שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

זינוק בעלייה: למרות הקורונה הרווח של חברת אלבר צמח ב-81% לכ-76.4 מיליון שקל

הרווח האמור נרשם ב-9 החודשים הראשונים של 2021 לעומת רווח של כ-42 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. עם זאת, באלבר עוקבים בדאגה: "אירועי משבר הקורונה בארץ ובעולם והתמשכותו והאפשרות להטלת מגבלות נוספות עלולים להשפיע לרעה על פעילות החברה עקב הקטנת הביקוש לרכבים בעסקות ליסינג, השכרת רכב ורכבים חדשים"
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
רווח של כ-123 מיליון שקל לאלבר ב-2021
צילום: 123rf

חברת אלבר סיימה את 9 החודשים הראשונים של 2021 ברווח של כ-76.4 מיליון שקל, גידול של 81% לעומת התקופה המקבילה אשתקד בה החברה רשמה רווח של כ-42.3 מיליון שקל. על אף השפעות הקורונה, אלבר רשמה שיפור בכל הפרמטרים.

הכנסות החברה הסתכמו ב-2,657,121 מיליארד שקל לעומת 2,092,981 מיליארד שקל אשתקד, עלייה של 27%.

ההכנסות מליסינג תפעולי הסתכמו בכ-663.2 מיליון שקל, גידול של 2%. ההכנסות מהשכרה לזמן קצר הסתכמו לסך של כ-136.66 מיליון שקל, עלייה של 13%. ההכנסות בגין מכירת כלי רכב ששימשו לפעילות הליסינג וההשכרה הסתכמו בכ-490.55 מיליון שקל עלייה של 18%. ההכנסות מסחר בכלי רכב עלו ב-66% והסתכמו לסך של 1,030,432 מיליארד שקל. ההכנסות ממכירת כלי רכב בפעילות הטרייד אין הסתכמו ב-175.6 מיליון שקל, עלייה של 16% ואילו ההכנסות משירותי מוסך, דרך וגרירה הסתכמו בכ-102.82 מיליון שקל, עלייה של 2%.

ברבעון השלישי של השנה, אלבר רשמה זינוק של 112% ברווח שהסתכם בסך של כ-29.3 מיליון שקל לעומת סך של כ-13.83 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2020. ההכנסות עלו ב-12% והסתכמו בכ-878.15 מיליון שקל לעומת כ-782.37 מיליון שקל אשתקד.

באלבר מעריכים כי, "באופן כללי, קיימת מגמה של הרעה במצב המשק והקטנת מספר המועסקים במשק. בין היתר, עקב אירועי משבר הקורונה בארץ ובעולם והתמשכותו והאפשרות להטלת מגבלות נוספות בעקבותיו עלולים להשפיע לרעה על פעילות החברה, עקב הקטנת הביקוש לרכבים בעסקות ליסינג, בעסקאות להשכרת רכב ובשוק כלי הרכב החדשים".

עם זאת באלבר מציינים כי, "בשלב זה לא ידוע לחברה על הפרת חוזים מהותיים על ידי החברה או על ידי צדדים עימם התקשרה החברה בחוזים אלה. בהקשר זה יצוין, כי למיטב הערכת החברה, נוכח בין היתר פיזור לקוחותיה הן על פני מגוון תחומי פעילותה והן בכל אחד מתחומי הפעילות בנפרד, לא קיימת לה תלות מהותית במי מלקוחותיה".

עוד מעדכנים באלבר כי על רקע שיבוש בייצור כלי רכב בעולם "עיקר צעדי ההנהלה והדירקטוריון ממוקד בהתמודדות עם שיבושים בהיקפי ייצור כלי הרכב והקיפי המלאי הזמין לרכישה מיבואני רכב והתאמת היקפי הפעילות בכל אחד ממגזרי הפעילות של החברה כתוצאה מהאמור. החברה עוקבת באופן שוטף אחר השלכות האירוע והפעולות הננקטות על פעילותה העסקית בארץ ומבצעת הערכת סיכונים וחשיפות הנובעים מהשלכות אלה".

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.