שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
המים המציפים את עיר התעלות הגיעו ל-1.87 מטרים, רחוק רק 7 ס"מ מן השיא שנרשם לפני 53 שנים. העיריה הציבה במות עץ מעל למדרכות כדי שישמשו את הולכי הרגל ובמקום אחד התמוטטה במה כזאת והתיירים נאלצו לשחות כדי לא להיסחף עם הזרם

 

שילוב של תופעת גאות ושפל לצד גשמים ורוחות שירוקו עזות הבאות מכיוון הים האדריאטי יוצרים אירוע מטאורולוגי ושמו Acqua Alta – “מים גבוהים”, שמשמעותם שיטפון שהציף אתמול את עיר התעלות ונציה.

המים המציפים את עיר התעלות הגיעו לגובה של 1.87 מטרים, רחוק רק 7 ס”מ מן השיא שנרשם לפני 53 שנים, ב-1966. הרשומות של שיאי ההצפה נעשות החל מ-1923.

אתרי התיירות הפופולריים הוצפו ואלפי תיירים ותושבים נאלצו להמציא דרכים יצירתיות כדי להגיע למחוז חפצם. כיכר סנט-מרקו שהיא נקודת ריכוז ומוקד משיכה שכל תייר מגיע אליה היא גם אחד האזורים הנמוכים ביותר בעיר והכיכר היתה אחד האזורים שנפגעו בצורה הקשה ביותר. המים שם הגיעו לגובה של מטר אחד. הבזיליקה סנט-מרקו הסמוכה הוצפה זו הפעם השישית זה 1,200 שנה. ראש עיריית ונציה לואיג’י ברוגנרו (Luigi Brugnaro) אמר כי האתר המפורסם ספג “נזק חמור”.

ראש העיריה תלה את האשם לשיטפונות בשינויי מזג האוויר. הוא הוסיף ואמר לכלי תקשורת כי הנזק שחווה עירו הוא “עצום” וכי הוא צפוי להכריז על מצב של אסון. הוא הזהיר מפני אסון שלא יהיה אפשר לתקנו ולכן תבע לסיים בתוך זמן קצר את הפרויקט שיסייע למגן את הלגונה הוונציאנית הסובלת משיטפונות בכל שנה. “המצב דרמטי. אנו מבקשים מהממשלה לעזור לנו” צייץ ראש העיריה בטוויטר.

בפרויקט המדובר, המתנהל באיטיות זה 15 שנים, הושקעו כבר מיליארדי אירו כאשר המטרה שלו היא לייצר מחסומי מים שיתרוממו כאשר מפלס מימי הלגונה עולה וכך תימנע ההצפה . על פי משרד התשתיות באיטליה, מחסומי השיטפון הללו יימסרו למועצת העיר ונציה בסוף שנת 2021.

ונציה רבתי בנויה ממאה איים המצויים בלגונה. עד עתה דווח על שני אנשים שמתו באי פלסטרינה, רצועת אדמה דקה המפרידה בין הלגונה לים האדריאטי. נזק ברכוש נגרם למאות עסקים וכסאות ושולחנות הצפים במים מחוץ לבתי הקפה והמסעדות היו מחזה נפוץ. עובדי החנויות עשו שימוש בכלים שברשותם כדי לסלק את המים וכדי להציל את הסחורות במטרה למנוע נזק נוסף.

במקביל, תיירים ששהו בעיר ניסו להמשיך ולטייל ככל שהמים התירו להם. העיריה הציבה במות עץ מעל למדרכות כדי שישמשו את הולכי הרגל ובמקום אחד התמוטטה במה כזאת והתיירים נאלצו לשחות כדי לא להיסחף עם הזרם. תחנות של הוואפרטו, האוטובוס הימי, הוצפו במספר תעלות.

גם את מאטרה, עיר המערות ובירת התרבות האירופית לשנה זאת, הציפו מי גשמים את הרחובות. תחזית מזג אוויר באיטליה לימים הקרובים אינה מבטיחה טובות וגשמים צפויים להמשיך ולרדת.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.