“זה עתה סיימנו את ההכנות, החזרנו עובדים, רכשנו מזון, השקענו מיליוני שקלים וכל זה עומד כעת לרדת לטמיון”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
כך כותב הערב אמיר חייק, נשיא התאחדות המלונות לרה"מ נתניהו בקריאה לשנות את ההחלטה על הסגר הכללי וסגירת המלונות. "אנא, גלה יוזמה לאיתור פתרון יצירתי של ״חופשה מבוקרת״ במתווה מחמיר וביחד נצלח את המשבר הזה בריאים גם בגוף"
אמיר חייק
אמיר חייק צילום: יח"צ

נשיא התאחדות המלונות אמיר חייק, משגר הערב (שבת), מכתב דחוף לרה”מ עם העתקים לכל שרי הממשלה יום לפני ההכרעה האם אכן יוטל סגר מוחלט מיום שישי הקרוב, שיוריד לטימיון את כל השקעתם של המלונאים.

חייק כותב לנתניהו: “מכתבנו זה משוגר אליך בדחיפות ערב הדיון וההחלטה בממשלה להטיל סגר כללי על ישראל בחגי תשרי, לרבות על המלונות ברחבי הארץ והוא בבחינת הסרת מכשול מפני עיוור.
ענף המלונות ספג בתקופת הקורונה מכה קשה וכואבת, עשרות אלפי עובדי הענף נשלחו לחל”ת או פוטרו ומאז החזרה לשגרה נפתחו מחדש רק 63% מהמלונות. מרביתם עדיין מדממים ומתקשים להתאושש.
והנה, אך התחלנו ללקק את הפצעים ולאחר שעמדנו בכללי התו הסגול המחמירים בחודשי הקיץ, (שדרשו מאיתנו השקעות רבות), שוב מרחפת סכנה קיומית על הענף ועל תעשיית המלונות כולה. זה עתה סיימנו את ההכנות לחג, החזרנו עובדים לעבודה, רכשנו ציוד ומזון רב, עשינו מאמצים שיווקיים ועוד. השקענו מיליונים רבים של שקלים רק בהכנות, ביודענו שאזרחי ישראל מנועים מלנסוע לחו״ל -וכל זה עומד כעת לרדת לטמיון.

בעוד בתקופה זו של החגים, מרבית המשק נכנס להאטה, עבורנו חגי תשרי הם תקופת שיא הפעילות, הזדמנות להרוויח את מה שעתיד לשמש לנו בהמשך, בחודשים הארוכים בהם נהיה שוב סגורים – ‘חמצן’ כדי שנשרוד עד פסח. אובדן ההכנסה הצפוי למלונות בחגי תשרי בלבד, בשל הסגר המתוכנן נאמד בכ-800 מיליון ₪”.

נשיא התאחדות המלונות מוסיף וכותב: “אנו פונים אלייך בבקשה לבחון שנית את ההחלטה ולמנות צוות שרים ואנשי מקצוע מתחום הבריאות והתיירות שיקיים עמנו ועם ראשי ערי התיירות עבודת מטה מהירה שתציג חלופה לסגר באמצעות מתווה חופשה סביר וזהיר בחגי תשרי.

ישנם 4 קווי הגיון מנחים לבקשתנו זו ממך ומשרי הממשלה:
א. ההוצאות הגדולות אליהם נקלענו בהכנות וברכש לאירוח עשרות אלפי אורחים בראש השנה ובסוכות ואשר עלולות לרדת לטמיון.
ב. החשש מאובדן תשתיות לאומיות שנבנו בעמל רב עשרות שנים, שכן מלונות שיסגרו כעת לא יוכלו לפתוח שוב לפני פסח באופן שיגרום לחלק מהמלונות להסגר לצמיתות ולפגוע אנושות בענף שמכניס למדינה מיליארדים רבים של שקלים מידי שנה.
ג. השהייה בבתי המלון כמוה כשהייה בבית: לבית המלון מגיעים במיוחד בחופשות החגים, זוגות/משפחות גרעיניות, לשהייה משותפת של מספר ימים. השהייה במלון היא תחת אותם כללים והגבלות תנועה, פעילות, התקהלויות וכיוב’ החלים על שאר הציבור בבתים. לעניין האוכל – המלונות יתארגנו לקפסולות של משפחות גרעיניות וגם לשרות חדרים. מערכות האכיפה יודעות להתמודד עם המעבר מבית המגורים לבית המלון.
ד. גם בעתות מתח ומשבר בריאותי וכלכלי יש לאפשר לישראלים יציאה ל״התרעננות מבוקרת״ בישראל, תוך שאנו מוכנים ליטול על עצמנו מגבלות מחמירות באירוח ובהסעדה.”

חייק מסיים וכותב לנתניהו: “אדוני ראש הממשלה, מוטלת על כתפיך אחריות כבדה לעתידו וגורלו של ענף שלם עם עשרות אלפי עובדים. אנא, גלה יוזמה לאיתור פתרון יצירתי של ״חופשה מבוקרת״ במתווה מחמיר וביחד נצלח את המשבר הזה בריאים גם בגוף, גם בנפש ועם פגיעה כלכלית פחותה בהרבה בענף חשוב זה.”

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

2 מחשבות על ““זה עתה סיימנו את ההכנות, החזרנו עובדים, רכשנו מזון, השקענו מיליוני שקלים וכל זה עומד כעת לרדת לטמיון””

  1. בני המנהל

    אני עובד זה הכי חשוב השקעתי התמקצעתי ולכן אני פה …..
    ורצת עזרה מלמעלה אף פעם לא הזיקה …..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה