הסורק הביומטרי מגיע גם לענף השכרת הרכב

הרץ היא חברת ההשכרה הראשונה, המשלבת את הסריקה הביומטרית לצורך חיסכון בזמן בהליך קבלת הרכב. השבוע השיקה את הסורק הראשון בנמל התעופה באטלנטה ובשנה הקרובה תתקין סורקים ב-40 תחנות השכרה

צילום: shutterstock

הסריקה הביומטרית לבדיקת זהות אישית הולכת ותופסת תאוצה בתחומים שונים. ההתחלה הייתה במוסדות ממשלתיים ובמוסדות פיננסיים, המקפידים על זיהוי מדויק של הנכנסים לתחומם, ובהמשך הסורק הביומטרי הפך לאמצעי זיהוי שימושי בנמלי תעופה ובאצטדיונים ברחבי העולם.

חברת השכרת הרכב הרץ השיקה השבוע את הסורקים הביומטריים הראשונים שלה בנמל התעופה הבינלאומי של אטלנטה, ובשנה הקרובה תתקין אותם לנוחות לקוחותיה ב-40 תחנות השכרה נוספות, כולל בנמלי התעופה הבינלאומיים: קנדי בניו יורק, סן פרנסיסקו ולוס אנג'לס.

הרץ חתמה על הסכם עם חברת Clear, יצרנית עמדות סריקה ביומטרית בנמלי תעופה רבים, כשהמטרה היא לקצר באופן משמעותי את משך הליך קבלת הרכב השכור עבור השוכרים. חברת Clear, לה כבר 3 מיליון מנויים בארצות הברית, מקווה שההסכם עם הרץ יגדיל משמעותית את מספר המשתמשים בסורק הביומטרי.

חברי מועדון 'גולד פלוס' של הרץ, בעלי גישה לסורקי Clear, יוכלו לדלג על דוכן ההשכרה ולגשת ישירות לחניון הרכב. הסורק בכניסה לחניון יזהה אותם, יפתח בפניהם את השער והם ייגשו וייקחו את המכונית שהזמינו.

הרץ מבטיחה כי בעתיד הלא רחוק בכל תחנת השכרה יהיה לפחות מסלול אחד מוקדש למנויי Clear. נוסעים יכולים לרכוש בתחנות הרץ מנוי ל-Clear, שישמש אותם, כמובן, גם למעבר מהיר בתורים לבידוק ביטחוני בנמל התעופה. המחיר הנוכחי 15 דולר לחודש.

קתי מרינלו, הנשיאה והמנכ"לית של הרץ, שיבחה את השימוש בסורק ביומטרי ואמרה: "בעולם הנסיעות של היום הזמן הוא המהות החשובה:.

שיפורים במצלמות ובטכנולוגיית הסריקה הוזילו לאחרונה את התקנת הסורקים המסוגלים לזהות טביעות אצבע ופנים. יותר מ-100 נמלי תעופה ברחבי העולם כבר משתמשים בסורקים ביומטריים, ולאחרונה אף בפארקי השעשועים של דיסני החלו לוודא את זהות המבקרים באמצעות סריקת טביעת אצבעות.

 

נושאים שמוזכרים בידיעה