לופטהנזה פרסמה אזהרת רווח ומניות חברות התעופה רשמו ירידות

ענקית התעופה לופטהנזה פרסמה אזהרת רווח ומניות חברות התעופה רשמו ירידות, החברה הגרמנית רשמה ירידות של כ-12% בעקבות השוק התחרותי שנוצר בידי חברות הלאו-קוסט הרבות

כמה מרוויחות חברות התעופה על כל נוסע? צילום: 123rfצילום: 123rf

 

מניות חברות התעופה שנסחרו אתמול (17.6.19) ברחבי אירופה רשמו ירידות שערים בעקבות אזהרת רווח שפרסמה שלשום חברת התעופה לופטהנזה. החברה הגרמנית פרסמה תחזית שנתית ובה נאמר כי שוק התעופה סובל מ"היצע יתר" ו"תחרות אגרסיבית".

מניותיה של לופטהנזה הנסחרות בבורסת פרנקפורט ירדו אתמול בשעות הצהריים בשיעור של12%, לרמה הנמוכה ביותר בשנתיים שחלפו, ובהמשך נסגרו בשער של 10.8%. במקביל, מניותיה של איזיג'ט הנסחרות בבורסת לונדון ירדו ב-5.2%. מניות IAG חברת האם של בריטיש-אירווייס נפלו ב-2.5%. מניות איר-פרנס-KLM הנסחרות בפריז ירדו ב-3.2% ובשיעור דומה נרשמה ירידה במניותיה של WIZZ, הנסחרות בלונדון, שירדו גם הן ב-3.2%. מניות חברת הלאו-קוסט המובילה ריינאייר שנסחרות בדבלין נפלו ב-4.3%.

בהודעתה של לופטהנזה נטען כי הירידה ברווחים מקורה בתחרות שמציבות לה חברות הלאו-קוסט הן בגזרת המחיר והן בזאת של היצע המושבים. לצד התחרות גם מחירי הדלק העולים וקרקוע מטוסי בואינג 737-MAX, שפגעו בחברות אחדות, תורמים גם הם לירידה ברווחיות. "החיים נעשים קשים לחברות התעופה" צוטט אתמול אנליסט בפיננשל-טיימס.

נושאים שמוזכרים בידיעה