השביתה בבריטיש איירוויס: החברה ביטלה כמעט את כל טיסותיה

בעקבות השביתה בחברת התעופה הבריטית גם בקווים מלונדון לתל אביב וחזרה בוטלו היום ומחר כל הטיסות (10 טיסות). בריטיש איירווייס מייעצת ללקוחותיה לא להתקשר למוקדים של קשרי הלקוחות שלה אלא לבדוק קודם אתר האינטרנט שלה. שביתה נוספת מתוכננת ל-27 בספטמבר

צילום: 123rf

 

שביתתם בת היומיים של טייסי בריטיש איירוויס החלה הבוקר (9.9.19).

לפי הודעת חברת התעופה באתר שלה כמעט כל טיסות בוטלו. "אנו מבינים את התסכול וההפרעה שהשביתה גרמה לך… לרוע המזל, ללא כל מידע מארגון העובדים BALPA שמאגד את הטייסים, לא הייתה לנו שום אפשרות לצפות כמה מהטייסים יבואו לעבודה או באילו מטוסים הם כשירים לטוס, כך שלא הייתה לנו ברירה אלא לבטל כמעט 100 אחוז מהטיסות שלנו", נאמר שם.

בריטיש איירווייס מייעצת ללקוחותיה לא להתקשר למוקדים של קשרי הלקוחות שלה אלא לבדוק קודם את המידע באתר האינטרנט שלה. למרות שצוותי המוקדים המתוגברים  'עובדים ללא לאות' החברה טוענת שמרכזי הקשר שלה 'עסוקים ביותר'.

בריטיש איירוויס מציעה ללקוחותיה שטיסותיהם בוטלו החזר מלא או אפשרות להזמין טיסה לתאריך נסיעות אחר או לפנות לחברת תעופה חלופית אחרת. החברה מסרה גם שהיא פועלת בשיתוף עם עם חברות תעופה שותפותיה למען העמדתם של  מטוסים גדולים יותר כדי להטיס את המספר המרבי של לקוחותיה.

בריטיש מטיסה יותר מ-800 טיסות ו-145,000 נוסעים בכל יום. לדברי איגוד הטייסים יום שביתה עולה לחברת התעופה בסביבות 40 מיליון ליש"ט.

שביתה נוספת מתוכננת ל-27 בספטמבר. "בריטיש איירווייס צריכה להתעורר ולהבין כי טייסיה נחושים בדרישותיהם" נמסר מאיגוד הטייסים. "הטייסים הסכימו בעבר לקיצוצים בשכר כדי לעזור לחברה לעבור תקופות קשות. כעת כאשר החברה רווחית, הטייסים שלה הגישו תביעה הוגנת, סבירה ומשתלמת לשכר והטבות".

כזכור, במועצה הישראלית לצרכנות מזכירים כי על פי החוק הישראלי, במקרה של ביטול טיסה בשל שביתה הנוסע לא זכאי לפיצוי כספי, אולם חברת התעופה מחויבת להציע חלופות לנוסע על מנת לאפשר לו להגיע ליעד הסופי או להחזיר לו את התמורה ששולמה עבור הכרטיס, לפי בחירת הנוסע.

מישראל ביטלה החברה 5 טיסות מלונדון לתל אביב, ו-5 טיסות נוספות מתל אביב ללונדון.

לפני שבועיים שלחה בריטיש איירווייס הודעות ללקוחות בישראל והודיעה על השביתה הצפויה ואף הציעה להם לחפש טיסות חלופיות או לקבל את כספם חזרה.

לא ניתן היה לקבל את תגובת בריטיש איירווייס  בישראל.

נושאים שמוזכרים בידיעה