שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

"הואשמנו ב'טירלול המערכת', אישום שאנו נושאים בגאון"

יו"ר התאחדות סוכני הנסיעות, קובי קרני, באגרת ראש השנה לחברי ההתאחדות: "המהפך התודעתי של המדינה והשינוי הדרמטי בגישתה לנתב"ג שהפך בשבוע האחרון מ'מקור כל הרוע' למקום בטוח לציבור לא נולד ברגע, הוא פרי עבודה מאומצת של חודשים רבים במהלכם זעקנו בפני כל"
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
יו"ר התאחדות סוכני הנסיעות קובי קרני
קובי קרני, יו"ר התאחדות סוכני הנסיעות. צילום: חן גלילי

"זו אינה עוד איגרת חג שגרתית. אני פונה אליכם ערב השנה החדשה בתחושת גאווה וסיפוק וזאת, מבלי להתעלם לרגע מהחששות הקיומיים שעדיין מלווים את כולנו, עם הישג עצום לענף שהביאה ההתאחדות בדם, יזע ודמעות ובמאבק בלתי מתפשר של שנה וחצי על חזרה לשפיות ועל שרידות הענף", כך כותב, קובי קרני, יו"ר התאחדות סוכני הנסיעות לחברי ההתאחדות באגרת לראש השנה.

עוד הוא כותב, "בוועדת העבודה והרווחה בוטלה חובת הבידוד הגורפת לשבים ממדינות כתומות, זאת כפי שדרשה ההתאחדות בעתירתנו שהוגשה לבג"ץ מיד עם פרסום התקנות השערורייתיות הקודמות. בכך ניתנה, אנו מקווים, יריית הפתיחה לתחילת ההתאוששות וחזרה לשגרה (גם אם שונה מזו שהכרנו) לכל העוסקים בענף התעופה והתיירות. העתירה לבג"ץ היוותה רק את קצה קצהו של מאבק אימתני של שנה וחצי שמנהלת ההתאחדות מול משרדי הממשלה, וועדות הכנסת, דעת הקהל והתקשורת, שכל מטרתו לאפשר לחבריה ולכל העוסקים בתיירות, קטנים כגדולים, לשמור על מטה לחמם, עיסוקם וביתם המקצועי".

עוד כותב קרני באגרת, "המהפך התודעתי של המדינה והשינוי הדרמטי בגישתה לנתב"ג שהפך בשבוע האחרון מ'מקור כל הרוע' למקום בטוח לציבור לא נולד ברגע, הוא פרי עבודה מאומצת של חודשים רבים מספור – במהלכם זעקנו בפני כל ועדה, בפני כל משרד ממשלתי, ברחובות ובכל אמצעי התקשורת, כי נתב"ג אינו מקור כל רע, כי ישראל מתנתקת מהעולם, כי מדיניות משרד הבריאות אינה תואמת את המצב הבריאותי בארץ ואת המקובל בארצות נאורות וכי מדיניות שאינה מבדילה בין מחוסנים לשאינם מחוסנים סותרת את היגיון של משרד הבריאות עצמו. אל מאבקנו זה נלווה כל העת גם המאבק האינטנסיבי והכאוב שלנו מול הממשלה והכנסת בנוגע לפיצוי על שנלקחה מאיתנו הזכות להתפרנס. אין שבוע בו לא התייצבנו בפני משרד האוצר, פקידי האוצר, משרד ראש הממשלה ועדת הכלכלה, ועדת הכספים ומשרד התיירות והתעקשנו על זכותנו לקבל פיצוי – גם בנושא זה אין בכוונתנו לחדול והבאנו אותו עד לפתחו של בית המשפט העליון. לא אחת ולא בכדי, הואשמנו כבר ב'טירלול המערכת', אישום שאנו נושאים בגאון".

עוד מוסיף קרני, "גייסנו למאבקנו את ארגוני העצמאים, ענפים אחרים, חברי כנסת רבים ואת אמצעי התקשורת, עד שדחקנו את הממשלה לפינה בה נדרשה לקבל החלטה – לתת לנו להתפרנס או לפצות אותנו כלכלית, ואת פירות המאבק הזה אנו קוצרים כעת עם פתיחת השמיים. אין לנו כוונה לנוח על זרי הדפנה אף לא לרגע, ומצבו הקשה של הענף דורש את המשך המאבק בנחישות. התנהלות המדינה לאורך כל השנה האחרונה מנעה מאיתנו את יכולתנו להתפרנס וגרמה לנו לנזקים כלכליים אדירים, נושא שאנו מתעקשים למצות בבית המשפט העליון. בנוסף, הגם שאנו מברכים על השבת הפיילוט להכנסת קבוצות תיירות מאורגנת לארץ, אין ספק כי עלינו להיאבק למתווה רחב בהרבה, גמיש יותר, סביר והגיוני ולאפשר התחלת חזרה לשגרת עבודה לעוסקים בתיירות הנכנסת בהלימה לבשורה על הסרת חובת הבידוד ופתיחת השמיים החוצה".

יו"ר ההתאחדות מוסיף ואומר לחברים, "נלחמנו ועודנו נלחמים על ההכרה בענף התיירות כענף ייחודי, כזה הדורש התייחסות שונה במשבר הזה ובמשברים הבאים שתמיד נמצאים מעבר לפינה. בנוסף, אנו נאלצים לנהל מאבק גם על המובן מאליו – היותנו חלק אינטגרלי ותחת סמכותו של משרד התיירות, סוגיה מקוממת נוספת שהפכה בשנה וחצי האחרונות אף היא לנושא שיש להכריע בו אחת ולתמיד. כולי תקווה כי אתם עוקבים אחרי עבודת ההתאחדות במהלך השנה וחצי האחרונות, תקופה בה אנו נושאים בגאון את דגל המאבק של ענף התיירות כולו. חלפה כבר שנה מאז יזמנו והובלנו את המאבק של כל אנשי הענף והרמנו את שבוע המחאה בירושלים בשיאו הגיעו אלפים מאנשי ענף התיירות והתעופה להפגנת הענק מול משרד האוצר והכנסת, ומאז לא נחו העוסקים במלאכה בהתאחדות לרגע".

כך קרני מסיים את האגרת, "אינני יודע כיצד תסתיימנה כל המערכות בשדה הקרב, אך יכול אני להבטיח לכם כי הן תמשכנה להתנהל בדבקות ונחישות כפי שנוהלו עד עתה. חברים יקרים, לראשונה מזה זמן רב נראה כי מותר לרגע להוריד את קסדות הקרב ולהישיר מבט אל האופק במעט אופטימיות. אני מאחל לכם ולכל יקיריכם, שנה טובה, שנת בריאות, בשורות טובות ופרנסה טובה. אני מאחל לכולנו שנשוב לרקום ללקוחותינו מהארץ ומחו"ל שפע של נסיעות עסקיות, מסעות, טיולים וביקורים. תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה".

 

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.