חברת תעופה ירדנית חדשה: FLY AQABA

פליי-עקבה תחל לטוס בחודש מרס 2019. בכוונת החברה להפעיל טיסות לקהיר, ביירות ודובאיי וכן ליעדים העיקריים מהם מגיעים התיירים לירדן: בריטניה, לגרמניה, רוסיה וארצות סקנדינביה. בחצי הראשון של השנה ביקרו 477,000 תיירים בירדן

צילום: Shutterstock

העיר עקבה, שכנתה המשגשגת של אילת, מקימה חברת תעופה שתהיה בת שני מטוסי אירבוס 320 ומטוס אמברר אחד עם 72 מושבים. את הידיעה מפרסם לראשונה העיתון היומי של יריד התיירות WTM המתקיים בלונדון.

מנהל רשות האזור הכלכלי המיוחד של עקבה (ASEZA), נאסר שארידה, חשף שמטוסי החברה החדשה, "פליי-עקבה", יחלו לטוס בחודש מרס 2019.

החברה תהיה בבעלות הרשות (90%) בעוד 10% מן המניות יהיו בידיAYLA , פרוייקט הנופש התיירותי החדש שמקימים עתה בעקבה ויחל לפעול בשנה הבאה.

שארידה אמר כי מטוסי החברה יטוסו בקווים קבועים שטרם סוכמו בכל חודשי השנה אך יהיה אפשר גם לחכור אותם. לדבריו בכוונת החברה להפעיל טיסות אזוריות לקהיר, ביירות ודובאיי וכן ליעדים העיקריים שמהם מגיעים התיירים לעירו – לבריטניה, לגרמניה, לרוסיה ולארצות סקנדינביה. לדבריו, הבעלות על חברת התעופה תסייע להפוך את עקבה ליעד שמארח תיירים בכל חודשי השנה. בימים אלה החלה איזי ג'ט לטוס לעקבה מברלין ומלונדון.

מנהל הרשות כי בשנים 2011-2016 סבלה עקבה מירידה במספר התיירים בשל האביב הערבי והעדר הרגיעה באזור. אולם ב-2017 חל מפנה עם גידול של 68% במספר התיירים לעומת השנה שקדמה לה. בששת החודשים הראשונים של 2018 נרשמה עליה של 55% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. מספרם של התיירים בתקופה זאת הגיע ליותר מ-477,000. חלק נכבד מן התיירים הללו הגיעו מרוסיה, כ-120,000.