הקנצלרית אנגלה מרקל: גובשה תוכנית הסיוע ללופטהנזה

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, אמרה כי הושלמה התוכנית להענקת סיוע ממשלתי לחברת לופטהנזה והחתימה הסופית על ההסכם קרובה. הנהלת לופטהנזה, בעלי המניות ונציבות האיחוד האירופי צריכים לאשר את התוכנית
אנגלה מרקל. צילום: 123rf
אנגלה מרקל. צילום: 123rf

מזה שבועות אחדים נמשכים הדיונים בין הנהלת לופטהנזה לממשלת גרמניה על תוכנית הסיוע המבוקשת, ועקב חילוקי דעות בין הצדדים, וגם בתוך הממשלה עצמה, לא הצליחו להגיע לתוכנית מוסכמת ומקובלת.

האתר הגרמני Deutsche Welle מדווח, כי הקנצלרית אנגלה מרקל אמרה אתמול בערב בברלין: "צריך לצפות להחלטה סופית בקרוב, אבל היא צריכה להיות מקובלת על חברת התעופה", אך לא התייחסה להצעה הממשלתית הספציפית, שגובשה והועברה להנהלת לופטהנזה.

במקביל להודעתה של הקנצלרית, מגזין החדשות 'דר שפיגל' דיווח, כי השרים, שניהלו את הדיונים, גיבשו תוכנית סיוע מלאה ומקיפה, ונציג הממשלה יצא לפרנקפורט כדי למסור אותה להנהלת לופטהנזה, שאמורה לקבל אותה ולחתום על העסקה.

כידוע, לופטהנזה ציינה זה מכבר, כי היא מנהלת משא ומתן על תוכנית סיוע ממשלתית בהיקף של 9 מיליארד אירו.

עיתון העסקים Handelsblatt מדווח, כי ההצעה המשופרת של ממשלת גרמניה מדברת על קבלת 20 אחוז ממניות לופטהנזה ועוד אגרות חוב להמרה בשווי של 5 אחוז פלוס מניה אחת, כדי ליצור אחזקה פוטנציאלית של יותר מ-25%, שתאפשר לממשלה "עמדה של מיעוט חוסם במקרה של השתלטות עוינת על לופטהנזה".

וכמו כן, עפ"י דיווח של Handelsblatt, לממשלה יוקצו שני מושבים במועצת הפיקוח של לופטהנזה, שיהיו מאוישים "לא ע"י פוליטיקאים או עובדי ציבור", אלא ע"י אנשי עסקים.

במסגרת ההסכם לופטהנזה תזכה לסיוע כמבוקש, שחלקו יהיה באמצעות הלוואה של 3 מיליארד אירו מבנק ההשקעות KWF, ומרביתו בתמיכה ממשלתית ישירה.

הנהלת לופטהנזה תצטרך להשיב להצעת הממשלה תוך יומיים, עפ"י Handelsblatt, וגם בעלי המניות של חברת התעופה יצטרכו לאשר את ההסכם, שידלל, כמובן, את ערך המניות שלהם.

ובסופו של התהליך, גם נציבות האיחוד האירופי תצטרך לתת 'אור ירוק' לתוכנית הסיוע הממשלתית.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

2 מחשבות על “הקנצלרית אנגלה מרקל: גובשה תוכנית הסיוע ללופטהנזה”

  1. גולן יעקובי ace

    אין מה להשוות. לופטהנזה היתה והינה חברת תעופה מצוינת ורווחית ויעילה לעומת אל על. אני בעד שיעזרו לLY (זה הסימון שלהם ) אבל הם חייבים להתארגן מחדש. מצבת כא מופרזת משכורות במיוחד של צוותי האויר בשמיים בלי כל יחס לגודלה. הם חייבים "לרדת לקרקע"

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.