הסטארט-אפ הישראלי שזכה בתחרות הגלובלית של ארגון התיירות העולמי

Refundit זכתה במקום הראשון בתחרות הסטארטאפים הגלובלית של ארגון התיירות העולמי. 4 מבין 10 הפיינליסטים בתחרות הראשונה של ארגון התיירות העולמי של האו"מ שנערכה במסגרת תערוכת התיירות הבינ"ל FITUR במדריד היו סטארטאפים מישראל

תמונה מטקס זכייה ריפנדיט בתחרות הסטארטאפים העולמית. צילום יחצ

חברת הסטארטאפ הישראלית Refundit זכתה אמש בגמר תחרות הסטארטאפים העולמית הראשונה של ארגון התיירות העולמי של האו"מ וחברת גלובליה, במדריד. 4 מבין החברות שהגיעו לגמר היו מישראל.

Refundit מטפלת בש וק לא יעיל של 26 מיליארד יורו החזר מע"מ באירופה ש-90% ממנו "נשאר על השולחן" ולא מוחזר לתיירים. החברה הופכת את הליך בקשת החזר המע"מ לתיירים לפשוט וקל באמצעות אפליקציית מובייל, המדלגת על התורים ומעלימה את הניירת. ייחודיות השירות של Refundit היא בדיגיטציה מלאה של התהליך. ריפנדיט מספקת כיום את השירות בבלגיהובקרוב תשיק אותו גם בסלובקיה ובמדינות נוספות באירופה. מייסדי Refundit הם היזמים אורי לוין, יזם, מייסד ולשעבר נשיא waze, וזיו תירוש ממייסדי חברת Stockton.

אורי לוין, מייסד ויו"ר + זיו תירוש, מייסד ומנכ"ל Refundit

לדברי זיו תירוש, מייסד שותף ומנכ"ל Refundit: "אנו נרגשים מההכרה שקיבלנו מטעם ארגון התיירות העולמי, על חשיבות נושא החזרי המעמ לתיירים להנעת כלכלות, תמיכה בעסקים וכמובן הפיכת בילוי הקניות לתיירים למהנה יותר".

סה"כ 2,771 חברות מ- 132 מדינות הגישו מועמדות להשתתפות בתחרות. 4 סטארטאפים ישראליים עלו לגמר התחרות הראשונה של  ארגון התייירות העולמית (UNWTO), בו השתתפו 10 חברות. החברות הן: Refundit, Seevoov, Howazit, ו-  Pruvo. מטרת התחרות היתה לחשוף את הסטארטאפים אשר מביאים את הפתרונות הטובים ביותר בתחום התיירות, שעתידים לשנות את ענף התיירות העולמי.

עוד במסגרת התחרות, חברת PRUVO הישראלית, שעוקבת אחרי ירידת מחירי הזמנת מלונות ומתריע על ירידה, וחברת הסטארטאפ הגרמנית e-bot זכו במענק של 100 אלף יורו למימוש אם יפתחו פעילות בפורטוגל.