הערכות בשוק ההון: אלי רוזנברג נחוש לרכוש את חברת אל על

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
לאחר שהציע 75 מיליון דולר לרכישת כ-44.99% ממניות אל על, תלמיד הישיבה, אלי רוזנברג, מתכוון ללכת עד הסוף כדי להפוך לבעל הבית של אל על. מה אומרים גורמים בשוק ההון?
מטוס אל על
אל על. צילום: דני שדה

תלמיד הישיבה, אלי רוזנברג, שהגיש אתמול (שני) הצעה רשמית בסך של 75 מיליון דולר לרכישת כ-44.99% ממניות אל על ולהפוך לבעל הבית של חברת התעופה, נחוש לעשות כן. לדברי גורמים בשוק ההון, “רוזנברג הגיש את ההצעה לא בכדי לעשות כותרות ורעש תקשורתי אלא כי הוא נחוש ללכת עם זה עד הסוף”. עוד לדבריהם, לא בכדי הצעתו של רוזנברג תקפה עד סוף חודש אוגוסט. לדבריהם, רוזנברג יודע שעד סוף חודש אוגוסט אל על לא תבצע את הנפקת הזכויות שלה.

על פי ההערכות, דירקטוריון אל על לא ימהר לקבל את הצעתו של רוזנברג, אולם כיצד ינהג הדירקטוריון במידה ורוזנברג יעלה את הצעתו ל-150 מיליון דולר? האם אז דירקטוריון אל על ידחה את הצעתו של רוזנברג – הצעה שאמורה להזרים הון לקופתה הדלילה של אל על? גורמים המכירים את רוזנברג סבורים שכסף לא מהווה בעיה מבחינתו ואם הוא נחוש הוא הולך עד הסוף בלי לעשות חשבון כספי. מהלך כזה ברור שאיננו מהלך עסקי הגיוני אלא יותר החלטה של מישהו עם כיסים עמוקים שרוצה להפוך לבעל בית של חברת תעופה.

אל על מנגד, פועלת כעת בכמה מישורים: החברה ממתינה להחלטת האוצר לגבי הבקשה לקבל את הכספים שנותרו בקופת הפנסיה של העובדים, כספים שאל על טוענת שהם שייכים לה. בתחילת מאי בית הדין לעבודה אישר לאל על לקבל כ-105 מיליון שקל מכספי הקופה, כך שבקופה נותרו כ-250 מיליון שקל. בנוסף, אל על מנהלת מו”מ מול הבנקים לקבל את ההלוואה הכספית בסך של כ-250 מיליון דולר. בשוק ההון מדברים על מו”מ מול הבנקים דיסקונט, לאומי והפועלים.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “הערכות בשוק ההון: אלי רוזנברג נחוש לרכוש את חברת אל על”

  1. הטייסים הביאו אותו
    מחבקים אותו
    חיבןק דוב
    רואים בו כיס עמוק לא יותר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה