הסכם ראשוני בארקיע: כ-130 עובדים ייפרדו מהחברה. העובדים יוותרו על חלקם במלונות

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
במסגרת ההסכם יישארו כ-390 עובדים בחברה, וקבוצת נקש תזרים כסף לחברה שתחזור לפעילות חלקית בהתאם לביקושים. הנקשים יוותרו על הלוואת הבעלים והעובדים לא יהיו יותר שותפים במלונות. עוד על פרטי ההסכם ותגובת היו"ר, בכתבה
הקאמבק של סבינה בירן לעולם התעופה
ארקיע. צילום: עידו וכטל

אמש (שני) נחתם הסכם ראשוני בחברת ארקיע בתיווכה של ההסתדרות.
עפ”י כלל מתווה ההסכם שאמור להיות בסופו של דבר, החברה תפטר כ-130 עובדים מתוך 550 העובדים שבחברה. הנחת העבודה היא כי בסופו של דבר עוד כ-30 עובדים יעזבו מרצונם והחברה תישאר בסופו של דבר עם כ-390 עובדים.
בשל העובדה שרוב העובדים בחל”ת לא ימהרו לפטר אותם והדבר יעשה בהתאם למצב.
במסגרת ההסכם, ההסתדרות תעניק לארקיע הלוואה בגובה של מיליון וחצי דולר שתועבר לחברה בכפוף לחזרתה לפעילות.

החברה מצידה תיקח מהבנקים הלוואת המדינה בגובה של כ-130 מיליון שקל. כמו כן, האחים נקש יזרימו כ-10 מיליון דולר לטובת בטחונות. כמו כן, הנקשים יוותרו על הלוואת בעלים שיש להם בחברה בגובה של כ-30 מיליון דולר.
תמורת הזרמת הכסף ע”י הנקשים, והוויתור על ההלוואה לחברה, העובדים שיש להם 30% בחברה, יוותרו על חלקם במלונות הוד בים המלח ופרנס באמסטרדם שיעברו להיות בבעלות מלאה של הנקשים.
במסגרת ההסכם החברה אמורה לחזור לפעילות , בשלב ראשון בצורה חלקית ובהתאם למצב הביקושים ופתיחת השמיים.

יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: “אני מברך את יו”ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי, את יו”ר ועד ארקיע עליזה בלאיש ואת הנהלת החברה ובעליה שהגיעו להסכמות. הייתה זו תקופה מאתגרת עבור החברה, ובפניה ובפני עובדיה עוד ניצבים אתגרים רבים. אין לי ספק שכולם יחד במאמץ משותף ימשיכו לעשות הכל כדי שארקיע תמשיך להיות חברה מובילה בענף התעופה הישראלי”.

יו”ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, מסר: “ההסכם הוא הישג גדול והוא אבן דרך ראשונה ומשמעותית לפתיחת ארקיע מחדש, ואני שמח שהצדדים הסכימו גם ברמה העסקית וגם ברמה האישית לפעול להנעת החברה. כל שנותר הוא להסדיר את זכויות העובדים ועל כך נשקוד במהלך הימים הקרובים”.

יו”ר ועד עובדי ארקיע, עליזה בלאיש: “אני מודה מאוד לאבי אדרי, יו”ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, על הכישרון, ההתמדה וההתגייסות מכל הלב. מניסיוננו בעבר עלינו לציין כי ההסכם לא ייבחן בנייר עליו חתם אבי חורמרו בשם האחים נקש, אלא בשאלה האם הם יקיימו אותו ככתבו וכלשונו. כשנראה מטוס ארקיע באוויר – נאמין”.

תגובת אבי חורמרו יו”ר ארקיע ומנהל העסקים של האחים נקש בישראל בהמשך לחתימת ההסכם: “אנו שמחים על ההסכם שנחתם הלילה שמאפשר את פתיחת חברת ארקיע מחדש. האחים נקש הוכיחו, אכפתיות, מנהיגות ורצון טוב ועשו ככל שניתן כדי להציל את החברה מתוך דאגה לאיתנות הכלכלית שלה ולכ-550 משפחות העובדים. אנו כולנו עם הפנים קדימה מתוך תקווה להפעלתה המהירה וחידוש הטיסות לאילת וליעדים השונים בחו”ל ככל שהמצב יאפשר. אני מבקש להודות ליו”ר ההסתדרות ארנון בן דוד ולאבי אדרי יו”ר איגוד עובדי התיבורה על שיתוף והסיוע בחתימת ההסכם. בנוסך אני מודה לגדי טפר, ירון אמזלג ואורית סימנה שליוו אותי במו”מ וסייעו להצלחתו”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “הסכם ראשוני בארקיע: כ-130 עובדים ייפרדו מהחברה. העובדים יוותרו על חלקם במלונות”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה