שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

חבילת ״הסיוע״ של מדינת ישראל לענף התיירות: 30 אלף שקל לכל עובד שיעבור מקצוע

הממשלה החליטה על חבילת סיוע לענף התיירות. עיקר הסיוע עוסק במענק להחלפת מקצוע. בנוסף, בתי מלון שרשמו ירידה של למעלה מ-40% במחזור יוכלו לקבל מענקים בסכום כולל של כ-150 מיליון ש"ח. עובדים מענף התיירות יוכלו להיות מועסקים כנאמני קורונה במערכת החינוך וכחוקרים אפידימיולוגיים ברשויות המקומיות
צילום: Shutterstock
צילום: Shutterstock

כפי שפורסם הבוקר בפספורטניוז, חבילת הסיוע של המדינה לענף התיירות אותה מוביל שר האוצר ליברמן, מתמקדת בסיוע כספי להחלפת מקצוע התיירות.

״בהמשך להנחיית ראש הממשלה בישיבת הממשלה השבועית, גובש המתווה, אשר מטרתו לסייע לענף התיירות להיערך ולהתאים עצמו לשינויים החלים בעקבות המשך הטיפול בנגיף הקורונה״, מציינים בהודעה מיוחדת הערב, מטעם רה״מ, שר התיירות ושרת הכלכלה.

ההחלטה תובא לאישור הממשלה בהקדם.

ההחלטות שהתקבלו:

– חבילת הסיוע עומדת השקעה בהיקף של עד 30,000 ש"ח בכל עובד מענף התיירות שיבחר להשתלב בעיסוק אחר, בענף או מחוצה לו.

השקעה זו תחולק באופן הבא:

• קבלת הכשרות מקצועיות לכלל העוסקים בענף התיירות בעלות של עד 20,000 ש"ח להכשרה, ללא מגבלת תפוסה ובסבסוד המדינה. ההכשרות המקצועיות מיועדות למגוון רחב של מקצועות בתחומי ההיי-טק, התעשייה ועוד.

• תינתן מלגת הכשרה חודשית בסך של עד 10,000 ש"ח כתלות באורך ההכשרה (עד ל-4 חודשים), וזאת ללא קשר למקורות הכנסה אחרים (ככל שיהיו).

מסיוע זה יוכלו ליהנות מועסקים בענף התיירות, בהם מורי דרך וסוכני הנסיעות, אשר עיסוקם מושפע משינוי הנחיות הכניסה לישראל.

– הוחלט גם על הארכה של מספר חודשים לקרן ההלוואות בערבות מדינה ממנה יוכלו ליהנות כלל העסקים במשק.

בנוסף, יועבר סיוע כספי גם בדרכים הבאות:

• בתי מלון שחוו ירידה בהיקף של למעלה מ-40% במחזור העסקים בשל ההגבלות על כניסת תיירים לישראל, ייהנו ממענקים בסכום כולל של כ-150 מיליון ש"ח שיועברו במהלך החודשים הקרובים.

• מארגני התיירות הנכנסת – יוקצו משאבים לסיוע ותמיכה בפעולות שיווק, שימור כוח אדם והחזר הוצאות בסך כולל של כ-60 מיליון ש"ח.

• מורי דרך – המדינה תממן כ-25,000 סיורים ללא תשלום לציבור אשר יבוצעו ע"י מורי הדרך, תמורת תשלום בסך כ-1,000 ש"ח לסיור ובסכום כולל של כ-25 מיליון ש"ח. הסיורים יבוצעו באמצעות רשות הטבע והגנים ומשרדי ממשלה נוספים.

– נוסף על כל אלו, ובמטרה לייצר פתרונות פרנסה מיידיים, עובדים מענף התיירות יוכלו להיות מועסקים כנאמני קורונה במערכת החינוך וכחוקרים אפידימיולוגיים ברשויות המקומיות, בשכר חודשי בהיקף של עד כ-11,000 ש"ח.

ראש הממשלה, נפתלי בנט: "אנחנו מתייצבים לעזור לאנשי ענף התיירות ברגעים הקשים. המטרה היא להגן על בריאות אזרחי ישראל מפני זן האומיקרון, ובמקביל לשמור על המשק פתוח ועל הכלכלה כסדרה. זה הקו שאנחנו מובילים, בצורה סדורה וזהירה, תוך למידה מתמדת של המידע ועדכון הצעדים בהתאם. לכן, גיבשנו חבילת סיוע משמעותית לענף התיירות ואנחנו ממשיכים לגבש פתרונות ומענה לכל מי שזקוק לכך. ההסכם הנוכחי יסייע למורי הדרך, לבתי המלון, למארגני התיירות הנכנסת ולענפים נוספים במשק על ידי הכשרות מקצועיות בהשתתפות המדינה. תעשייה התיירות מהווה מרכיב מרכזי בפעילות המשק, אנחנו ערים לצרכים ומתייצבים לצד עובדי ועובדות הענף".

שר האוצר, אביגדור ליברמן: "אנחנו לא מוותרים על ענף התיירות אלא אנחנו עם העיניים קדימה. אנחנו ממשיכים לנהל מדיניות אחראית של חיים לצד קורונה. המציאות החדשה מחייבת את כולנו להיערך בהתאם. הדירקטיבה שלנו היה להשקיע קודם כל בתעסוקה – הן באמצעות יצירת מקומות עבודה והן בהכשרה וניתוב למקומות עבודה שכל כך נדרשים למשק. אנחנו משקיעים עשרות אלפי שקלים בכל נפגע מענף התיירות בהכשרות מקצועית, דמי מחיה והשמה מקצועית ונמשיך להשקיע משאבים רבים גם בהמשך כדי לאפשר חיים טובים יותר לצד הקורונה".

שר התיירות, יואל רזבוזוב: "חבילת הסיוע מספקת אופק ופתרון כלכלי מידי למורי הדרך, למארגני התיירות, לבתי מלון מבוססי התיירות הנכנסת, ועסקים נוספים מעולם התיירות שנפגעו שוב קשות מהגבלות הכניסה והיציאה לישראל. הסיוע ישמור על תשתיות התיירות החיוניות ויאפשר פתרונות תעסוקתיים זמניים רבים לעובדי ועובדות התיירות עד שישובו התיירים לישראל ולכל אלה שירצו להתפתח לתחומים החדשים. אני מודה לרה"מ, לשר האוצר, לשרת הכלכלה, לשרי הממשלה ואנשי המקצוע על העבודה הקשה ועל ההבנה הכנה בדבר מצוקתם של עובדות ועובדי תעשיית התיירות.".

 

 

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

6 תגובות

 1. ועל זה אומרים – איך אומרים באנגלית "בולשיט".

  הם לקחו את כל הקשקושים שהציעו לנו בעבר, הכניסו אותם לבלנדר וחשבו שאם עכשיו זה נראה אחרת אנשים יאמינו שזה באמת משהו שונה?!

  הם לא יצליחו לערבב אותנו. היום זה את התיירות, מחר זה ענף אחר! אני קורא לכולם להתנגד לקשקוש הזה, הממשלה לא תצא נקייה מהשלכות החלטותיה הפזיזות. עליה ללמוד כי לפני קבלת החלטות שכאלו היא תצטרך לשקול את ההוצאה הכלכלית הכרוכה בכך.

  מאבקם של אנשי ענף התיירות בממשלה הגרועה הזו ממשיך במלוא הכוח

 2. שווה להזכיר ענף כלכלי שנרמס ונותר חסר פיצוי וללא מענה.
  הנפגעים פגיעה אנושה בענף התיירות הם : בעלי חנויות המזכרות וסיטונאי המזכרות.
  תקועים עם מלאי יקר כאבן שאין לה הופכין, יחד עם הוצאות קבועות אשר מסתכמות ב אפס הכנסות.

 3. גם אני לא – מה עם מפוטרי הענף – מה קורה איתם – יש תוכנית בוררה ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.