השדולה למען התיירות בכנסת תפעל להקדים מתווה לפתיחת בתי מלון באילת

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
השדולה למען התיירות בכנסת תפעל לקדם מתווה שהציג סגן שר הבריאות, ח"כ יואב קיש, להקדמת פתיחת בתי המלון באילת כבר בשלב השני של מתווה היציאה מהסגר במקום בשלב החמישי כמתוכנן כיום
אילת
אילת. צילום: ספיר פרץ זילברמן

השדולה למען התיירות, בראשות סגנית יו”ר הכנסת ח”כ קרן ברק וח”כ קטי שטרית, צפויה לקדם את המתווה שהציג סגן שר הבריאות, ח”כ יואב קיש, להקדמת פתיחת בתי המלון כבר לשלב השני של היציאה מהסגר ופתיחה מידית של עיר התיירות אילת, המוגדרת כ”עיר ירוקה”, בה רוב תושבי העיר מועסקים בענף.

על פי שלבי היציאה מהסגר נכון להיום, בתי המלון צפויים להיפתח רק בשלב החמישי, יחד עם הבריכות הציבוריות. כאמור השדולה תפעל להקדים את פתיחת המלון לשלב השני יחד עם החזרה של כיתות א’-ד’ ללימודים והתרת רפואה משלימה וטיפולים לא-רפואיים.

בכינוס של שדולת התיירות בכנסת, דרשו יו”ריות השדולה, חברות הכנסת ברק ושטרית, פעולה כירורגית נקודתית לכל ענף התיירות שהינו אחד מהנפגעים הקשים ביותר ממשבר הקורונה. כאמור מוצע שכבר בתחילת נובמבר, בהמשך למתווה של סגן השר קיש ולהצעת החוק שתעלה על ידי ח”כ איתן גינזבורג – יוקדמו פתיחת בתי המלון לשלב 2 והעיר אילת תפתח בהקדם לתיירות. יושבות ראש השדולה יוודאו כי החקיקה וכל הפעולות הנדרשות לקידום הנושא לא יעקפו את התכנון ותגייס את כל חברי הקואליציה לתמיכה בחוק.

זאת ועוד, השדולה הובילה היום דרישה להגדלת הסיוע לתעשיית התיירות לבתי המלון בפרט. בראש ובראשונה חובה על המדינה להכיר בבתי המלון כענף בסיכון גבוה ולשם כך יש לבנות מערך הלוואת ייחודי לענף. בנוסף, יש לסבסד פעילות תיירותית עממית שתניע את תיירות הפנים ותסייע למורי הדרך, האטרקציות ועסקי התיירות רבים לחזור לעבוד. על כל זה גם רשות המיסים וגם המפקח על הבנקים צריכים להתגייס לסיוע במשבר כל אחד בגזרתו. רשות המיסים חייבת לזרז את בדיקת הזכאות למענקי קצבה קבועה של ענפי התיירות. המפקח על הבנקים נדרש לאפשר דחיית הלוואות לתעשיית התיירות לפחות ל-12 חודשים מתחילת המשבר (על חודשים מהתחלה + 6 חודשים מספטמבר, סה”כ 12 חודשים).

ח”כ ברק (ליכוד): “כיו”ר שדולת התיירות אני עוסקת בקידום התיירות בישראל ובמקביל לסיוע כלכלי אמיתי לענף המצוי בקשיים. כולנו מעוניינים שברגע שנחזור לשגרה, ענף התיירות יוכל לחזור לגדולתו, ולתרומתו לכלכלה הישראלית ללא זמן פציעות. שמחה על האמירה של סגן השר יואב קיש שאמר שרוצה להקדים את פתיחת המלונות לשלב השני. צריך להתייחס אחרת לענף התיירות, ענף שתרומתו לכלכלה רצינית ולכן לא נוכל לתת לו למות. אמשיך להילחם למען ענף שהוא כ”כ משמעותי לכלכלה אי אפשר לוותר עליו”.

ח”כ שטרית (ליכוד): “ענף המלונאות צריך להיפתח, תוך שמירה על התו הסגול. משיא כל הזמנים בתיירות, אנחנו בדרך לקריסה ולכן השדולה תנסה לתת פתרונות ודרכים ליציאה מהמשבר שאליו נקלענו. ערים רבות בישראל נשענות על התיירות וכדי להניע מחדש את המשק יש להחזיר בהדרגה את המלונות והאטרקציות מסביב”.

סגן השר, קיש (ליכוד): “באתי לדבר על המתווה, “אזור מוגבל ירוק”, בחוק הקורונה אזור מוגבל. בגלל תחלואה גדולה וגבוהה באותו אזור אין יציאות וכניסות. אנחנו הולכים על מודל שמטרתו לקצר את התקופה משמעותית על ידי תכנית שמובנת בשני שלבים. מתווה סופר ממוקד שבא לענות על בעיות של העיר אילת ויכול להיות שיגיע גם לים המלח”.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “השדולה למען התיירות בכנסת תפעל להקדים מתווה לפתיחת בתי מלון באילת”

 1. השופטת רויטל

  חשוב לפתוח מלון רק אם יש בכניסה מכונה לבדיקת קורונה.
  מה שקרה עד היום, היה שאנשים הזמינו עשרה ועשרות חדרים, ונפגשו עם כל החברים והמשפחות שלהם בלא מפרע.
  קיימו מפגשים המוניים, אירועים וכנסים בניגוד להנחיות, ואז כל אחד חוזר לבית שלו וממשיך להדביק בעבודה, בבתי הספר ובכל העיר.
  וכך יוצא שהמלון עצמו אף פעם לא חשוד בהדבקה, כל חולה טוען שהוא נדבק בבית, ובעצם כולם נפגשו ונדבקו במלון.
  אם כל מי שנכנס למלון הוא שלילי לקורונה, נוכל לחזור לשיגרה בטוחה ולחיות לצד הקורונה, עם ניתור מדוייק וקטיעת שרשראות ההדבקה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

 • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.