"התיירות הנכנסת היא מנוף צמיחה יוצא דופן למשק הישראלי"

הכנס השנתי והאסיפה הכללית של לשכת מארגני התיירות הנכנסת לישראל ננעל בתל-אביב בנוכחות בכירי הענף ובראשות שר התיירות, ח''כ יריב לוין ששיגר הצהרה אופטימית בפני הנוכחים: ''נמשיך להשקיע משאבים על מנת לשבור שיאי תיירות''

מימין לשמאל – שר התיירות ח"כ יריב לוין ומנכ"ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת לישראל – יוסי פתאל, צילום: רמי חכם – "צילום חכם"

הכנס והאסיפה הכללית השנתית של לשכת מארגני התיירות הנכנסת בישראל הסתיים לפני זמן קצר במלון הילטון בתל-אביב.

הכנס השנה עמד בסימן העלייה הניכרת בכמות התיירות הנכנסת לישראל ושבירת שיאי תיירות (כ-2 מיליון תיירים שנכנסו לישראל במחצית הראשונה של 2018) לצד סקר מיוחד שהזמינה הלשכה שחשף נתונים מעודדים אודות חשיבות התיירות הנכנסת. אחד מהם מצא כי התיירות המאורגנת מהווה סך כולל של 40% מסך התיירות הכוללת למדינת ישראל וכי התיירות הנכנסת כולה נמצאת במקום ה-6 מבין ענפי הייצוא של המדינה.

אורח הכבוד בכנס היה שר התיירות, ח"כ יריב לוין, שנשא דברים והתבטא באופן אופטימי באשר לתנופה התיירותית בישראל בשנתיים האחרונות. לדבריו: "אנחנו מסכמים מחצית שנה מצוינת עבור התיירות עם כ-2 מיליון תיירים שביקרו כאן. רק לפני שנתיים סיימנו שנה שלמה עם 2.9 מיליון תיירים, כך שמדובר בהישג ענק. הגידול בתיירות הנכנסת משמעותו שיפור כלכלי דרמטי שמתבטא ב-4 מיליארד שקל. אלו מספרים גדולים, אבל אני מאמין שזו רק ההתחלה. הפוטנציאל התיירותי של מדינת ישראל הוא ענק. אנחנו במשרד התיירות שוקדים כל העת על מנת למצות אותו בצורה המיטבית, ואני בהחלט מאמין שאנחנו בדרך הנכונה".

עוד הוסיף השר כי בשנתיים האחרונות בעידוד משרד התיירות המעניק תמריצים לחברות תעופה הפותחות קווים בישראל, נפתחו 52 יעדים לנתב"ג, לרבות טיסות ישירות למונטריאול, סן פרנסיקו, מיאמי, שנגחאי, ניו דלהי, סאו פאולו (קו חדש של חברת LATAM שייפתח בדצמבר הקרוב) , ערים חדשות ברוסיה, רומניה ועוד.  "בתקופה הקרובה ייפתחו קווים נוספים, יחד עם יוזמה לקיצור הבירוקרטיה ועידוד יזמים המעוניינים להקים מתי מלון, הקמת רכבל לכותל בירושלים ועוד פעילויות רבות שאנו מבצעים, לרבות תקציב השיווק שהושקע רובו ככולו בחו"ל, אנחנו צופים את המשך המגמה החיובית עבור התיירות בישראל".

שר האוצר, ח"כ משה כחלון, שלח ברכה מצולמת במהלך הכנס וסיפר כי הוא "מברך את המארגנים ועבודת הקודש שהם עושים למען מדינת ישראל. כ-50% מסך התיירות למדינת ישראל עובר דרככם וזה מעיד על הנחישות וההצלחה שלכם. אתם השגרירים של המדינה, מפתחים את הצמיחה בפריפריה, כולל בנגב והגליל. אני מאחל לכם המשך הצלחה ועשייה פורייה וש-2018 תהיה עוד יותר טובה".

מנכ"ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת לישראל, יוסי פתאל, הוסיף: "ימים טובים באים עלינו. אנחנו שמחים לציין שהמצב בישראל טוב. יש עודף בתיירים, אך מנגד גם מחסור בחדרים. אני רוצה לשבח את עבודת משרד התיירות, בראשות השר יריב לוין והמנכ"ל אמיר הלוי. מעולם לא נתקלנו במשרד תיירות שקשוב לצרכינו כמו המשרד הנוכחי".

בין בכירי הענף הנוספים שנצפו באירוע: אבי פרידמן (מנכ"ל יונייטד איירליינס), איריס מאור (מנכ"לית איילה נסיעות), עו"ד רועי כהן (נשיא להב – לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל), בני כפיר (יו"ר אגודת מורי הדרך בישראל) ועוד.

שר התיירות- יריב לוין, צילום: רמי חכם – "צילום חכם"