ועדת החוקה לא אישרה את צירוף קפריסין, בריטניה, טורקיה וגיאורגיה לרשימת המדינות ‘האסורות’

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
הוועדה דחתה את ההצבעה על צירוף 4 המדינות לרשימה ודרשה לקבל עדכון על השימוש באמצעים מידתיים ועל אכיפת חובת הבידוד על השבים לארץ. כזכור, בשבוע שעבר אמר יו״ר הועדה למשרד הבריאות: ״אל תסתכלו על הוועדה כגוף שיאפשר לכם להגדיל אוטומטית את רשימת המדינות״
ועדת החוקה לא אישרה את צירוף קפריסין, בריטניה, טורקיה וגיאורגיה לרשימת המדינות 'האסורות'
קפריסין. צילום: שאטרסטוק

דרמה היום (שני) בועדת החוקה בכנסת, לאחר שהועדה לא אישרה הכנסת קפריסין, גיאורגיה, טורקיה ובריטניה לרשימת נמדינות האסורות.

כפי שפורסם בפספורטניוז בשבוע שעבר, ועדת החוקה של הכנסת הודיעה כבר בשבוע שעבר כי לא תאשר אוטומטית את הדרישה של משרד הבריאות להרחיב את רשימת המדינות ‘האסורות’ לנוסעים ישראלים.
עפ”י התקנות, ועדת החוקה לא אישרה היום (ב’) את תקנות סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה החדש (הוראת שעה) (הגבלת היציאה מישראל) (תיקון מס’ 7), התשפ”א-2021 ואישרה רק את תיקון מס’ 6 שכלל את הוספת המדינות ספרד וקירגיזסטן לרשימת המדינות ברמת סיכון מרבי, שהיציאה אליהן נאסרה.
הוועדה דחתה כאמור את הצבעתה על התיקון שנועד להוסיף ארבע מדינות: גיאורגיה, טורקיה, קפריסין ובריטניה, החל מה-30.7.21 לרשימה זו
ההצבעה על צירוף המדינות לרשימה ‘האסורה’ נדחתה עקב דרישת היו”ר ח”כ גלעד קריב לקבל עדכון על התקדמות השימוש באמצעים מידתיים יותר ועל איכות האכיפה של חובת הבידוד על החוזרים לישראל. בנוסף, הדגיש היו”ר ח”כ קריב את הצורך במעקב של הוועדה על היעילות בוועדת החריגים, ברשות האוכלוסין, ובקבלת הסברים על האחוז הנמוך של אישור הבקשות המופנות לוועדה.
היו”ר ח”כ קריב אמר: “לא יתכן שרשימת המדינות האסורות תלך ותתרחב, בשעה שאין התקדמות משמעותית בהפעלת הסדרים מידתיים יותר ובהבטחת אכיפה נאותה כאן בישראל. ועדת החוקה מצפה לקבל עדכונים מקיפים בנושאים אלה לפני הוספת מדינות נוספות לרשימה”
התקנות שאושרו, מאריכות בנוסף את תוקף התקנות הקיימות, לפיהן אסורה יציאת אזרחים ותושבים ישראלים (למעט חריגים אשר אושרו על-ידי וועדת חריגים) למדינות ברמת סיכון מרבי, ובנוסף, כלל הנכנסים לישראל (מכל גיל, כולל מחלימים ומחוסנים) ממדינות אלו, מחויבים בבידוד על-פי נהלי משרד הבריאות בעת כניסתם ארצה. התקנות יהיו בתוקף עד ל-5.8.21 והרשימה הנוכחית כוללת את המדינות: אוזבקיסטן, ארגנטינה, בלרוס, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו, רוסיה, ספרד וקירגיזסטן.

בהתאם ל’חוק הקורונה הגדול’, תקנות שהותקנו לפי החוק יוגשו לוועדה של הכנסת והכנסת תהיה רשאית לאשר את התקנות כולן או חלקן, או לא לאשרן או לשנות את תקופת תוקפן בתוך 24 שעות.
ככל שלא התקבלה החלטה בפרק הזמן הזה, והוועדה בכנסת תקיים דיון בתקנות ותחליט אם לאשרן כאמור, בתוך 7 ימים – בנוגע להגבלות החלות על המרחב הפרטי והציבורי, או בתוך 14 ימים – בנוגע להגבלות על פעילותם של עסקים ומקומות הפתוחים לציבור.
במקרה שהוועדה לא הכריעה בתום תקופות הזמן הללו, ההכרעה עוברת למליאת הכנסת כעבור עוד מספר ימים, ואם גם המליאה לא מכריעה בהן, התקנות מתבטלות.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

6 מחשבות על “ועדת החוקה לא אישרה את צירוף קפריסין, בריטניה, טורקיה וגיאורגיה לרשימת המדינות ‘האסורות’”

 1. יופי באמת

  ומי יפצה את חברות התעופה וסוכנויות הנסיעות על הביטולים האגרסביים שחוו בעקבות האמירות ההזויות, ההפחדות המוגזמות, החלטות הלא חוקיות/לא הגיוניות/ולא אחראיות שכבר נעשו???
  ממשלה בושה!

 2. אל עלי

  אז אין חל”ת
  דייייייי
  שגעתם אותי
  יש אין
  אין יש
  אין

  עוזב את אל על גם ככה מרויח שכר מינימום
  ביייי

 3. ברסי

  חבורה של תותחים שלא מתייחסים לרעשי רקע המעושים של התקשורת!!!
  הלוואי שיפתחו את כל המדינות שנסגרו בפני הישראלים

 4. עדי

  לא הבנתי האם מותר לטוס ללונדון בחודש אוגוסט 21. מכיון שמרד הבריאות אומרים שאסור לטוס ללונדון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.