זה היה צפוי: הרץ העולמית נכנסת להליך חדלות פרעון וארגון מחדש

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
קבוצת השכרת הרכב המחזיקה גם במותג הרכב Dollar הגישה בקשה להגנה מפני הליך פשיטת רגל. כפי שכבר פורסם בפספורטניוז, הגיעה לאחרונה לעסקה לדחיית תשלום חובותיה ובימים האחרונים מנכ"לית החברה התפטרה. הליך החדלות פרעון מתייחס לפעילות בארה"ב וקנדה בלבד
הרץ נכנסת להליך חדלות פרעון
תחנת הרץ - נמל התעופה מיאמי. צילום: rf123

תאגיד הרכב העולמי, הרץ גלובל הולדינגס בע”מ (HTZ.N), הכריז כניסה להליך  של חדלות פירעון ואירגון מחדש. בהודעה רשמית של חברת השכרת הרכב נאמר כי היא החברה וחלק מחברות הבת שלה בארצות הברית וקנדה הגישו את הבקשה להגנה מפני נושים (Chapter 11), לבית המשפט במחוז דאלוור שבארה”ב.

החברה פרסמה אתמול (שישי) הודעה על בקשתה להגנה מפני נושים, זאת לאחר בשבועות האחרונים התפרסמו כבר ידיעות בתקשורת האמריקאית, כי הליך חדלות הפרעון הינו בלתי נמנע, זאת לאחר החברה כבר קיבלה הארכות לתשלום חובותיה הכבדים.

חשוב לציין כי הליך חדלות הפרעון מתייחס רק לפעילות החברה בארה”ה וקנדה וכל סניפי החברה בעולם כולל המותגים שהחברה אוחזת בינהם Dollar, Thrifty ממשיכים לעבוד כסדרם ויישארו פתוחים כרגיל  ללקוחות. בהודעת החברה היא מציינת כי כל ההזמנות, שוברים ושוברים שונים יכובדו ולא יושפעו מהכניסה להליך פשיטת הרגל.

כזכור, הרץ חתמה על עסקה עם נושי החברה על הארכת מועד תשלום חובותיה מ-4 במאי ל-22 בחודש, וזאת לאחר דחייה קודמת, מה-27 באפריל ל-4 במאי.

כפי שפרסמנו בשבוע שעבר, קבוצת הרץ שקועה בחובות של 17 מיליארד דולר, ואם לא תצליח לפרוע את החובות לנושי החברה, היא עלולה להכריז על חדלות פירעון.
המשבר הפיננסי של הרץ החמיר בעקבות התפשטות הקורונה, וכפי שהצהירה “ריסקה את הביקוש למכוניות שכורות, כשאנשים מבטלים נסיעות ונשארים בבית”.
השכרת רכב תלויה ברובה בשדות תעופה בארה”ב ובכל אירופה, ומהווה שני שליש מכלל הכנסות קבוצת הרץ, וכתוצאה מהפסקת הטיסות היא נפגעה קשה במיוחד.
המודלים העסקיים של חברות ההשכרה בארה”ב חשופים גם לשינויים במחירי מכוניות משומשות, וירידה מהירה מהצפוי במחירי המכוניות המשומשות גורמת לחברה הפסדים, ולחילופין מאלצת אותה להעמיד ביטחונות נוספים ולדלל את היקף הנזילות שלה.
כבר בחודש שעבר הרץ קיצצה 10,000 משרות בארצות הברית, יותר מרבע מכוח העבודה שלה, בגלל הירידה הדרסטית הצפויה להשכרת רכב באביב ובקיץ הקרוב.
לפני משבר הקורונה הרץ הייתה בשלבים האחרונים של תוכנית ארגון מחודשת, שנועדה לבלום הפסדים מצטברים. למרות שרשמה הכנסות שיא בשנה שעברה, הקבוצה עדיין הפסידה 58 מיליון דולר, לעומת הפסד של 225 מיליון דולר ב-2018.

כפי שפורסם בפספורטניוז ביום רביעי, מנכ”לית הרץ העולמית, קתרין מרינלו, התפטרה מתפקידה בסוף השבוע האחרון, ודירקטוריון החברה בחר את פול סטון כמנכ”ל הבא. סטון שימש בעבר כסמנכ”ל החברה וכממונה על התפעול הקמעונאי הראשי בצפון אמריקה.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה