התעופה הבריטית ניצלה מהשלכות 'ברקזיט' ללא הסכם

יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי תיכנס לתוקף לקראת סוף החודש ועדיין אין הסכם להסדרת היחסים. חברות התעופה הבריטיות חששו ממגבלות על טיסותיהן למדינות האיחוד, אך הפרלמנט האירופי מאשר להן המשך פעילות ללא מגבלות

צילום: shutterstock

הפרלמנט האירופי, בית הנבחרים של האיחוד האירופי, קיבל אתמול החלטה לאפשר לחברות התעופה הבריטיות להמשיך לפעול בכל הקווים בין בריטניה למדינות האיחוד גם במקרה שבריטניה תפרוש מהאיחוד ללא הסכם להסדרת היחסים.

אתמול התקיימה גם הצבעה בבית הנבחרים הבריטי, שדחה ברוב קולות פרישה מהאיחוד ללא הסכם. יחד עם זאת, עפ"י החוק הבריטי, בריטניה צפויה לפרוש רשמית מהאיחוד האירופי ב-29 במרץ, לקראת סוף החודש, אלא אם כן האיחוד האירופי יסכים לארכה.

החלטת הפרלמנט האירופי תקפה לגבי כל מדינות האיחוד וכוללת אישור להיקף טיסות של החברות הבריטיות ברמה מקבילה לקיץ 2018, וכן אישור לא מוגבל למעבר של מטוסים בריטיים במרחב האווירי שלהן ועצירה בתחומיהן.

מועצת אירופה אמורה לאשר את החלטת הפרלמנט האירופי, ואיגוד משרדי הנסיעות הבריטי, ABTA, בירך על ההחלטה, אך ציין כי בכל מקרה עדיף שבריטניה והאיחוד יגיעו להסכם.

מרק טאנצר, מנכ"ל ABTA, אמר: "עם הסכם או בלי הסכם, הטיסות תימשכנה והציבור הבריטי יכול להזמין חופשות בביטחון מלא. הסכם בין בריטניה לאיחוד הוא בעדיפות עליונה, ואם יגיעו להסכם, תיכנס לתוקף תקופת מעבר, והכל יישאר אותו דבר עד סוף 2020".

נושאים שמוזכרים בידיעה