ועדת הקורונה תקיים ב-4/08 דיון בהיערכות לפתיחת השמיים

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
לאחר שח"כ לוי ביקש דיון דחוף לקידום מתווה לפתיחת השמים, ויו"ר הוועדה ח"כ שאשא ביטון החליטה לקיים ישיבה היום, נדחה ברגע האחרון הדיון לשבוע הבא. בדיון ייטלו חלק אנשי משרד רה"מ, המל"ל, משרד התחבורה ומשרד הבריאות
ועדת הכלכלה של הכנסת
כנסת ישראל. צילום: 123rf

וועדת הקורונה תקיים ביום שלישי הבא (ג’) 4/08 דיון מיוחד בהיערכות לפתיחת השמיים לנכנסים וליוצאים מישראל, ביוזמתו של ח”כ מיקי לוי. במקור, הדיון היה אמור להתקיים כבר היום (שלישי), אולם ברגע האחרון הדיון נדחה בשבוע.
לדיון הוזמנו בין השאר נציגי משרד ראש הממשלה, המל”ל, משרד התחבורה, משרד הבריאות, משרד החוץ, משרד התיירות, משרד האוצר, רשות שדות התעופה, התאחדות סוכני הנסיעות, לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל.
הדיון מגיע לאחר שיושבת ראש הוועדה, ח”כ יפעת שאשא ביטון נענתה לפנייתו של ח”כ לוי, ביום ראשון השבוע, כפי שפרסמנו ב’פספורטניוז’.

ח”כ לוי ציין בפנייתו בין השאר כי: “מגפת הקורונה פגעה באופן קשה בפעילות במשק וכמעט בכל ענף התעסוקה ובכלל זה גם בענף התיירות הנכנסת והיוצאת, עם סגירת השמיים. פתיחת השמיים – והחזרתן של חברות התעופה לפעילות, יש בה משום מנוע תעסוקה למאות אלפי אנשים, עשרות אלפים מהם רק בחברות התעופה. התעופה בעולם מהווה את אחד ממנועי הצמיחה החשובים והמואצים, בארץ היא גם נכס אסטרטגי, ביתם של כמאתיים אלף בתי אב המתפרנסים במעגלים שונים ושומרת על העצמאות התחבורתית החיונית כל כך למדינת ישראל”.

עוד הוסיף ח”כ לוי מ”יש עתיד” כי: “בימים אלו מרבית הציוד חיוני מגיע לישראל דרך האוויר בחברות תעופה זרות. בימים האחרונים מתווספות מאות טיסות ביום בשמי אירופה וארצות הברית משום אחוזי הדבקה נמוכים לצד תרומה משמעותית לכלכלה וחזרה לשגרה, אין לנו ספק כי דיון מקצועי בדבר חיוני בעת הזו למדינה. בחודשים האחרונים גובשו מתווים שונים להפעלת תעופה בעידן הקורונה, עתיד ממושך בן שנתיים לפחות. בין המתווים גם מתווה של איגוד הטייסים שהעקרונות המוצעים בו להבנתי נכונים להפעלה לצד רמת התחלואה, ועל כן ניתן בהתבסס עליו לפתוח מיידית את השמיים בהסכם בין מדינתי בהתאם לרמת התחלואה ולשיקולים אחרים. לאור מצוקתו של הענף על כל ענפיו, לרבות מצבן של חברות התעופה ונותני השירותים של תיירות החוץ והפנים ועל מנת למנוע קריסה כללית של הענף ולנקוט בצעדים המידיים על מנת להציל הענף”.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “ועדת הקורונה תקיים ב-4/08 דיון בהיערכות לפתיחת השמיים”

  1. מירי קפון

    אין מה לחכות כל יום שלא נכנס מטבע זר למדינה נראה את עצמנו פושטי יד

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.