פארקי השעשועים הטובים בעולם

TripAdvisor מפרסם את דירוג פארקי השעשועים ל-2018. הדירוג מבוסס על חוות הדעת של גולשי האתר וכולל 25 פארקים ולא במפתיע חלק גדול מהם ממוקמים באורלנדו

איי ההרפתקאות של יוניברסל. צילום: shutterstock

אתר התיירות טריפאדוויזר (TripAdvisor) פרסם את דירוג פארקי השעשועים ל-2018.

הסקר מבוסס על חוות הדעת של גולשיו. הרשימה כוללת עשרים וחמישה פארקים ולא במפתיע רבים מהם מצויים בארה"ב בכלל ובאורלנדו, פלורידה, בפרט.

איי ההרפתקאות של יוניברסל (Universal's Islands of Adventure) באורלנדו הוצבו שוב בראש רשימת המומלצים. איי ההרפתקאות הם חלק מן הקומפלקס העצום של אתר הנופש של חברת הסרטים והאטרקציה שלהם היא מסע של בילוי וגילויים באיים שונים הנמצאים סביב אגם שכל אחד מהם מוקדש לנושא אחר.  

ממלכת הקסמים של דיסני. צילום: shutterstock

באורלנדו ממוקמת גם הבחירה השניה של גולשי טריפאדוויזר. זאת היא ממלכת הקסמים (Magic Kingdom‬) של דיסני, "האמא" של פארקי השעשועים. אתר הנופש דיסניוורלד היה הראשון באורלנדו וממלכת הקסמים קדמה לפארקים נוספים של דיסני שקמו ברבות הימים לצידה. באתר עשרות אטרקציות הכוללות רכבות שדים וביתני הרפתקאות המוקדשים לשפע של נושאים.

המקום השלישי מוענק לאתר מן היבשת הישנה Le Puy du Fou‬ שבצרפת, לא הרחק מנאנט, כ-380 ק"מ דרום-מערבית מפריז. זהו פארק שנושאו העיקרי הוא היסטורי. בחירות אירופאיות נוספות הן: אירופה פארק (Europa-Park‬) המוכר לרבים בישראל הוצב במקום השביעי. הפארק נמצא‎ בגרמניה, באזור היער השחור, בין הערים פריבורג לשטרסבורג שבצרפת, והוא הפופולרי באירופה. גני טיבולי הוותיקים שבבירת דנמרק, קופנהגן, הוצבו במקום השביעי ודיסני פארק שבקרבת פריז ממוקם עשירי. 

אירופה פארק. צילום: shutterstock

בחזרה לאמריקה: יוניברסל תופסת גם את המקומות הרביע והחמישי עם המותג יוניברסל סטודיוס, האחד בהוליווד והאחר באורלנדו בהתאמה. המותג הזה החל דרכו עם דגש על תעשיית הטלוויזיה והקולנוע, תחום התמחותם של מייסדיו, שהקימו את הפארק הראשון שלהם ב-1964 בעיר הסרטים לוס-אנג'לס. האטרקציות באתרים הללו מבוססות על סרטים הוליבודיים מוכרים ואף אהובים ומסע ההרפתקאות באתרי הפארק מאפשר לפגוש את הדמויות הקלאסיות והבולטות של הקולנוע האמריקאי לדורותיו. ממלכת החיות של דיסני שבאורלנדו נבחרה במקום ששי. עוד בעשיריה הראשונה: האי של פיג'ון פורג' במדינת טנסי  שדורג במקום התשיעי.