ועדת הכלכלה אישרה הגבלות על הפעלת נתב”ג עד 7 באוקטובר

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
ועדת הכלכלה אישרה להאריך את ההגבלות על הפעלת שדות תעופה בתקופת הקורונה. סגן הממונה על בריאות הציבור: "מתכוונים לאפשר פתיחת 20-30 שולחנות אוכל בנתב"ג". רש"ת: "לא סביר. מבקשים 40-50 שולחנות"
ועדת הכלכלה
מתחמי הסעדה בנתב"ג סגורים בתקופת הקורונה. צילום: ספיר פרץ זילברמן

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח”כ יעקב מרגי, אישרה היום (ב’) את החלטת הממשלה להאריך את תוקפן של התקנות העוסקות בהגבלות על הפעלת שדות תעופה, מתוקף חוק הקורונה הגדול. היו”ר מרגי פתח את הדיון ואמר כי לפני כחודש אישרה הממשלה את התקנות האמורות, שנועדו למצוא את האיזון שבין הפעלת הטיסות לבין השמירה על בריאות הציבור וצמצום סכנת התפשטות הקורונה. תוקפן של התקנות פג והממשלה מבקשת להאריכן ב-28 ימים נוספים, תוך הכנסת תיקונים שחלקם בעקבות הערות שנשמעו בדיונים הקודמים בוועדה.

היועצת המשפטית של רשות התעופה האזרחית, עו”ד רננה שחר, התייחסה לשינויים, בהם פתיחת מתחמי המזון, לפי דרישת הוועדה והסבירה כי הממשלה מציעה להסמיך את מנכ”ל משרד הבריאות להתיר הצבת שולחנות וכיסאות במתחם אכילה משותף בשדה תעופה ולאפשר ישיבה לצורך אכילה בו, בתנאים שיקבע לשם צמצום הסיכון להדבקה. תיקון נוסף שמציעה הממשלה הוא לבטל את החובה של מפעיל הטיסה למדוד חום לפני העלייה למטוס, בתנאי שנערכת בדיקת חום בכניסה לשדה התעופה. כמו כן, בעקבות דרישת הוועדה מבקשת הממשלה לקבוע כי מפעיל אווירי שלא יסדיר נהלים להתמודדות עם מקרה שבו איש צוות חש בתסמינים במהלך הטיסה – מסתכן בכך שיעבור עבירה פלילית ומנהלית.

סגן ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד”ר אודי קלינר, אמר בדיון כי היה בשבוע שעבר בסיור בנתב”ג. לדבריו, מדובר בשטח של כ-1,300 מ”ר והכוונה היא לאפשר פתיחת כמה עשרות שולחנות. עם זאת, הוא סייג ואמר כי הדבר עדיין מצריך את אישור מנכ”ל משרד הבריאות, אך הוא מאמין שניתן למצוא פתרון ששני הצדדים יוכלו לחיות איתו. היו”ר מרגי אמר כי הוא חושש שמדובר במריחה, אז הזכיר כי התקנות בתוקף ל-28 ימים בלבד ולאחר מכן שוב יגיעו לאישור הוועדה. הוא הוסיף כי מדובר בקצב איטי וקרא להביא את המתווה לאישור בהקדם. ד”ר קלינר התייחס גם לביטול חובת בדיקת החום לפני העלייה למטוס ואמר כי “בסוף אנחנו לא חיים בעולם של אפס סיכונים, ומי שלא חש בטוב בשדה תמיד ניתן למדוד לו שוב את החום. הבדיקה בעלייה למטוס מעכבת מאוד את הנוסעים. מי שלקח תרופה להורדת החום לפני העלייה למטוס גם 4 מדידות לא יעזרו לו”.

ועדת הכלכלה של הכנסת
קפה מרחוק. כך מזמינים קפה באילן’ס בנתב”ג. צילום: ספיר פרץ זילברמן

היועץ המשפטי של רשות שדות התעופה, עו”ד רון חלפון, אמר כי הצעת משרד הבריאות לא סבירה ומדברת על הצבעת 20 שולחנות במרחק של 20-30 מטר בין שולחן לשולחן. הוא הוסיף כי רש”ת מבקשת לקבוע מרחק בין השולחנות ולא את מספר השולחנות שייפתחו בצורה שרירותית. עוד ביקש חלפון כי בתקנות שיובאו לאישור הוועדה בחודש הבא תעמוד חובת ההתייצבות בנתב”ג על 4 שעות לפני הטיסה, ולא על 3 שעות כפי שהמצב כיום.

סמנכ”ל המסחר של רש”ת, יורם שפירא, ביקש לקבל את ההחלטה בעניין ההסעדה היום, לפני שיוצאות טיסות החגים, כדי לפזר את הקהל. לדבריו, “יש מקסימום 10 טיסות בשעה ואנחנו מדברים על 40-50 שולחנות”. ח”כ מרגי אמר כי אין ספק שהמתווה היה צריך להגיע לוועדה, ומשלא הגיע הוועדה מבקשת שיובא בהקדם.

כאמור, הוועדה אישרה בתום הדיון את הארכת ההגבלות ואת השינויים בתקנות, שיהיו בתוקף עד ה-7 באוקטובר 2020.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה