"התנופה האדירה בתיירות מחייבת אותנו לעשות התאמות"

כך אמר הבוקר אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות בכנס מיוחד ביוזמת משרד התיירות בנושא הסבת מבני משרדים לבתי מלון בת"א. הלוי: "יחד עם עיריית ת"א אנחנו מייצרים מציאות חדשה ולראשונה בתל אביב נותנים מענקים להסבות משרדים לבתי מלון"

צילום: 123rf

היום (רביעי), מתקיים כנס מיוחד בנושא הסבת מבני משרדים לבתי מלון בתל אביב.

הכנס נערך ביוזמת משרד התיירות, בהובלת מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי, בעקבות הנוהל החדש שיצר משרד התיירות בכל הנוגע למענקי הסבה, במטרה לחבר בין בעלי נכסים לבין יזמי מלונאות ובין גופי מימון ומשקיעים. בכנס השתתפו כ-200 יזמים ומשקיעים.

מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי, סיפר בכנס: "שנה אחרי שנה נשברים שיאים חדשים במספר התיירים הנכנסים לישראל. ההצלחה חסרת התקדים הזו היא תוצאה ישירה של תהליכים ארוכי טווח בהובלת המשרד, חשיבה מתחדשת ואסטרטגיה שמותאמת לאתגרים הספציפיים של ישראל כיעד תיירותי. שנת 2018 הסתיימה עם שיא של כל הזמנים מאז קום המדינה, 4.1 מיליון תיירים. מעבר למשמעות הכלכלית ברמה הלאומית ולמיצובה של ישראל בעולם כיעד תיירותי אטרקטיבי, חשוב להבין שמדובר בעידן חדש שטומן בחובו אתגרים חדשים שאנחנו נכונים וערוכים להתמודד איתם. כחלק מהמהלכים שהוביל המשרד נחתמו הסכמים חדשים עם חברות תעופה, מיתוג מחדש של המוצר התיירות, פתיחת קווים חדשים, הורדת רגולציה. כמו כן, ההסכמים עם אקספדיה, טריפאדוויזר ועוד, כבר מאפשרים עלייה דרמטית במספר התיירים הנכנסים לישראל".

לגבי הצפוי ועל שיתוף הפעולה עם עיריית תל אביב הוסיף הלוי: "התנופה האדירה מחייבת אותנו לבצע התאמות ולאפשר לתיירים מגוון רחב של אפשרויות לינה, מה שגם יאפשר בהמשך הורדת מחירים. ולכן, יחד עם עיריית תל אביב אנחנו מייצרים מציאות חדשה ולראשונה בתל אביב נותנים מענקים להסבות משרדים לבתי מלון. מדובר בלא פחות ממהלך מהפכני של מינוף הפוטנציאל על ידי יצירת תמריצים. אנחנו במשרד התיירות נמשיך לקדם את אותם שינויים, הורדת רגולציה והורדת חסמים על מנת שנוכל להמשיך ולשבור שיאים נוספים".

כזכור, על פי התכנית, יזמי המלונות יקבלו מענקים ממשרד התיירות בשיעור 10% מגובה השקעתם, וכן ליווי ממשרד התיירות ומעיריית תל אביב-יפו.

 

אמיר הלוי

נושאים שמוזכרים בידיעה