הסכם ‘שמיים פתוחים’ חדש בין בריטניה לישראל

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
כדי למנוע שיבושים אחרי 'הברקזיט', שייכנס לתוקף בסוף חודש מרץ הקרוב, בריטניה חידשה הסכמי תעופה עם 9 מדינות, ביניהן ישראל, ובראש וראשונה עם ארצות הברית

שר התחבורה הבריטי, כריס גריילינג, הודיע ביום חמישי האחרון, כי בריטניה וארצות הברית הגיעו להסכם ‘שמיים פתוחים’ לטיסות בין שתי המדינות אחרי ‘הברקזיט’, שייכנס לתוקף בסוף חודש מרץ הקרוב.
משמעות ההסכם, שחברות התעופה תוכלנה להמשיך לטוס ללא מגבלות בין שתי המדינות גם לאחר ה-29 במרץ 2019, עפ”י הסכם ‘השמיים הפתוחים’ בין ארצות הברית לאיחוד האירופי.
ההסכם של בריטניה עם ארצות הברית הוא אחד מ-9 הסכמים מחודשים, שבריטניה חתמה עם מדינות נוספות, שאינן חברות, כמובן, באיחוד האירופי: ישראל, אלבניה, גיאורגיה, איסלנד, קוסובו, מונטנגרו, מרוקו ושווייץ.
שר התחבורה הבריטי אמר: “ההסכם עם ארה”ב מחזק את הקשרים בינינו ויאיץ את הכלכלה שלנו”, וסיפר כי הסכם נוסף עם קנדה צפוי להיחתם בקרוב.
עפ”י ההסכם עם ארה”ב, ובדומה לכך עם ישראל והמדינות הנוספות, חברות תעופה בבעלות אירופית, הפועלות בין בריטניה לארה”ב, יוכלו להמשיך להפעיל את הקווים שלהן כל עוד הן יהיו בבעלות אירופית או בריטית.

עם זאת, כל חברה, שאינה בבעלות בריטית, שתרצה להפעיל טיסות טרנסאטלנטיות בין בריטניה לארה”ב, תצטרך לקבל אישור מהרשויות האמריקניות.
ההסכם יעניק יתרון לחברות בבעלות בריטית, או בבעלות אירופית, כמו בריטיש איירווייס, הרשומה בספרד תחת חברת האם IAG, או וירג’ין, ששליש מניותיה בהליך מעבר מידי ברנסון לקבוצת אייר פראנס – KLM.
הסכם ‘הברקזיט’, שנחתם לאחרונה בין תרזה מיי, ראש ממשלת בריטניה, לאיחוד האירופי, קובע ש”יתקיים מו”מ כדי להגיע להסכם תעופה כולל לטיסות בין בריטניה לאיחוד האירופי במשך תקופת המעבר, ואם בריטניה תפרוש מהאיחוד לפני השלמת המו”מ, לא יהיה הסכם”.

במלים אחרות, עפ”י התרעות רבות, בהחלט ייתכן מצב שהליך ‘הברקזיט’ ייכנס לתוקף סופי ולא יהיה הסכם תעופה בין הצדדים, מצב שיוביל לשיבושים משמעותיים בתעופה בין בריטניה למדינות האיחוד האירופי.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה