חייק וקרסו לאוצר: לשחרר לציבור באופן מדוד ומיידי את קרנות ההשתלמות

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
נשיא התאחדות המלונות וסגן יו"ר התאחדות סוכני הנסיעות פנו לשר האוצר ולמנכ"ל משרדו שיאפשרו לעובדים לפדות את הקרנות באמצע ללא מיסוי, כסיוע לעבור את התקופה
צילום: 123rf
צילום: 123rf

 

אמיר חייק, נשיא התאחדות בתי המלון ורונן קרסו סגן יו”ר התאחדות סוכני הנסיעות ומנכ”ל איסתא הולידייס פנו היום (א’), לשר האוצר משה כחלון ולמנכ”ל משרדו, שי באבד, על מנת להתקין הוראת שעה לשחרור מדוד ומיידי של קרנות ההשתלמות בתקופת משבר זו.

במכתב ששלחו השניים הבוקר הם מציינים כי בענף המלונאות והתיירות עשרות אלפי עובדים שהתעוררו לפני שבועיים למציאות חדשה ומרביתם הוצאו לחל”ת כפוי במסגרתו הם מקבלים 50-70% משכרם בתקופה זו. היות ועבור מרבית העובדים אין מדובר במשכורות גבוהות, פגיעה זו עבורם הרסנית: “התקבלו כבר אלפי פניות מעובדים חסרי אונים שההוצאות הקבוע שלהם (ארנונה, חשמל, שכר דירה) נשארו קבועות והתשלום החלקי ימוטט אותם. הם זקוקים באופן מידי לכספים למחייתם, שלא לדבר על הערפל הכבד סביב עתידם המקצועי.”

“קרן השתלמות היא קופת חיסכון לשכירים, שמשמשת על פי רוב כאפיק חיסכון כללי לטווח בינוני ,זה האפיק היחיד שלא לטווח ארוך, שנותר פטור ממס לאחר הרפורמות במיסוי שוק ההון בישראל.

הסכומים והרווחים שנצברו בקרן ההשתלמות פטורים ממס הכנסה המדינה אינה מטילה כל מגבלות לגבי השימוש בכסף שנצבר בקרן למעט זה שיש לחסוך בשגרה תקופה מינימלית של 6 שנים.

הכסף של העובדים והממשלה לא צריכה להכניס יד לכיס. במקום שעובדים ייקחו הלוואות יקרות שיתקשו להחזירם אפשר וצריך לאפשר לעובדים לפתוח את קרנות ההשתלמות.”

לפי הצעת חייק וקרסו יוכלו העובדים בתקופת החל”ת לפדות רק את ההפרש בין תשלום החל”ת לשכר החודשי ובכך לסייע להם לצלוח תקופה זו בשלום.

חייק: “לצערי, ענף התיירות ועובדיו נפגעו פגיעה אנושה. על מנת להביא למצב בו עובדי הענף יוכלו לצלוח את התקופה ולקחת חלק בשיקומו, יש לאפשר להם לשרוד תזרימית. משרד האוצר לא עושה זאת עם כספי המדינה ולכן יש לאפשר להם גישה אל החסכונות גם אם עדיין אינם משוחררים ללא מס. יש לעשות זאת בצורה זהירה, רק כהשלמת מזומן לכסף שיקבלו בחל”ת. בתקופה זו המדינה קפאה ואינה מתפקדת כלכלית אולם היא חייבת להיות יצירתית ולחשוב מחוץ לקופסא.”

רונן קרסו טען שמזה חודש שהמשבר קיים ולא התקבלו החלטות כלכליות ראויות: “יש הבטחות ממשלתיות שייקח זמן לממשם (אם בכלל) בזמן שחברות ועובדים קורסים. יש להתחיל לקבל החלטות מיידיות. ההצעה שלנו לא פוגעת במדינה. הכספים הם של העובדים ואין סיבה לא לאפשר להם לעשות בהם שימוש בתקופה זו.”

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • תא לחץ
  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.