצוין, כי אנו ממשיכים לראות התאוששות בהזמנות של לינות בבתי המלון בארץ ובחו”ל”.

בדוחות הרבעון הראשון לשנת 2020 דיווחה החברה, כי להערכתה, תכניתה האסטרטגית למכור חלק קטן מהמלונות שבבעלות החברה, לבצע מימון מחדש לנכסים לא משועבדים ולקבל הלוואות בערבות מדינה בסכומים משמעותיים – עשויה יחד עם הנפקת הזכויות להביא לתוספת מקורות כספיים של כ-1 מיליארד שקל. סכום זה ויתרת המזומנים ושווי מזומנים בהיקף של כ-740 מיליון שקל הנמצאים בקופת החברה נכון למועד פרסום דוחות מארס 2020, יאפשרו לחברה לעמוד בכל התחייבויותיה בשנה הקרובה (עד יוני 2021) גם אם לא תהייה התאוששות בענף.

בחודש יוני דיווחה פתאל אירופה, כי היא נמצאת במשא ומתן למכירת 3 בתי מלון באירופה ששווים בספרי החברה כ-136 מיליון אירו (כ-524 מיליון שקל) ועליהם יתרת מימון בהיקף של כ- 58.5 מיליון אירו. 2 מבתי המלון נמצאים בגרמניה – לאונרדו מינכן סיטי סנטר ולאונרדו רויאל ברלין אלכסנדרפלאץ. המלון השלישי בהולנד – לאונרדו רויאל דן האג.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “הבעת אמון: הנפקה מוצלחת לפתאל החזקות שגייסה כ-99 מיליון שקל”

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.