שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

זעם על החלטת הממשלה "לארוז" את כל אפריקה כיעד אדום: "קלות בלתי נסבלת של האצבע על הדק ההגבלות"

ענף התיירות מדווח על גל ביטולים בעקבות ההגבלות החדשות שיחולו החל מחצות הלילה על ציבור היוצאים/נכנסים לישראל. מנכ"ל "עולם אחר", המתמחה בטיולים לאפריקה: "יש כל כך הרבה דברים שאפשר לעשות לפני שסוגרים יבשת שלמה. אני מצפה לנס חנוכה. לא פשוט להיות בעל חברת תיירות"
אומיקרון באפריקה
קורונה באפריקה. צילום: Shutterstock

זעם בענף התיירות על החלטת הממשלה מאמש (מוצ"ש) להכניס לרשימת המדינות האדומות את כל מדינות יבשת אפריקה, למעט מרוקו ומצרים.

"אנגליה הייתה הראשונה שהגבילה 6 מדינות באפריקה הדרומית, אחריה החלו רוב מדינות אירופה להגביל 8 מדינות. גם ארה"ב מגבילה 8 מדינות באפריקה הדרומית ואוסטרליה מגבילה 9 מדינות ורק מדינת ישראל 'אורזת' כמעט את כל יבשת אפריקה – עשרות מדינות ואוכלוסייה של למעלה ממיליארד ו-300 מיליון נפשות – ב'אריזה' אחת. הקלות הבלתי נסבלת של האצבע על הדק המגבלות. כנראה שהלחץ האדיר בממשלה והפחד שהמגיפה תפיל אותה, גורמת לחוסר רציונליות", מוחים היום (א') גורמים בענף התיירות.

בתוך כך, בתעשיית התיירות מדווחים על גל של ביטולים בעקבות ההנחיות החדשות עם גילויו של ורינאט אומיקרון. אחד מהם הוא שלמה כרמל, בעלי חברת "עולם אחר", המתמחה בהוצאת טיולים ליבשת אפריקה. "מצטערים להודיע שכל מאמצינו העלו חרס ולא נותרה ברירה אלא לבטל/לדחות את הפעילות הנוכחית בעקבות החלטת הממשלה", כך הודיע היום כרמל לכ-200 מטיילים שאמור היה להוציא מחר (ב') בטיסה ישירה של אל על לטנזניה שנכנסה לרשימה האדומה.

שלמה כרמל מימין. צילום: יח"צ עולם אחר

בדיוור ללקוחותיו כותב כרמל, "אנחנו מוחים על ההחלטה ומאמינים שנעשתה טעות בשיקול הדעת שתתברר כמהלך מוגזם שאינו עומד באותו קו גם עם המדינאות הבינלאומית". עוד לדברי כרמל, "מטרתנו הייתה לצאת לטיול באוויר הפתוח בטיסה ישירה, עטוף באין סוף מנגנוני בטיחות אישית מוכחים באמצעותם מעולם לא נדבק אף מטייל. אנו מצרים על שנלקחה מאיתנו, מכם ומשפחותיכם הזכות לממשו במועד הנוכחי ומבינים את גודל האכזבה בביתכם. נעבור את זה, נתחזק ואנו מבטיחים לכם שנפגש בקרוב במרחבי הסוואנה בעונת ההמלטות או פסח. נתפנה עכשיו לעבודה מול כל הגורמים בטנזניה וחברת התעופה לטיפול במתווה הדחייה/ביטול וההחזרים. בימים הקרובים יצא עדכון אישי מסודר לכל אחת ואחד מכם".

כרמל מוסיף ומדגיש כי "אפריקה היא יבשת גדולה וטנזניה היא לא בדרום אפריקה. יש כל כך הרבה דברים שאפשר לעשות לפני שסוגרים יבשת שלמה. אני מצפה לנס חנוכה. מצפה להכרזה שתשחרר את טנזניה ומדינות נוספות שהן לא חלק מכל זה. לא פשוט בכלל להיות במקום הזה כבעל חברת תיירות שנמצא מאחורי ההכרזה הזו שברגע אחד חוסמת יעד טיול כל כך בטוח".

עוד לדברי כרמל, "לאורך כל תקופת קורונה המשכנו להוציא טיולים לאפריקה וכחברה מהרגע הראשון לקחנו על עצמנו אחריות מלאה על בטחון המטיילים שלנו. חלק מרכזי מזה היה ליצור את 'תו הספארי' המגדיר את סטנדרט הטיול מהיבטי קורונה ולספק טיול ספארי בטוח ומוגן למטיילנו. 'תו הספארי' הוגדר בשיתוף עם רופא ישראלי מומחה לקורונה שיצא לשטח, ערך סיורים בכל הלודג׳ים ובמקומות בהם טיולי הספארי שלנו מבקרים וכלל הנחייה של הצוותים המקומיים. בנוסף לכך, מחודש אוגוסט השנה העמדנו סטנדרט נוסף לפיו לכל הפעלה שלנו בטיסה ישירה, מצטרף רופא ישראלי המפקח על נהלי קורונה ו'תו הספארי' ונמצא זמין בשטח לכל עניין רפואי במידת הצורך".

זאת ועוד מוסיף כרמל, "הטיול שלנו מתקיים רובו ככולו באוויר הפתוח בטבע הפראי של הסוואנה האפריקאית. טיול בתוך מרחבים אינסופיים שבהם זה רק אנחנו והטבע. הטיולים שלנו לא מגיעים לערים גדולות ואנחנו לא מבקרים במרכזי אוכלוסייה צפופים. אנחנו כמעט ולא באים במגע עם האוכלוסייה המקומית ויותר מכך, דאגנו, בשיתוף עם ממשלת טנזניה ובעלי הלודג׳ים המקומיים, שכל הצוותים המקומיים שבאים איתנו במגע ישיר יהיו מחוסנים. הכוונה לנהגים ועובדי הלודג׳ים".

כרמל מסכם, "כמה עבודה מושקעת במשך חודשים ואז ברגע אחד, הכל משתנה".

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.