נשיא התאחדות המלונות לשר האוצר: “נפלו פגמים מהותיים שענף המלונאות לא נמצא במתווה החזרה”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
בעקבות הפרסום על אסטרטגיית הממשלה במתווה החזרה של המשק, כותב אמיר חייק, נשיא התאחדות המלונות לשר כחלון: "ניתן היה לצפות שאסטרטגיית היציאה תיתן מענה לכלל הענפים במשק, כאשר היא מתעלמת מענף המלונאות
אמיר חייק
אמיר חייק צילום: יח"צ

בעקבות הפרסום בפספורטניוז הבוקר (א’), כי באסטרטגיית משרדי הממשלה במתווה החזרה של המשק, ענף המלונאות מסווג כמסוכן מבחינת ההדבקות בנגיף הקורונה’ ולמעשה אינו נמצא בכלל בסדר היציאה, אמיר חייק, נשיא התאחדות המלונות שלח היום (א’), מכתב תקיף לשר האוצר, משה כחלון בנושא.

חייק כתב בין השאר בפנייתו: “כנציגי ענף המלונאות, שלא נמצא בשלב זה, בתחזית לוחות הזמנים של המודל הנ”ל ליציאה מהמשבר, אנו סבורים שנפלו בעבודה שני פגמים מהותיים ברמה האסטרטגית”.

חייק מפרט: “לצד החזרה ההדרגתית לעבודה של מרבית ענפי המשק בתוך החודש וחצי הקרובים, המתווה אינו נותן מענה כלכלי לענפים הבודדים כמו ענף התיירות וענף תרבות הפנאי שלא נמצאים במתווה ושעתידים, להישאר מושבתים למשך תקופה בלתי ידועה. ניתן היה לצפות שאסטרטגיית היציאה תיתן מענה לכלל הענפים במשק, אם באמצעות לו”ז ליציאה ואם במסגרת התייחסות נפרדת בדבר כוונה לגבש סיוע, שימנע קריסת ענפים כאלה, כמו ענף התיירות, שיש לו תרומה לתמ”ג שהסתכמה ערב המשבר, בכ-2.6% ומספר המועסקים בו הסתכם בכ-150 אלף עובדים בעיקר בפריפריה”.

לגבי הגם הנוסף, מוסיף חייק: “הפגם המהותי השני נובע מאי התאמה בין נתוני הלמ”ס, לנתונים שמוצגים במתווה, התורמים להבנתנו לפרשנות מוזרה ובעקבותיה לתוצאה בעייתית שאינה עולה קנה אחד עם אסטרטגיית היציאה מהמשבר, אשר ניסתה לייצר אופטימיזציה בריאותית כלכלית והסיכון להתפשטות המחלה”.

ברמת סיכון התפשטות המחלה, מוסיף על כך חייק: “בתי המלון שימשו מאז ראשית המשבר, בין היתר, לבידוד אורחים ותיירים, בעיקר בשל היכולת לנתר את פעילות האורחים ולמור על הכללים הנדרשים ובכלל זה למנוע התקהלויות וכיוב’. לא ברור כיצד עובדה זו לא עמדה לנגד עיניהם של קובעי המדיניות במסמך הנ”ל אשר מצאו את המלונות כמוקד בעל סיכון הגבוה ביותר להתפשטות המחלה, הרבה יותר מהקניונים, שבהם מותר לציין, היכולת לנתר את תנועת המבקרים אינה בעייתית עד כדי בלתי אפשרית. מכאן שמיקום ענף האירוח בגרפים, של המדד הכלכלי- בריאותי , שגוי ביסודו כמו שגם אסטרטגיית היציאה מהמשבר, המתעלמת כאמור, מענף המלונאות בישראל”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.