בהלת האומיקרון: מה מותר ומה אסור? סדר בהנחיות/הגבלות החדשות שנכנסו לתוקף

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
וריאנט חדש הגיח אל חיינו ובעקבותיו התקבלו הנחיות חדשות במסגרת המאמץ להתפשטותו בארץ. כמה בדיקות קורונה נדרשים כעת לעשות כל הישראלים השבים מכל מדינה שהיא? לאיזה מדינות חל איסור מוחלט לטוס? ומי נדרשים לשהות בבידוד במלונית?
וריאנט האומיקרון
נתב"ג בימי קורונה. צילום: ספיר פרץ זילברמן

נכנסו לתוקף ההנחיות החדשות שממשלת ישראל קיבלה במוצ"ש במסגרת המאמצים למניעת התפשטות הווריאנט החדש, האומיקרון.

מה מותר ומה אסור? פספורטניוז עושים סדר בהנחיות/הגבלות החדשות:

סגירת שמיי ישראל לכניסת זרים למשך שבועיים למעט מקרים שיאושרו ע"י ועדת חריגים. מאידך, תחרות מיס יוניברס הבינלאומית הוחרגה והיא תתקיים כמתוכנן ב-12 בדצמבר באילת. כל המשלחות והמשתתפים באירוע יעברו מספר בדיקות קורונה גבוה מהרגיל.

חל איסור לטוס למדינות אדומות – כל יבשת אפריקה למעט מרוקו ומצרים. המדינות האדומות הן: אנגולה, אוגנדה, איי סיישל, אריתריאה, אתיופיה, אסוואטיני, בוטסואנה, בורונדי, בורקינה פאסו, בנין, גאנה, גבון, ג'יבוטי, גינאה, גינאה ביסאו, גינאה המשוואנית, גמביה, דרום אפריקה, דרום סודן, הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, הרפובליקה המרכז אפריקנית, הרפובליקה של קונגו (קונגו בראזוויל), זימבבואה, זמביה, חוף השנהב, טוגו, טנזניה, כף ורדה, ליבריה, מאוריטניה, מאורציוס, מאלי, מדגסקר, מוזמביק, מלאווי, לסוטו, ניגריה, ניז'ר, נמיביה, סאו טומה ופרינסיפה, סומליה, סנגל, סיירה לאון, סנט הלנה (בריטניה), צ'אד, קומורוס, קניה, קמרון, ראוניון (צרפת) ורואנדה.

הטסים למדינות אדומות ללא אישור ועדת חריגים צפויים לקנס מנהלי בגובה 5,000 שקל.

מחוסנים או מחלימים על פי נהלי משרד הבריאות השבים מכל מדינה שהיא, נדרשים להיכנס לבידוד ביתי עד לקבלת תוצאה שלילית מבדיקת PCR שנלקחה בנתב"ג עם הנחיתה ותוצאה שלילית מבדיקת PCR ביום השלישי לחזרה לארץ. מי שלא יבצעו את הבדיקה הנוספת ביום השלישי, יידרשו להשלים בידוד מלא.

לא מחוסנים השבים מכל מדינה שהיא, נדרשים לשהות בבידוד ביתי עד לקבלת תוצאת PCR שלילית מנתב"ג ותוצאת PCR שלילית מבדיקה ביום השביעי לבידוד. מי שלא יבצעו את הבדיקה הנוספת ביום השביעי, יידרשו להשלים בידוד מלא.

כל השבים, נכון לכתיבת שורות אלה, מדרום אפריקה, אתיופיה, בוטצואנה ומלאווי שביבשת אפריקה נדרשים להיכנס לבידוד במלונית עד לקבלת תוצאת בדיקת קורונה שלילית.

המדינה תיידע את הישראלים שיוצאים לחו"ל כי ייתכן שינוי בהנחיות בעת שהייתם מחוץ לישראל וכי הם יישאו באחריות לעמוד בהנחיות העדכניות בעת שובם לישראל.

יעשה שימוש באיכונים סלולריים שיופעלו על ידי שירות הביטחון הכללי (שב"כ) למעקב אחר מאומתים שנושאים את הזן החדש "אומיקרון", במטרה לאתרם ולקטוע את שרשראות ההדבקה. החלטה זו תיכנס לתוקף לאחר אישור שרי הממשלה, בתקנות לשעת חירום. במקביל, יקודם הליך החקיקה בנושא.

נמל התעופה בן גוריון נותר פתוח לטיסות יוצאות ונכנסות.

עוד הוחלט כי:

בחללים סגורים, יוחל מתווה התו הירוק בהתכנסות העולה על 50 משתתפים (במקום 100 משתתפים, על פי המצב הנהוג כיום).

מופעים ופעילויות בחג החנוכה יוותרו ללא שינוי, בהתאם למתווה שאושר בשבוע שעבר, תוך הקפדה על כללי התו הירוק ויישום אכיפה מוגברת. בהידברות בין משרדי האוצר והתיירות, יגובשו דרכים לסייע לענף התיירות בהתאם.

בנוסף, נכנסו לתוקף תקנות חדשות המתייחסות לתחבורה הציבורית מנתב״ג:

▪️ תתאפשר הורדת נוסעים בלבד מהרכבות והאוטובוסים המגיעים לנתב"ג.
▪️ הנוחתים בנתב"ג לא יוכלו לעלות על הרכבת והאוטובוסים.
▪️ היציאה מהשדה תתאפשר באמצעות רכב פרטי, איסוף על ידי קרובים או באמצעות מוניות מיוחדות.

שינויים בהסדרי התחבורה הציבורית בנתב״ג. צילום: Shutterstock

▪️ בכפוף לאישור תיקון התקנות, בתיאום עם משרד הבריאות והמשפטים, תתאפשר גם נסיעה מנתב"ג באמצעות מוניות שירות, שיפעלו בתפוסה של עד 50% לנסיעה משותפת לכתובת מגורים אחת.
▪️ לפיכך, במטרה להקל על הטסים והטסות לחו"ל ולהפחית את סיכוני ההדבקה, החל מהלילה, תינתן הנחה של 50% בחניונים לטווח ארוך בנתב"ג לתקופה שתקבע.
▪️ עבור ציבור העובדות והעובדים במרחב נתב"ג, יוסדרו הסעות החוצה מנתב"ג כתחליף לתחבורה הציבורית.
▪️ הטסים והטסות מאילת לנתב"ג בתעופה הפנים ארצית, ינחתו בטרמינל 3, ומשם ימשיכו באמצעות *היסע חינמי* לתחנת סבידור מרכז בתל אביב (בכפוף להצגת כרטיס טיסה מאילת).

נוסעים החוזרים בטיסות בינלאומיות, לא יוכלו לעלות על טיסה פנים ארצית ויחויבו לפעול בהתאם לתקנות חובת הבידוד

כאמור כל ההחלטות האמורות נכנסו לתוקף בחצות הלילה (00:00) שבין יום א׳, 28 בנובמבר 2021, ויהיו בתוקף למשך 14 ימים.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

2 תגובות

  1. למה אתם מצטטים את השטויות של משרד הבריאות?
    אף אחד לא מיחס חשיבות לכל ה"כללים" החדשים

  2. עובדים על כולנו. אתמול ברכבת צפונה עשרות שבים מחו"ל שלקחו מונית מנתב"ג לראשון לציון /לתל אביב ונסעו הביתה ברכבת מיעדים אלו. אחרת מונית הביתה תעלה להם הון. מחרטטים אותנו עם תקנות בנוסח צפון קוריאה הורסים וממיתים את התיירות וקובעים גזרות ליבשת שלמה לוריינט שמדינה שבה הוכרז על ידי ארגון הבריאות והחולי העולמי כלל לא הכריזה עליו למעט הערכה. ב 24.11 הודיעה דרום אפריקה שלא מעוניינת יותר בחיסונים מפייזר ומודרנה ב 26/11 ארגון הבריאות העולמי הפך את המדינה למצורעת ואותנו למוטרפי השיטה שבינה לבין אפידמיולוגיה ולא כלום… בסוף יתעוררו אבל זה יהיה מאוחר מידי. שמיליון נפגעים יצאו לרחובות השיטה תיפסק . הפוליטיקאים הפכו לאפידמיולוגים או מוזנים ברופאים בניגוד ענינים חריף וזה פרור ממה שיש לומר בנושא . יש לאחד את כל גורמי התיירות וךלצאת להפגנות ענק .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.