ונציה מבקשת להיכלל ברשימה השחורה של אונסק"ו

ראש עיריית ונציה זועם על ממשלת איטליה שדוחה פתרון שיאסור עגינתן של ספינות הקרוז מאות מטרים מפיאצה סן-מרקו. ברשימה השחורה של אונסק"ו מצויים בעיקר אתרים במזה"ת ובאפריקה הכללתם ברשימה מגבילה את אפשרויות הביקור בהם

צילום: shutterstock

 

מאז התרחשות התאונה חריגה שארעה בראשית החודש (2.6.19) בוונציה שעה שאוניית הנופש MSC-אופרה נגחה את הרציף, גברה המערכה של תושבי ונציה נגד מעברן של ספינות הקרוז הענקיות בתעלותיה ונגד עגינתן במרחק של מאות מטרים מפיאצה סן-מרקו.

בתאונה, שארעה ברציף הקרוזים San Basilio-Zattere, ונקלטה במצלמות עשרות תיירים, התנגשה אוניית הקרוז, שלא היה ביכולתה לעצור, בירכתיה של ספינת תיור בפוצעה  5 מנוסעיה.

מיד לאחר התאונה נמסר מטעמו של שר התחבורה האיטלקי, דנילו  טונינלי, כי בכוונתו לפרסם נוהל חדש שיפתור את בעיית אוניות הקרוז, המציפות את העיר באלפי תיירים אך מניבות לבעלי העסקים הכנסה זעומה.

אלא שבחלוף שלושה שבועות איבד ראש עיריית ונציה את אמונו בממשלה. הוא פנה לארגון התרבות העולמי אונסק"ו בבקשה להכניס את עירו לרשימה השחורה של הארגון.  

הצעד החריף ננקט לאחר שהתברר שהממשלה הנוכחית דחתה את ההבנות שהושגו בסוגיה עם הממשלה הקודמת. "ונציה נתונה בסכנה ואנו חשים שאנו תחת סכנה", אמר ראש העיריה לואיג'י ברוגנארו.

ברשימה השחורה של אונסק"ו מצויים בעיקר אתרים במזרח התיכון ובאפריקה ועובדת הכללתם של ערים ואתרים ברשימה מגבילה באורחי משמעותי את אפשרויות הביקור במקומות הללו.

צילום: שאטרסטוק

 

 

 

נושאים שמוזכרים בידיעה