חו”ל ב-16 באוגוסט? יש רק בעיה אחת – מדינות ירוקות לא רוצות את הישראלים

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
יוון, בולגריה, קרואטיה ורואנדה - המל"ל ומשרד החוץ פועלים ביתר שאת לקבל אור ירוק ממדינות אלה לכניסת תיירים ישראלים. הבעיה - ישראל נחשבת למדינה אדומה מובהקת ומדינות ירוקות לא ששות לקבל ישראלים. לחץ גדול מופעל על יוון
חופשה ביוון ובולגריה
רודוס, יוון. צילום: 123rf

השבוע ביום ד’ אישר קבינט הקורונה את קידום מתווה פתיחת השמיים החל מ-16 באוגוסט. כלומר, החל מיום ראשון הבא השמיים אמורים להיפתח אבל יש בעיה אחת גדולה –  המדינות הירוקות לא רוצות בשלב זה לקבל תיירים ישראלים המגיעים ממדינה אדומה מובהקת.

המל”ל ומשרד החוץ פועלים בימים אלה ביתר שאת לקידום מתווה פתיחת השמיים מול לא מעט מדינות. הכוונה בשלב ראשון היא להוציא לפועל פיילוט עם 4 מדינות ירוקות אליהן הישראלים יוכלו לטוס. בשלב זה, עדיין לא ניתן האור הירוק מאותן מדינות, כולל יוון, שמופעל עליה לחץ גדול לקבל נופשים ישראלים בכפוף לבדיקת קורונה טרום ההגעה. במקביל, גם במשרד הבריאות צריכים לקבל החלטה סופית לגבי הישראלים שיוצאים לאותן מדינות ירוקות – האם לפטור אותם מבידוד בחזור או לחייב אותם בבידוד מקוצר בלבד.

קרואטיה
האי Korcula בדלמטיה, קרואטיה (Croatia). צילום: 123rf

כך או כך, ועדת הקורונה בראשות ח”כ יפעת שאשא-ביטון, תתכנס שוב ביום ב’ הקרוב על מנת לעקוב מקרוב על ההיערכות לפתיחת השמיים. עד לכינוסה של הוועדה, כל הגורמים הנוגעים בדבר יידרשו לגבש ולהציג בפני הוועדה את כל התשובות והפתרונות השונים.

גורמים בענף התיירות מעריכים כי ברגע שיינתן האור הירוק ממדינה אחת ובישראל יגבשו סופית את כל קצוות מתווה פתיחת השמיים, יגדלו הסיכויים לקבל אור ירוק ממדינות נוספות. בשלב ראשון מדברים לצד יוון גם על בולגריה, קרואטיה ורואנדה. מול 4 המדינות הללו מתקיימים מגעים מתקדמים ומחכים לאור ירוק מהן.

רואנדה
גורילות הרים ברואנדה (Rwanda). צילום: 123rf

ביום בו תתכנס ועדת הקורונה כאמור ביום ב’ הקרוב, התאחדות משרדי הנסיעות ויועצי התיירות, המטה “להצלת תיירות חו”ל” והמטה “עתיד התיירות” יקיימו הפגנה, תחילה בכניסה לטרמינל 3 בנתב”ג ולאחר מכן מול משרד הבריאות. “התגעגענו אז באנו. ענף התיירות והתעופה וכל מי שהתגעגע לטרמינל 3 מגיעים לנתב”ג”, אומרים הבוקר (ו’) מארגני המחאה. עוד מסרו, “עוד 9 ימים ‘יפתחו השמיים אבל בינתיים: אין מערך בדיקות, אין הסכמים מדיניים, אין יעדים שאפשר לטוס אליהם, אין נהלים לבידוק, אין הזמנות של תיירים ארצה ואין עדין אפילו מכירת כרטיסים. אנשים רוצים לטוס. אנחנו רוצים לחזור לעבודה. רוצים להתחבר חזרה לעולם. גם שרת התחבורה וגם שר התיירות מבינים שזה צורך השעה אבל נתקלים באטימות. בואו נעזור להם”.

ורנה
ורנה (Varna). צילום: Shutterstock

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

11 מחשבות על “חו”ל ב-16 באוגוסט? יש רק בעיה אחת – מדינות ירוקות לא רוצות את הישראלים”

  1. לא הבנתי מה זה “פתיחת השמיים”: כל הזמן פתוח, אפשר לטוס חופשי לטורקיה, אתיופיה, בלארוס, ארצות הברית, אוקראינה ועוד משינות. יש מלא טיסות כל יום…… מה בדיוק פותחים עכשיו? את רואנדה? על זה החגיגה פה?

  2. כלוא בביביסטן

    יוון, גיאורגיה, בולגריה ,רומניה, מונטנגרו,קרואטיה ישמחו לקבל תיירים זרים בטוח אם מבטלים את הבידוד בחזור אז הרבה יסעו. גם מה הבעיה לבצע בדיקת חום לפחות כי 90 ויותר מאיתנו בריאים

  3. ישראלי בסרביה

    אני לא מבין מדוע “להפעיל לחץ” (כמצויין במאמר) על יוון שתאשר כניסת ישראלים כאשר סרביה מאשרת כניסה ללא בעיה…

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • תא לחץ
  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.