הסגר על אונית הקרוז ביפן: 135 נשאי קורונה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
לאחר סירובים בפיליפינים, בטייוואן וביפן, קיבלה Westerdam אישור לעגון בתאילנד והנוסעים יוכלו לרדת. נוסעי World Dream הורשו לרדת בהונג קונג לאחר סגר ובדיקות. Caribbean Princess חזרה לנמל הבית בפורט-לאודרדייל לאחר שמאות נוסעים ואנשי צוות סבלו מהקאות ושלשולים

בחלוף 8 ימים מאז הוטל הסגר על אוניית הקרוז Diamond Princess, העוגנת מול יוקוהמה שביפן, עלה מספר נשאי נגיף קורונה ל-135. אתמול (יום שני) נוספו 4 נשאים לרשימת הנדבקים בנגיף הקורונה שמקורו בסין. על האוניה מוטל סגר, שיפוג ב-19 בפברואר, כדי להשלים את בדיקת הנופשים ואנשי הצוות המונים כ-3,700 איש.

על פי העדכון של רשויות הבריאות של יפן, בין הנשאים: 5 אנשי צוות וכן נוסעים מארגנטינה, אוסטרליה, קנדה, יפן, בריטניה, אוקראינה, ארה”ב וכ-15 בעלי דרכון ישראלי. אחת הישראליות סבלה מחום ועתה לפי הדיווחים ממתינים לתוצאות הבדיקה שלה.

האוניה הגיעה ליוקוהמה בתום משט של 14 ימים וההסגר מקשה על החיים על הספינה, במיוחד לנוסעים המשוכנים בחדרים ללא חלונות, כאשר הדרישה מהם היא להישאר בתאיהם. כדי להקל עליהם הותר לקבוצות נוסעים קטנות לעלות לסיפון למשך 90 דקות בכל 48 שעות. הנוסעים נהנים מאינטרנט חינם ורבים צפו אתמול לפנות בוקר בשידור של חלוקת פרסי האוסקר.

אוניית הקרוז Westerdam של הולנד-אמריקה שהחלה במסע הקרוז שלה בהונג-קונג ב-1 בפברואר וכניסתה נאסרה לנמל מנילה שבפיליפינים, לטייפה שבטייוואן (הרשויות בטיוואן מונעים כניסתן של כל אוניות הקרוז) ולנמלי יפן, שם הייתה אמורה לסיים את המשט שלה, מצאה סוף-סוף נמל שיסכים לקבל את 2,000 נוסעיה. מחרתיים יותר להם לרדת ממנה בנמל Laem Chabang שבתאילנד. דובר החברה מסר כי לא ידוע על נשאי נגיף הקורונה המצויים על סיפון האונייה.

בנמל הונג קונג הותר שלשום לכ-3,600 נוסעי אוניית הקרוז World Dream ולכ-1,800 אנשי צוותה לרדת אל החוף. על האונייה הוטל סגר לצרכי בדיקות רפואיות של נוסעיה,  לאחר שבמשט קודם שלה נתגלו על סיפונה 3 נשאי הנגיף. שלטונות הונג קונג סגרו את שני טרמינלי הנוסעים בנמל של העיר.

לא הרחק מחופי ארה”ב, נאלצה חברת פרינסס-קרוזס להחזיר את אחת הספינות שלה, ‘Caribbean Princess לנמל הבית שלה בפורט-לאודרדייל לאחר ש-299 נוסעים ו-22 אנשי צוות שעל סיפונה סבלו מהקאות ושלשולים. עד עתה מנעו מן הספינה לעגון בברבדוס ובטרינידד וטובגו.

עד עתה נרשמו מעל אלף מקרי מוות בסין (ועוד אחד בהונג-קונג ואחד בפיליפינים) בשל המגפה ולמעלה מ-40,000 נמצאו ברחבי תבל כנשאי הנגיף, רובם המכריע מסין.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה