חברות התעופה הבריטיות נגד תוכנית ההצלה ל-Flybe

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
בריטיש איירווייס, ריינאייר ואיזי ג'ט טוענות שעסקת ההצלה אינה חוקית, כספי המיסים של אזרחי בריטניה לא נועדו להציל חברת תעופה פרטית, במיוחד "שהיא מוחזקת ע"י חברות עסקיות מבוססות". הגישו תלונה לנציבות האיחוד האירופי ומתכוונות להגיש תביעה משפטית נגד התוכנית

התוכנית של ממשלת בריטניה להציל את חברת התעופה Flybe מקריסה מעוררת סערת רוחות בבריטניה, וחברות התעופה הגדולות – בריטיש איירווייס, ריינאייר ואיזי ג'ט – יוצאות בפומבי נגד התוכנית ומתכוונות לנקוט אמצעים לסכל אותה.

הדרישה הבסיסית של החברות היא לקבל מידע מפורט על התנאים והיתרונות שהובטחו ל-Flybe במסגרת הסכם ההצלה, שאופיו המדויק אינו ידוע, והן טוענות כי הפרטים שהתפרסמו מעידים על הטבות משמעותית, המפלות אותן לרעה. יתר על כן, לטענתן ההטבות לחברת התעופה, העומדת בפני קריסה, אינן חוקיות והציבור הבריטי אינו צריך לסבסד את פעילותה של חברת תעופה פרטית.

קבוצת התעופה IAG, חברת האם של בריטיש איירווייס, הגישה לנציבות האיחוד האירופי תלונה רשמית על התוכנית, המפרה את החוקים והמגבלות של האיחוד.

כפי שהתפרסם, ממשלת בריטניה מעניקה ל-Flybe דחייה על תשלום מיסי APD בסך של 100 מיליון ליש"ט, שיאפשר לה המשך פעילות סדירה.

APD – Air Passenger Duty – הוא מס נוסעים בריטי פרוגרסיבי, עפ"י טווח הטיסה, שחברת תעופה בריטית חייבת לשלם על כל נוסע בכל טיסה.

מס ה-APD מכניס לממשלת בריטניה סכומים אדירים, המיועדים לשיפור תעשיית התעופה על כל מגזריה. עפ"י הערכה, בשנה שעברה הממשלה גבתה את המס בסכום של 3.7 מיליארד ליש"ט.

גם איזי ג'ט וריינאייר תקפו את ממשלת בריטניה בכל אמצעי התקשורת בבריטניה.

יוהאן לונדגרן, מנכ"ל איזי ג'ט, אמר: "משלמי המיסים אינם צריכים לסבסד חברות פרטיות, במיוחד שהן מוחזקות ע"י חברות עסקיות מבוססות".

מייקל או'לירי, מנכ"ל ריינאייר, איים בתביעה משפטית נגד הממשלה, אם לא תעניק דחייה שוויונית של תשלומי APD לכל חברות התעופה, והאשים אותה במתן סבסוד "לבעלים המיליארדרים של Flybe", שכידוע, מאז השנה שעברה היא בבעלות 'קונקט איירווייס', שותפות של וירג'ין אטלנטיק, סוברט וסיירוס קפיטל.

או'לירי דורש לקבל בימים הקרובים תשובה ברורה מהממשלה, אילו הטבות או הלוואות נוספות היא הבטיחה ל-Flybe מלבד דחיית תשלומי ה-APD, וכן דורש הבהרה פומבית מצד בעלי הבית של Flybe, האם הם השקיעו 100 מיליון ליש"ט בחברה, כפי שהתחייבו, כשרכשו אותה בשנה שעברה.

"ריינאייר מתכוונת לפתוח הליכים משפטיים נגד הממשלה בגין הפרת חוק התחרות בבריטניה ובאיחוד האירופי והפרת כללי הסיוע הממלכתי", מאיים או'לירי.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.